חוק שיפוץ בניין משותף

תוכן עניינים:

מה עושים כאשר בבניין אחד מתגוררים דיירים עמידים לצד בעלי דירה עם תקציב מוגבל ויש צורך בשיפוץ של הבניין? האם בעלי הדירות העשירים רשאים לכפות על שאר הדיירים שיפוץ של הלובי או בניית מעלית?

חוק שיפוץ בניין משותף עם וללא הסכמת השכנים

רוב הישראלים מתגוררים בבניינים משותפים. חלקם נהנים מיחסי שכנות טובה, אחרים כלל אינם מכירים את שכניהם וישנם גם לא מעט מקרים של יחסי שכנות גרועים עם ריבים בלתי פוסקים. בין אם אתם מנהלים מערכת יחסים טובה עם שכיניכם ובין אם לא, יהיה עליכם לשתף פעולה על מנת לתחזק את הרכוש המשותף. אם גם הבניין שלכם כמו בניינים רבים אחרים בארץ זקוק לשיפוץ – כדאי לכם ללמוד על חוק שיפוץ בניין משותף ולבחון איך הוא יכול לקדם אתכם.

מתי נדרש חוק שיפוץ בניין משותף?

אחת למספר שנים כל בניין זקוק לשיפוץ חיצוני וכללי מומלץ לבחור בחברה מקצועית ואמינה כמו אורגד שיפוץ בניין חיצוני  . השיפוץ נדרש מטעמים קוסמטיים ומטעמים בטיחותיים. מבנים מכל הסוגים זקוקים לשיפוץ מסיבות הנדסיות כמו אריחים רופפים, ברזלים חלודים, עמודים עם פיצוצים בטייח, סדקים במבנה וכשלי איטום. הפעלת חוק שיפוץ בניין משותף עולה על הפרק כאשר חלק מבעלי הדירות בבניין אינם מעוניינים לשאת בתשלום הדרוש בעבור השיפוץ. החוק קובע לכל בעלי הדירות בבניין חובת השתתפות במימון עבודות תחזוקה הכרחיות. כך שאם אצלכם בבניין הדיירים אינם משתפים פעולה תדעו שיש פתרון.

איך מתחילים את התהליך?

השלב הראשון יהיה הרכבת תכנית שיפוצים מקצועית בה כדאי לכלול את כל הפרטים אודות העבודות ההכרחיות ואת ההמלצות על שיפוצים קוסמטיים. כדאי במידת האפשר להציג כמה הצעות מחיר. את התכנית יש להציג בפני כלל בעלי הדירות בישיבת וועד תוך מתן הסברים על הצורך בכל עבודת שיפוץ והעלויות. במידת האפשר כדאי להזמין את הקבלן שעתיד לבצע את העבודה לקחת חלק בישיבה. לקראת סיום הישיבה יתבקשו הדיירים לתת את הסכמתם לפרויקט תוך התחייבות לשאת בעלויות בהתאם לתכנית המימון.

רוב של 51% דיירים

חוק שיפוץ בניין משותף דורש קבלת הסכמה של 51% מהדיירים בבניין. כל עוד מדובר בעבודות שיפוץ הכרחיות ניתן יהיה לחייב את שאר בעלי הדירות להשתתף בפרויקט ולשלם את חלקם בעלויות.  כך למשל, ניתן יהיה להפעיל את החוק לטובת תיקון סדקים במבנה, תיקון מערכת הביוב, טיפול בברזל חשוף וצבע דהוי. חשוב לציין שהחוק אינו מחייב את הדיירים המתנגדים במימון של חומרי גלם יקרים או שיפוצים קוסמטיים. כך למשל, ציפוי מחדש של הבניין בשיש לא יאושר אך ציפוי איכותי זול יותר דווקא כן.

לסיכום:

חוק שיפוץ בניין משותף נדרש על מנת לתת מענה למצבים בהם בניינים זקוקים לשיפוץ וחלק מבעלי הדירות מסרבים לממן את חלקם בתחזוקת הבניין. החוק נועד למנוע מצבים בהם בניינים הופכים למפגעים בטיחותיים ותברואתיים.

 

 

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

שיפוץ בניין מגורים כל הטיפים

דמיינו לכם את הסיטואציה הבאה: אחרי כמה חודשים של בלאגן, לכלוך, אבק ורעש אתם חונים הרכב הפרטי שלכם בחניה של הבניין, מכבים את המנוע, שמים

שיקום עמודים וביצוע חיזוק עמודים

כאשר מדברים על ביצוע תהליך המכונה חיזוק עמודים הכוונה היא גם לעמודים הנמצאים בקומת העמודים במרחב הפתוח וגם לעמודים הנמצאים בכל חלקי הבניין – קורות

התקשרו עכשיו