חוק שיפוץ בניין משותף

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

מה עושים כאשר בבניין אחד מתגוררים דיירים עמידים לצד בעלי דירה עם תקציב מוגבל ויש צורך בשיפוץ של הבניין? האם בעלי הדירות העשירים רשאים לכפות על שאר הדיירים שיפוץ של הלובי או בניית מעלית?

חוק שיפוץ בניין משותף עם וללא הסכמת השכנים

רוב הישראלים מתגוררים בבניינים משותפים. חלקם נהנים מיחסי שכנות טובה, אחרים כלל אינם מכירים את שכניהם וישנם גם לא מעט מקרים של יחסי שכנות גרועים עם ריבים בלתי פוסקים. בין אם אתם מנהלים מערכת יחסים טובה עם שכיניכם ובין אם לא, יהיה עליכם לשתף פעולה על מנת לתחזק את הרכוש המשותף. אם גם הבניין שלכם כמו בניינים רבים אחרים בארץ זקוק לשיפוץ – כדאי לכם ללמוד על חוק שיפוץ בניין משותף ולבחון איך הוא יכול לקדם אתכם.

מתי נדרש חוק שיפוץ בניין משותף?

אחת למספר שנים כל בניין זקוק לשיפוץ חיצוני וכללי מומלץ לבחור בחברה מקצועית ואמינה כמו אורגד שיפוץ בניין חיצוני  . השיפוץ נדרש מטעמים קוסמטיים ומטעמים בטיחותיים. מבנים מכל הסוגים זקוקים לשיפוץ מסיבות הנדסיות כמו אריחים רופפים, ברזלים חלודים, עמודים עם פיצוצים בטייח, סדקים במבנה וכשלי איטום. הפעלת חוק שיפוץ בניין משותף עולה על הפרק כאשר חלק מבעלי הדירות בבניין אינם מעוניינים לשאת בתשלום הדרוש בעבור השיפוץ. החוק קובע לכל בעלי הדירות בבניין חובת השתתפות במימון עבודות תחזוקה הכרחיות. כך שאם אצלכם בבניין הדיירים אינם משתפים פעולה תדעו שיש פתרון.

איך מתחילים את התהליך?

השלב הראשון יהיה הרכבת תכנית שיפוצים מקצועית בה כדאי לכלול את כל הפרטים אודות העבודות ההכרחיות ואת ההמלצות על שיפוצים קוסמטיים. כדאי במידת האפשר להציג כמה הצעות מחיר. את התכנית יש להציג בפני כלל בעלי הדירות בישיבת וועד תוך מתן הסברים על הצורך בכל עבודת שיפוץ והעלויות. במידת האפשר כדאי להזמין את הקבלן שעתיד לבצע את העבודה לקחת חלק בישיבה. לקראת סיום הישיבה יתבקשו הדיירים לתת את הסכמתם לפרויקט תוך התחייבות לשאת בעלויות בהתאם לתכנית המימון.

רוב של 51% דיירים

חוק שיפוץ בניין משותף דורש קבלת הסכמה של 51% מהדיירים בבניין. כל עוד מדובר בעבודות שיפוץ הכרחיות ניתן יהיה לחייב את שאר בעלי הדירות להשתתף בפרויקט ולשלם את חלקם בעלויות.  כך למשל, ניתן יהיה להפעיל את החוק לטובת תיקון סדקים במבנה, תיקון מערכת הביוב, טיפול בברזל חשוף וצבע דהוי. חשוב לציין שהחוק אינו מחייב את הדיירים המתנגדים במימון של חומרי גלם יקרים או שיפוצים קוסמטיים. כך למשל, ציפוי מחדש של הבניין בשיש לא יאושר אך ציפוי איכותי זול יותר דווקא כן.

לסיכום:

חוק שיפוץ בניין משותף נדרש על מנת לתת מענה למצבים בהם בניינים זקוקים לשיפוץ וחלק מבעלי הדירות מסרבים לממן את חלקם בתחזוקת הבניין. החוק נועד למנוע מצבים בהם בניינים הופכים למפגעים בטיחותיים ותברואתיים.

 

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר

תהליך הקמת מבנה כרוך באינספור עבודות בנייה מורכבות וארוכות שנועדו להעניק למבנה יציבות ובטיחות בין השאר, ולכן כאשר מתגלים ליקויים קטנים עד נרחבים ביסודות המבנה

שיקום בטון סיקה

שיקום בטון סיקה

בטון הוא אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר בשימוש בתעשיית הבנייה בארץ ובעולם, כיוון שמדובר על חומר עמיד ואיכותי המעניק יציבות גבוהה למבנים שנבנים באמצעותו, גם

שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף

מבנים רבים בארץ בנויים על גבי עמודים, כך ניתן לשלוט על משקל והעומס שכל מבנה יכול לשאת מבלי להסב נזק וסכנה לדיירים בו. בכדי למקסם

קבלן שיקום בטון

קבלן שיקום בטון

מגורים בבניין דירות משותף כוללים כמה יתרונות וחסרונות, כאשר אחד מהיתרונות הבולטים קשור להתאגדות של כלל הדיירים לביצוע עבודות שיפוץ ושדרוג של הבניין בו הם

התקשרו עכשיו