שיקום תקרת בטון

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

שיקום תקרת בטוןקיבלתם בירושה נכס נדל"ן קטן שהיה שייך לאדם הקרוב אליכם, אך כיוון שמדובר בנכס שלא התגוררו בו תקופה ארוכה עליכם לשפץ אותו לפני שתחליטו האם להתגורר בו או לשמור אותו כנכס מניב. חשוב לזכור כי במקרה של מבנים ישנים עשויים להתגלות כשלים וליקויים קלים עד חמורים בחלקים שונים של המבנה, אך כאשר מדובר בכשל מבני מהותי ביסודות הבטון יש צורך להיעזר באנשי מקצוע המוסמכים לתיקון ושיקום מבנים.

במידה וביקורכם בנכס העלה חששות בנוגע לאיכות ויציבות קירות ותקרות המבנה, יש לפנות לייעוץ של קונסטרוקטור מקצועי שיבדוק האם מדובר בכשל הנדסי המחייב עבודות שיקום תקרת בטון. כדי שתוכלו להבין בצורה טובה יותר את התהליך הכרוך בשיקום מבנים והחשיבות בכך, ריכזנו בהמשך המאמר את כל המידע שכדאי לדעת בנושא.

מה המטרה של שיקום תקרת בטון?

כשמדברים על שיקום תקרת בטון הכוונה היא לתהליכי שיפור תכונות הבטון היצוק בתקרת המבנה, כיוון שהוא בעל ליקויים שונים ויציבותו מוטלת בספק. באופן כללי, המטרה של יסודות המבנה העשויים בטון היא להחזיק את המבנה יציב ועמיד למשך שנים ארוכות, גם כאשר מופעלים עליו לחצי כפיפה או עומסים כתוצאה מגורמים שונים.

בכדי להבטיח עמידות מרבית של המבנה, נלקחים בחשבון המאפיינים של כל מבנה בכדי להתאים לו את יציקות הבטון המתאימות לו לנשיאה בעומסים. ככל שהמבנה יהיה גבוה יותר כך עמודי הבטון יהיו רחבים יותר, בכדי לאפשר פיזור עומסי משקל בצורה פרקטית וטובה. גם במקרה של בניית תקרות למבנים התהליך הינו חלק משלבי יציקת היסודות, כיוון שתקרה היא חלק מהותי ממבנה המהווה את התשתית היציבה והעמידה של כל המבנה שמוקם.

לכן כאשר מתגלים כשלים וליקויים בתקרת הבטון, יש לבצע תהליכי שיקום מתאימים שיחזירו את היציבות למבנה והבטיחות לדיירים המאכלסים אותו.

כיצד אפשר לזהות כשלים ונזקים בתקרת המבנה?

תקרת מתקלפת ומתפוררת, סדקים עמוקים הנפרשים לאורך ולרוחב התקרה, חריצים עמוקים המתמשכים מהתקרה לרצפה, חשיפה של חלקי ברזל המצויים ביציקות הבטון, התנתקות של שכבות קטנות עד גדולות מהתקרה וכו' אלו רק חלק מהמאפיינים המעידים על ליקויים הפוגעים באיכות ועמידות תקרת הבטון של המבנה.

למרות שהתרחשות של כשלים ונזקים בתקרת המבנה הינם לרוב נראים לעין ולא משאירים מקום לספק, אך רק בסמכותו של קונסטרוקטור מוסמך להעריך את סוג והיקף הנזקים ותכנון תהליך שיקום תקרת בטון ייעודית ומתאימה לכל סוג של מבנה. 

מהם הגורמים לאותם ליקויים המתגלים בתקרה?

הכשלים המתגלים בתקרת המבנה עשויים להופיע בדרגות קלות עד חמורות ומסכנות חיים, כאשר הגורמים לליקויים יכולים להיות כתוצאה מתנאי הסביבה, אקלים, פגיעות מכניות וגם ליקויים במערכת האיטום של המבנה. מפגעים סביבתיים כמו שריפות, שיטפונות, רעידות אדמה וכו' משפיעים על יציבות ועמידות המבנה, כך שאלו עשויים לפגוע ביסודות הבטון ולערער את החוזק שלהם.

בעיות במערכת האיטום של המבנה יכולים להוביל לחלחול של מים בין יסודות הבטון, עד פגיעה בברזלי הזיון המיושמים בעומק היסודות והיחלשותם כתוצאה מהשפעות ארוכות טווח של חלחול מים והיווצרות קורוזיה. בהתאם לסוג וחומרת הנזק שנגרם לתקרה וליסודות המבנה, יש לבצע עבודות שיקום תקרות בטון כדי לחזק את המבנה ולמנוע את הריסתו מחשש לקריסה.

כיצד מתבצע תהליך שיקום תקרת בטון?

בכדי לבצע שיקום של תקרת בטון יש לקלף ולהסיר את שכבות הבטון הפגועות, עד לחשיפת מוטות ורשתות הפלדה המחזקים את יציקות הבטון במבנה. לאחר מכן מבצעים ניקוי יסודי של הברזלים, מורחים חומרי שיקום ואיטום ייעודיים על גבי חלקי הפלדה ויוצקים שכבות בטון חדשות שישפרו את תכונות החוזק והעמידות של המבנה.

באילו חומרי שיקום משתמשים במהלך עבודות השיקום?

ישנם סוגים שונים של חומרי שיקום בטון ומבנים, ביניהם גם חומרי השיקום של חברת סיקה העולמית. מדובר על חומרים איכותיים ומתקדמים בתחום שיקום מבנים, המעניקים מגוון פתרונות לתכנון מערכת שיקום יעילה ואיכותית לתקרות, רצפות, קירות ועמודים עשויים בטון הזקוקים לחיזוק.

האם ניתן לבצע שיקום תקרת בטון באופן עצמאי?

תהליך שיקום בטון כולל ידע מקצועי מקיף בתחום, בנוסף לכך שמדובר על פעולה מהותית העוסקת בבטיחות ויציבות של מבנים. משום כך עבודות שיקום תקרת בטון איננה יכולה להיעשות בצורה עצמאית, ויש לפנות רק לחברות שיקום מבנים המתמחות בעבודות מסוג זה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

שיקום קירות בטון

כך צובעים בבניינים משותפים

רוצים לרענן את הבניין שלכם לקראת הקיץ? קירות הבניין משוועים לצבע רענן וטרי שיחזיר להם את המאה החיוני והנקי? אתם חייבים לדעת כי צביעה של

 מרפסות שמש

כל מה שצריך לדעת על בניה ירוקה

בנייה ירוקה היא הדבר הנכון והעדכני בענף הבניה. התקדמות התחום נובעת מהערכת החשיבות של בניה בת קיימא, שמשתלבת עם דאגה לסביבה, חיסכון משאבים ויתרונות רבים

צביעת בניין משותף

צביעת בניין משותף

את המשימה של צביעת הבית הפרטי שלנו אנחנו בדרך כלל תופסים כמשימה שאנחנו יכולים לבצע לבד. צביעת בניין משותף זה כבר עניין מורכב יותר, גם

התקשרו עכשיו