שיקום עמודים וביצוע חיזוק עמודים

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

כאשר מדברים על ביצוע תהליך המכונה חיזוק עמודים הכוונה היא גם לעמודים הנמצאים בקומת העמודים במרחב הפתוח וגם לעמודים הנמצאים בכל חלקי הבניין – קורות בטון, קרניזים שעם הזמן נגרם להם תהליך של קורוזיה ולכן אחת לכמה שנים יש צורך בביצוע חיזוק עמודים.

מתי צריך לבצע חיזוק של העמודים?

ובכן, יש כמה מצבים בהם נדרש לבצע בבניין תהליך של חיזוק עמודים. למשל, כאשר הבניין מאוד ישן, או במצבים שבהם העמודים מתחילים להתפורר, או כאשר נוצר מצב של קורוזיה יש צורך בביצוע עבודה זו. בנוסף, יש לא מעט בניינים בישראל שנבנו לפני עשרות שנים ומוגדרים בשלב כזה או אחר כמבנים מסוכנים. כדי להסיר את הצו אותה נותנת העירייה או הרשות המקומית יש צורך בביצוע מגוון של פעולות ותהליכים לשיקום הבניין כאשר אחד מהם הוא חיזוק העמודים. חשוב לזכור כי הזנחה בתחוזקה של הבניין יכולה לגרום להיחלשות שלו.

אז איך מבצעים חיזוק של העמודים?

ובכן, בשלב הראשון יש צורך בביצוע שטיפה של הקירות. לאחר מכן מסירים את החלקים הרופפים עם כלי המכונה פטישון. מקישים על הבטון סביב העמוד, מגלים את הברזל במלוא היקפו ואחר כך מסירים את הקשקשת שיש על הברזלים והצטברה כתוצאה מהקורוזיה ובכך גרמה לדחיקה של הבטון. מה שקורה במצב כזה הוא שחתך העמודים נהייה דק יותר וחלש יותר.

לכן, חשוב להקפיד על חתך עמוד מושלם. לאחר מכן עושים ניקוי של הברזל עם מברשת פלדה. דגש חשוב הוא תמיד לבצע את העבודה בצמוד לקיר ולא עם סנפלינג אלא עם פיגומים ומעקות בטיחות.

לאחר ניקוי הברזל מכינים את הברזלים ואת הבטון לקראת השלמת חתך העמוד. מתיזים חומר מקשר שמצפה את הברזל ומגן עליו נגד קורוזיה. בתוך החומר נהוג להוסיף מרכיב נוסף שמעכב קורוזיה.

על מה חשוב לשים לב בתהליך של חיזוק עמודים?

התהליך מתבצע על פי לוח זמנים סופר מדויק ממש על פי ספירת דקות, תוך התחשבות בהשפעת הטמפרטורה, הלחות ומזג האויר כדי שכל החומרים התלכדו ויתנו מקשה קשיחה מאוד כדי שהשלמת העמוד תהווה חלק בלתי נפרד מהמבנה הקונסטרוקטיבי שלו. כל עמוד חושב מראש על עומסים מוגדרים וחייבים להחזיר את העמוד לכשירות. לאחר מכן משתמשים בחומר מעכב נוסף ומבצעים סוג של שדרוג לעמודים, עיטוף לברזל עצמו.

מעוניינים לשמוע עוד מידע על חיזוק עמודים לבניין שלכם? חברת אורגד שיפוץ וחיזוק מבנים מתמחה בביצוע חיזוק עמודים כאשר התהליך מתבצע עם ליווי הנדסי מלא, עם דגש על עבודה באמצעות החומרים והטכנולוגיות המתקדמות ביותר ואמצעים הבטיחות הנדרשים. נשמח להגיע אליכם לבניין לפגישת ייעוץ ללא כל התחייבות מצדכם. ניתן בקלות ליצור איתנו קשר דרך האתר ונציג מטעמנו יחזור אליכם תוך זמן קצר.

שיקום עמודים

במאמר הבא נדבר על הסיבות להיווצרות של חלודה בתוך ברזלי עמודי הבטון ונסביר על מה שנקרא שיקום וחיזוק עמודים.

אז מאיפה הכל מתחיל?

כל בניין ולו זה אשר נבנה בטכנולוגיות הכי מתקדמות ובאמצעות חומרי הגלם הכי איכותיים סופג בלאי מסוים עם השנים, בטח כאשר מדובר בבניינים ישנים שנבנו עם קום המדינה או אפילו לפני 20 או 30 שנה. גשמים, שמש, לחות, אלו ועוד נחשבים לנזקי מזג אוויר אבל יש גם את נזקי הזמן שזה סוג של בלאי טבעי, כמו בכל דבר אחר הדורש תחזוקה.

