תוספת מרפסת בבניין קיים

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

 

תוספת מרפסת בבניין קים הייתה פעם חלום רחוק וכמעט לא בר מימוש. הבירוקרטיה, הסחבת, הצורך להתחנן בפני השכנים ולקבל את הסכמתם ושיטות הבניה הישנות והמסורבלות, היו הופכים את כל התהליך לכאב ראש גדול, שרבים היו מוותרים עליו מראש.

בשנים האחרונות, הגלגל התהפך. זאת אודות לחיקוק "חוק המרפסות", אשר הפך את הכל לפשוט יותר. ברוב המקרים, כבר לא נדרש לקבלת היתרי בניה מן הרשות המקומית על תוספות קלות (כמו מרפסות, פרגולות וכד'), נפטר מהרבה בירוקרטיה, לא נצטרך את הסכמת מרבית השכנים ובעיקר נחסוך לעצמנו הרבה כסף בשל קיצוץ בהיטלים ובתשלומים לגופים שונים. גם שיטות הבניה המתקדמות, מבחינה הנדסית ומבחינת הפשטות והמהירות בה המרפסות נבנות, הפכה את ההליך כולו לקצר וקל.

תוספת מרפסת בבניין קיים – כך לא תתקלו בבעיות

למרות כל מה שאמרנו בפסקה הקודמת, התהליך עצמו יכול להיות מדרון חלקלק, במיוחד אם לא עושים אותו נכון ובצורה מחושבת.  הדברים נוגעים גם לנושא בטחון האנשים הסובבים אותנו ובטיחות ויציבות המבנה אבל גם להסתבכות אפשרית מול גורמי הרישוי והחוק וכד'. לכן, למרות שבחלק מן המקרים התהליך יכול להיות פשוט יחסית, כדאי מאוד ללוות אותו באמצעות חברה המתמחה בכל עולם תוספת מרפסת בבניין קיים ושיש לה הקשרים והידע מול הרשות המקומית.

תוספת מרפסת בבניין קיים

צריך לדעת כי חוק המרפסות הוא חוק צעיר יחסית ויש רשויות המפרשות אותו בצורה שונה בכל פעם והן מרשות לעצמן קלות יתרה בבקשה להגשת היתרי בניה, למרות הכל. דבר זה מסבך את הפרויקט הרבה מאוד לעומת קבלת פטור מהיתרי בניה.  לכן, עולה שוב הצורך החשוב בליווי הבניה באמצעות חברה שכבר מיומנת בתוספות בניה. חברה שכזו לא רק תציע לכם שירותי תכנון, הנדסה וביצוע בפועל אלא גם תהיה הפה והידיים והרגליים שלכם אל מול הרשויות השונות. בכך תקבלו מענה כולל ומקיף החל משלב התכנון האדריכלי ועד הוצאת היתרי הבניה בדרך לעבודות הביצוע.

הקפדה על הצד ההנדסי

תוספת מרפסת בבניין קים היא לא רק שינוי החזית שלו והמבנה החיצוני אלא נוגעת גם בבסיס הבניין עצמו. למרות האפשרות לבצע בניה קלה, הרי שעל המבנה הקיים מתווסף משקל רב ואם לא נבצע תכנון הנדסי מוקפד על ידי קונסטורקטור או מהנדס מוסמך אנו עלולים לפגוע ביציבות הבניין כולו ובוודאי בחוזק של המרפסת או תוספת הבניה עצמה. הדברים תקפים שבעתיים בתוספות בניה על גבי בניינים ישנים מאוד שיציבותם כבר אינה כבעבר.

זו עוד סיבה מדוע לבחור רק בקבלנים או חברות מנוסות. על קבלנים אלו להיות מסווגים ומורשים בפנקס הקבלנים לביצוע עבודות תוספת בניה ובעלי הקפדה יתרה על בטיחות העבודה, הסביבה והמבנה גם יחד. על העובדה לעשות באופן צמוד ובפיקוח של קונסטרוקטור ובאמצעות מפקח בטיחות ומנהל עבודה מנוסה שיהיה בשטח ויתאם בין כל הגורמים (יביא גם לחיסכון בעלויות ובזמן) ויוודא כי הבניה נעשית בתצורה האיכותית ביותר.

