חימום בית באנרגיה סולארית

אנרגיה היא שם המשחק וכיום יותר ויותר חברות עושות שימוש באנרגיה מתחדשת. המטרה היא לנצל עד המקסימום האפשרי את המשאבים הטבעיים בין אם מדובר באנרגיה של רוח, מים או אנרגיה סולארית.

דיירי הבתים שגילו את הקסם הטמון בבניה ירוקה ובאנרגיה סולארית כבר יודעים שמדובר באחת השיטות היעילות והחסכוניות ביותר לאורך זמן, כאשר עלות המערכת אולי גבוהה אבל החסכוניות ניכרת לטווח הארוך.
כך למשל, רבים משתמשים באנרגיה סולארית לחימום המים בבריכת השחייה כשהקולטנים המוצבים מחוץ לבית ממירים את אנרגיית השמש לחום באמצעות משאבת סחרור מיוחדת והתוצאה היא שניתן ליהנות מתחושה של מים חמימים כמעט בכל ימות השנה. באמצעות קולטני חום ניתן לחמם את הבית, אבל אין ספק שפתרון החימום האולטימטיבי כיום הוא חימום תת רצפתי.

החום מתחיל ברצפה


במסגרת חימום מסוג זה מערכת מותקנת מתחת לאריחים ומחממת את הרצפה וממנה את כפות הרגליים. החום בכפות הרגליים הוא קריטי וקובע את טמפרטורת הגוף וכך החום שנובע מהרצפה ומגיע לכפות הרגליים למעשה עוטף את הגוף כולו בחמימות נעימה מכל הכיוונים. חשבו על חדר חם ונעים, במיוחד כשיוצאים רטובים מהאמבטיה ומעוניינים להתחמם במהירות.
בזירת החימום הסולארי התת רצפתי נהוג להתייחס לחימום באמצעות חשמל ולחימום באמצעות מים, כאשר חימום באמצעות גופי חימום מתחת לרצפה ומערכת המבוססת על מים משלבת גוף חימום שהוא מחמם את המים.
מערכת חימום מים סולארית מרכזית נחשב לאופציה הנחשקת מבין השתיים מבחינת יעילות ותחושה. היתרונות של המערכת הם רבים והופכים אותה לכה מבוקשת בקרב המשפצים וקהל הבונים. הסיבה המרכזית היא החסכונות וההתייעלות האנרגטית שהמערכת מציעה.
מדובר באופציה המשתלמת ביותר לעומת כל פתרון חשמלי אחר שנפוץ בחימום בית בעונה הקרה, כמו מערכת מיזוג אוויר או הסקה מרכזית ואף רדיאטור, וההשקעה הראשונית הקשורה ברכישת המערכת ועלות ההקמה מחזירה את עצמה במהירות רבה. תוסיפו לזה את נוחות השימוש – ניתן גם לשלוט בחימום נפרד של כל חלל לפי עדיפות במקום לחמם את הבית כולו למרות שיש חדרים ריקים וקבלו מערכת אולטימטיבית לחימום המבנה.

חימום אחיד, בהתאמה אישית ובמקסימום בטיחות


החימום עצמו הנובע ממערכת חימום תת רצפתי הוא נעים ביותר. מדובר בפיזור אחיד של החום ברחבי החדר ובחום שאינו מייבש כאשר הוא מבוסס על חימום באמצעות גוף חימום המחמם מים. באוויר נותרת הלחות שהופכת את החימום לנעים להפליא. המערכת שקועה מתחת לאריחים ואפשר להטמיע אותה מתחת לכל סוגי הרצפות – גרניט פורצלן, שיש, קרמיקה, אבן והיות והיא נותרת סמויה היא מאפשרת שמירה על החלל והעיצוב המקורי. בניגוד לגופי חימום החוסמים את המרחב ופוגעים באסתטיקה הנקייה.
מערכת חימום תת רצפתית המשתמשת באנרגיה סולארית נחשבת לאופציה בטיחותית במיוחד, ללא סכנת התלקחות או כוויות, שמתאימה גם לחימום של רצפות בחדרי רחצה. מדובר באלטרנטיבה ידידותית לסביבה העושה שימוש במשאבים קיימים. היא אינה דורשת תחזוקה מיוחדת וכיום עם כל המערכות של בית חכם, אפשר לשלוט בוויסות הטמפרטורה מרחוק ולבחור את החום המועדף.
חשוב לקחת בחשבון שהטמפרטורה תושפע מתנאי השטח, למשל, באזורים קרים במיוחד או בחללים עם פתחים גדולים ולכן, יש להשקיע בבחירת חברה מנוסה, אמינה ומקצועית אשר תבצע את התכנון ואת פריסת הצינורות תוך הקפדה על מספר הצינורות המתאים לכל גודל של חלל בהתחשב בתנאי החוץ.

אין ספק שהיום מערכת חימום תת רצפתי היא חלק בלתי נפרד מאיכות החיים וברגע שמתרגלים ליופי ולטוב שמביאה עמה המערכת, נהנים מחמימות נעימה ומשיטה חסכונית להוצאות בחשמל.

בנייה ירוקה של צימר

בניית צימרים, מאפשרת ליזמים פרנסה בכבוד. כדי לנהל צימר, יש צורך בסבלנות רבה, ושיווק תמידי. ישנם 2 דרכים להקים צימרים. דרך אחת- היא לקחת בית

בנייה ירוקה של צימר

בניית צימרים, מאפשרת ליזמים פרנסה בכבוד. כדי לנהל צימר, יש צורך בסבלנות רבה, ושיווק תמידי. ישנם 2 דרכים להקים צימרים. דרך אחת- היא לקחת בית

Read More »

קבלן שלד – מהו תפקידו?

שלד המבנה הוא למעשה רכיב המפתח, הבסיס של המבנה כולו. כשאנו מדברים על שלד המבנה, אנו מדברים למעשה על כל מכלולי הבטון, החל מיסודות המבנה,

Read More »

השכרת פיגום אירופאי

אם אתם מתעניינים בפיגום להשכרה וקיבלתם המלצה על השכרת פיגום אירופאי, כדאי גם שתבינו מה זה בדיוק אומר ומדוע זה חשוב. פיגומים הם מרכיבי מפתח

Read More »

שליכט צבעוני נירלט

נירלט היא אחת מחברות הצבע הגדולות בישראל ומציעה מגוון רחב של מוצרי צבע, ציפוי ואיטום למבנים. החברה מתפעלת שני אתרי ייצור והפצה בנתניה ובקיבוץ ניר

Read More »
גלילה לראש העמוד