כאשר לחות מגיעה לתוך הברזלים שמחזיקים את עמודי הבניין ונמצאים בתוך עמודי הבטון מה שקורה הוא שהברזלים הללו מחלידים.

תופעת ההחלדה גורמת בעצם לברזל להגדיל את הנפח שלו ואז להעיף את חלקי הבטון מעליו.כך ניתן לזהות סדקים ולאחר מכן נפילה של חלקי בטון כאשר מה שקורה הוא שנחשף ברזל חלוד. זו הסיבה שהרבה פעמים אנחנו עוברים ליד בניין ורואים חלקים מסוימים שכבר לא נמצאים עליו. מדובר בתופעה מסוכנת עד מאוד.

מה צריך לעשות?

לשם כך קיים תהליך הנקרא שיקום עמודים או חיזוק עמודים. כאשר אנו מזהים בעיה זו, חלה החובה לטפל בזה במיידי משום שזה ממש מהווה סכנה לציבור ולאנשים המתגוררים בבניין ובמצבים קיצוניים, אם מצב זה לא יטופל במיידי, הדבר יכול לגרום אפילו לקריסה של מבנה.

למעשה, הברזל בתוך הבטון הוא זה שמחזיק את הבניין ואם לא נטפל בו, אם לא נשמור עליו ולא נתחזק אותו, בסופו של דבר המבנה לא יוכל לשאת בעומס. בנוסף, תופעה זו מכערת עד מאוד את מראה הבניין ופוגעת בו מבחינת הנראות והאתסטיקה.

שלבי הטיפול

בשלב הראשון יש לבצע הסרה של כל המקומות בהם אנו רואים סדיקה. הברזל החלוד חייב להיחשף מכל צדדיו. בשלב הבא מנקים את הברזל ומיישמים עליו מברשת פלדה מכנית וצבע יסוד חודר חלודה. תפקידו להפסיק את תופעת הקורוזיה. כשהברזל איבד מחצית מעוביו, לפעמים צריך להחליף את הברזל בחדש. לאחר שמונח צבע היסוד ומתייבש משלימים את הבטון שחסר וצובעים את הבניין.

מעוניינים לשמוע עוד על חיזוק עמודים ושיקום עמודי בטון? חברת אורגד שיפוץ בניינים מתמחה בביצוע עבודות שיפוץ לרבות שיקום מבנים אחרי שריפה, עבודות שיפוץ בלובי, שיפוץ והחלפה של מעליות, שיפוץ חדרי מדרגות, חידוש ועיבוי עמודים ועוד… אנו מעניקים לכל העבודות אותן אנו מבצעים 7 שנות אחריות ומקפידים לעבוד על פי התקנים עם ליווי הנדסי ואדריכלי מלא.

בנוסף, אנו נסייע לכם לגבש את כל דיירי הבניין ולהפוך כל רעיון או משימה למציאות. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות אלינו דרך האתר ואנו נשמח לסייע לכם שלב אחר שלב. בנוסף, מומחה מטעם החברה יגיע ישירות לבניין לפגישת ייעוץ מסודרת ולהגשת הצעת מחיר ללא כל התחייבות מצדכם.

חיזוק עמודים בניין

כל בניין או מבנה ולו החדש ביותר עם הזמן צובר בלאי כתוצאה מנזקי מזג האוויר, הזמן וכתוצאה מלחות מוגברת. באופן כללי, רוב המבנים מושתתים על עמודי בטון שתומכים בקומות. בתוך כל עמוד בטון יש ברזלים. הברזלים הללו הם מה שמחזיק את עמוד הבטון. עם הזמן, הברזלים הללו מחלידים, ועוברים תהליך שמכונה קורוזיה. מה שקורה בעצם הוא שהברזלים מתרחבים וגורמים לבטון להתפורר. בטווח הארוך הדבר הזה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך ואפילו להוביל לקריסה של המבנה. בנוסף, מבנים אלה לא ערוכים למצב של חס וחלילה רעידת אדמה. בנוסף, הדבר פוגע בנראות של האסתטית של הבניין, פוגע באיכות החיים של הדיירים שלא לדבר על כך שהדבר יכול לגרום לכל מיני רטיבויות. במקרים כאלה, יש צורך לבצע חיזוק של העמודים בבניין.

איך מתבצע התהליך של חיזוק עמודי הבניין?

ובכן, בשלב הראשון שוטפים את כל הקירות מסביב לעמודים כדי לשמור על ניקיון ועבודה חלקה. בשלב הבא מבצעים הסרה של כל החלקים הרופפים עם מה שנקרא פטישון. אנשי מקצוע מנוסים בתחום מקישים על הבטון מסביב לכל העמודים הדורשים חיזוק, מגלים את הברזל במלוא ההיקף שלו ואחר כך מסירים את הקשקשת שיש על הברזלים והצטברה כתוצאה מתהליך הנקרא קורוזיה. חלודה. מה שקורה במצב כזה הוא שחתך העמודים נהייה דק יותר וחלש יותר וזה גם מה שיכול לגרום להתפוררות של העמודים בטווח הארוך.