לא להתפתות אחר הזול

כאמור תוספת מרפסת בבניין קיים היא אולי פשוטה כיום מבחינת רישוי אך מורכבת מבחינה בטיחותית. אין זה המקום לחסוך בהוצאות על קבלן מנוסה. כמו בכל תחום, גם בתחום תוספות הבניה ובוודאי בתחום השיפוצים, יש הרבה חאפרים וקבלנים שאינם רשומים. מעבר לסכנה ביציבות המבנה, בבניה באמצעות קבלן לא מורשה, הצעה זולה מאוד, תהיה בסופו של דבר על חשבונכם. עיגולי פינות ושימוש בחומרים לא מתאימים, יזיקו בעיקר לכם ולתוספת שנבנתה. ​

מאוד מומלץ לקבל מהקבלן ערבויות  ובטחונות לתהליך הבניה וכן שיציג בפניכם את פוליסת הביטוח שלו. דרשו ממנו גם אחריות למבנה שהתווסף. לכו בדקו עבודות קודמות שביצע ותוכלו לראות את אופן הבניה. כמו כן, הביטו גם על המכלולים והאלמנטים השונים שהתווספו לתוספת, כמו גגונים, סגירות מרפסת, עבודות אלומיניום וזכוכית ועוד.​

 

שיטות תוספת מרפסת בבניין קיים

ישנם כיום 2 שיטות עיקריות להוספת מרפסת על גבי בנין קיים. השיטה הראשונה שכבר החלה לאבד מזוהרה היא הוספת מרפסת הבטון. באמצעות קדיחת קוצי ברזל ויציקת בטון, מוסיפים את המרפסת עצמה. שיטה זו, כאמור, הולכת ונעלמת מהשטח משלל סיבות. היא יקרה יחסית ובעיקר לוקחת הרבה מאוד זמן. היא גורמת להשבתת אזור גדול בסביבת הבית ומלכלכת בצורה קשה יחסית. לא זו בלבד, אלא שמרפסת הבטון מעמיסה הרבה יותר משקל על גבי שלד המבנה הישן ולכן במקרים רבים כלל לא תהיה אפשרית בסוגי מבנה מסוימים. ובנוסף, בחלק רב מהמקרים, היא תדרוש הסתמכות גם על עמודים, היוצאים ממנה עד לקרקע. לכאורה אין בכך פסול, מבחינת הוספת יציבות למרפסת אך בפועל, העמודים גוזלים שטח ציבורי, המיועד לגינה או לחניה.

השיטה השנייה היא הוספת מרפסת כמעט מוכנה, באמצעות קורות פלדה מגלוונת, חזקה ועמידה במיוחד, המגיעים מוכנים מן המפעל ורק מורכבים בשטח. כתוצאה מכך, כל התהליך נהיה מהיר ופשוט יותר ולא נוצר סבל רב לדיירי הבניין בעת תהליך הבניה. גם העומס על הבניין עצמו קל יותר ובכך מובטחת יציבותו. ולמרות זאת, מרפסות מקורות פלדה, נחשבות למרפסות חזקות ובטוחות יותר ממרפסות בטון ובוודאי גם ליפות הרבה יותר.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות
הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

בנייה בטוחה -חברת ניסור וקידוח בטון

בנייה בטוחה

כל התחום הזה של בנייה מחייב הקפדה רבה על כל כללי הבטיחות. אם אין הקפדה על כל הכללים ועל כל הפרטים המרכיבים את העבודה, הסיפור

כאן בונים - מאמר על בנייה

כאן בונים !

כולם מדברים על מצוקת הדיור כן בישראל ולא בחינם. אכן ישנה מצוקה קשה בבנייה כאן בישראל כאשר אנחנו מוצאים את עצמינו משלמים הרבה מאוד על

שיקום קירות בטון

כך צובעים בבניינים משותפים

רוצים לרענן את הבניין שלכם לקראת הקיץ? קירות הבניין משוועים לצבע רענן וטרי שיחזיר להם את המאה החיוני והנקי? אתם חייבים לדעת כי צביעה של

 מרפסות שמש

כל מה שצריך לדעת על בניה ירוקה

בנייה ירוקה היא הדבר הנכון והעדכני בענף הבניה. התקדמות התחום נובעת מהערכת החשיבות של בניה בת קיימא, שמשתלבת עם דאגה לסביבה, חיסכון משאבים ויתרונות רבים

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!