בשלב הבא מבצעים ניקוי של הברזל עם מברשת פלדה מיוחדת.

לאחר ניקוי הברזל מכינים את הברזלים ואת הבטון לקראת השלמת חתך העמוד. מתיזים חומר מיוחד מקשר שתפקידו בעצם לצפות את הברזל ולהגן עליו נגד קורוזיה. בתוך החומר נהוג להוסיף מרכיב נוסף שמעכב קורוזיה.

מעוניינים לשמוע עוד מידע על חיזוק עמודים לבניין שלכם? חברת אורגד שיפוץ וחיזוק מבנים מתמחה בביצוע חיזוק עמודים כאשר התהליך מתבצע עם ליווי הנדסי מלא, עם דגש על עבודה באמצעות החומרים והטכנולוגיות המתקדמות ביותר ואמצעים הבטיחות הנדרשים.

בנוסף לחיזוק ושיקום עמודים אנו מבצעים את כל עבודות השיפוץ והתיקון לרבות שיפוץ כניסה, שיפוץ חדרי מדרגות, שיפוץ של חזיתות המבנה, תיקון והחלפה של מעליות, עבודות טיח וצבע ועוד. אנו עוזרים לקהל לקוחותנו לאסוף ולגבש את כל דיירי הבניין ולהפוך את הרעיון למציאות. בנוסף, כל הפרויקטים בהם אנו לוקחים חלק נמצאים תחת ליווי ופיקוח מלא של מהנדסים ואדריכלים מקצועיים. נשמח להגיע אליכם לבניין לפגישת ייעוץ ללא כל התחייבות מצדכם. ניתן בקלות ליצור איתנו קשר דרך אתר האינטרנט שלנו ונציג מטעמנו יחזור אליכם תוך זמן קצר. כל סוגי העבודות מתבצעות על בסיס חומרי הגלם האיכותיים ביותר, הטכנולוגיות העמידות ביותר תוך עמידה בלוחות זמינים.

ממש כמו שכל משקל גופנו מופעל על הרגליים שלנו והן סוחבות את הגוף, ככה עמודי הבניין מחזיקים את מלוא המשקל והכובד של הבניין עצמו.

הקרקע עליה הבניין עומד, לא תמיד יציבה ולכן בתוך העמודים עצמם יש מאין ברזלים כאלה אשר מאפשרים לבניין להישאר יציב וחזק במקום. הברזלים הללו בין השאר גם מפזרים את העומסים בצורה נכונה. לאורך השנים, כל בניין צובר בלאי, נחשף לבעיות הקשורות ללחות ומזג האוויר, נוצרים תהליכי רטיבות שיכולים לגרום לקורוזיה באותם ברזלים. לכן, אחת לכמה שנים חשוב לבצע תהליך הנקרא חיזוק עמודים.

כולנו רוצים לגור בבניין בטיחותי ואסתטי. במאמר הבא תוכלו להכיר את אחד מתהליכי השיפוץ החשובים והמהותיים בתחום הבניין – חיזוק עמודים.

חומרי חיזוק ושיקום עמודים

ברחבי ישראל יש המון בניינים אשר זקוקים לתהליך חיזוק עמודים, זאת כתוצאה מחשיפה לפגיעות כתוצאה מנזקי מזג האוויר ותהליכי שחיקה טבעיים. עמודים שאינם מחוזקים דים עלולים לגרום לנזק בלתי הפיך מבחינה בטיחותית ויחד עם זאת פוגעים במראה האסתטי של הבניין. במקרים כאלה, יש לבצע חיזוק ועיבוי של העמודים.

מתי צריך לבצע חיזוק עמודים?

ובכן, הסימן הראשון שמאפשר לנו להבין שהגיע הזמן לבצע חיזוק של העמודים קשור לקילופי הטיח בעמודים עצמם. הקילופים מעידים על כך שקיימת סדיקה בבטון ולפגיעה ברמת החוזק והבטיחות של העמודים. מה שקורה במקרים שבהם לא מתבצע תהליך החיזוק בזמן, נוצר הרס בתוך העמודים אשר גורם לחדירה של לחות לתוך הברזלים ואז נגרמת קורוזיה.

כשהברזלים מתחילים להחליד, הם מתנפחים ודוחקים את הבטון החוצה. לאט לאט העמודים נחלשים, לא יכולים לשאת את הכובד של כל הבניין ובמקרים קיצוניים המבנה יכול אפילו לקרוס. לכן, אם זמתם לב שהתחילו ליפול אריחים או חלקים של טיח, זה הזמן לפעול ולהקדים תרופה למכה. ככל שנמתין יותר זמן, המצב יכול להיות חמור יותר ואז גם תהליך השיקום, החיזוק והעיבוי של העמודים יכול לקחת זמן רב יותר ולעלות יותר מבחינה כספית. 

חיזוק עמודים – איך התהליך מתבצע בשלבים?

חשוב לדעת שלכל מבנה יש להתייחס באופן ספציפי ורק אז לקבוע תכנית עבודה מסודרת. באופן כללי, בדרך כלל יש להכין את השטח, זאת על ידי קילוף של הטיח שהתקלף עד לשלב זה והסרת הבטון הרופף. את תהליכי הקילוף וההסרה עושים בעזרת כלי חציבה או פטישון. לאחר שמתקבל שטח נקי וחלק, חושפים את הברזלים שנמצאים בתוך העמודים עד שמגיעים לברזלים נקיים.

מנקים את הברזל ומסירים את הקורוזיה בעזרת מברשת פלדה מיוחדת, לעתים יש צורך לחתוך את הברזל ולחבר ברזלים חדשים. מנקים ושוטפים את השטח בעזרת מים בלחץ גבוה ומורחים את הברזלים בחומר מיוחד המונע חלודה. לאחר מכן מיישמים חומרים לתיקון ומורחים את הטיח מחדש.

ואיך אנחנו נכנסים לתמונה?

מכיון ומדובר בתהליך מורכב ולפעמים גם ארוך, תהליך המשפיע על רמת הבטיחות של המבנה והחוזק שלו, חובתנו לבחור קבלן מקצועי המתמחה בביצוע חיזוק עמודים ולא להתפשר בתהליך הבחירה, גם אם המחיר נראה לנו נוח במיוחד.

חברת הכפתור האדום מתמחה בביצוע חיזוק עמודים על כל המשתמע מכך. לחברה קשר ישיר עם עשרות קבלנים ברחבי הארץ, כולם רשומים ברשם הקבלנים הארצי של ישראל. מכיון ונושא חיזוק עמודי בניין קשור לתחום ההנדסי, אנו מעניקים ליווי הנדסי מלא של מהנדס מקצועי אשר יתייחס לעומסי המבנה ויוודא שהתהליך מתבצע כמו שצריך.

אנו מקפידים לעבוד עם חומרי העבודה הטובים והאיכותיים ביותר, אלו מחזיקים בתקנים וידידותיים למשתמש ולסביבה. כל התהליך מתבצע ברמת מקצועיות, בטיחות ויעילות גבוהה עם הקפדה על עמידה בלוחות זמנים שנקבעים מראש. אנו מתחייבים לרמת גימור גבוהה ולתוצאות מעולות באחריות כדי שאתם והעוברים והשבים יוכלו להימצא בבניין ובקרבתו ללא כל חשש ובבטחון מלא. דרכנו תוכלו להוזיל עלויות ולהנות משירות מהיר, יעיל ומקצועי, שלב אחר שלב. כל מה שנשאר לכם לעשות הוא לפנות אלינו דרך האתר ומומחה מטעמנו יגיע לבניינכם לפגישת ייעוץ מסודרת, ללא כל התחייבות מצדכם.

איך זה עובד?

לאחר שנבדוק את המבנה, נוכל לסייע לכם באיתור בעל מקצוע מתאים. לפעמים ”על הדרך“ יש צורך בביצוע עבודות נוספות. תקבלו כמה הצעות מחיר מקבלנים מובילים וניתן יהיה לצאת לדרך, זאת אחרי שהושגה הסכמה מרוב הדיירים בבניין.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

שיקום קירות בטון

כך צובעים בבניינים משותפים

רוצים לרענן את הבניין שלכם לקראת הקיץ? קירות הבניין משוועים לצבע רענן וטרי שיחזיר להם את המאה החיוני והנקי? אתם חייבים לדעת כי צביעה של

 מרפסות שמש

כל מה שצריך לדעת על בניה ירוקה

בנייה ירוקה היא הדבר הנכון והעדכני בענף הבניה. התקדמות התחום נובעת מהערכת החשיבות של בניה בת קיימא, שמשתלבת עם דאגה לסביבה, חיסכון משאבים ויתרונות רבים

צביעת בניין משותף

צביעת בניין משותף

את המשימה של צביעת הבית הפרטי שלנו אנחנו בדרך כלל תופסים כמשימה שאנחנו יכולים לבצע לבד. צביעת בניין משותף זה כבר עניין מורכב יותר, גם

התקשרו עכשיו