שליכט אקרילי – מדריך

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מה זה שליכט אקרילי, או ליתר דיוק מה זה שליכט ומה המשמעות של היותו אקרילי? האם כל טיח יכול להיות אקרילי? מה המטרה של שילוב חומר אקרילי בשכבת הטיח? כיצד מיישמים שליכט אקרילי? האם יש קשר בין השליכט האקרילי ובין שליכט צבעוני? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

מה זה שליכט אקרילי?

על מנת להבין מה זה שליכט אקרילי, נקדים ונסביר מה זה שליכט ומה זה אקרילי. ובכן, יישום טיח על קירות הבית מבוסס על שלוש שכבות טיח. השכבה הראשונה היא שכבת ההרבצה שנועדה לספק את התשתית החזקה והאטומה שמתחברת לקיר הבטון. השכבה השנייה היא שכבת היישור שבאמצעותה מבוצע יישור של הקיר והפיכתו למשטח אחיד. השכבה השלישית והאחרונה היא שכבת הגמר שאותה נהוג לכנות גם שליכט. זוהי השכבה הנראית לעין שעיקר העבודה עליה היא ביצירת המרקם הנדרש. בהתאם לכך, מוצרי שליכט הם למעשה מוצרים המיועדים לשמש לצורך יישום שכבת הגמר השלישית בעבודות הטיח ואינם מתאימים ליישום שתי השכבות הראשונות.

המרכיב האקרילי הוא למעשה תוסף המבוסס על תחליב רזין אקרילי שמתייבש מהר מאוד לאחר יישומו. חומרים אקריליים ניתנים לדילול במים אך מרגע שהתייבשו הם הופכים לעמידים במים ולא ניתן להמיס אותם באמצעות מים, כפי שניתן לעשות עם צבעי מים. המרכיב האקרילי, אם כן, נועד לספק לקיר שכבת הגנה מפני רטיבות ולחות, תכונה מאוד חיונית לשכבות טיח בקירות חוץ ובחדרים רטובים.

וכעת, לחיבור של שני המרכיבים במוצרי שליכט אקרילי. שליכט אקרילי הוא למעשה שליכט צבעוני, קרי תערובת טיח (רכיב צמנטי ואגרגט) שבו משולב גם רכיב אקרילי ובו ניתן לשלב גם רכיב צבע. שליכט זה מגיע במרקם מגורען, כשניתן לבחור בין מספר רמות גרעון הנעות בין M100 העדינה ביותר ובין M200 הגסה ביותר. הן לאור המרקם והן לאור ההגנה האקרילית שלו, את השליכט האקרילי או הצבעוני, נהוג ליישם בעיקר בקירות חוץ של מעטפת הבית ולא בקירות פנים שבהם נדרש מרקם חלק ואחיד יותר.

מהם היתרונות של שליכט אקרילי?

השליכט האקרילי מספק שכבת הגנה אפקטיבית לקירות הבית מפני לחות ורטיבות ועל כן מתאים במיוחד לטיוח קירות חוץ וקירות בחדרים רטובים. השליכט האקרילי הוא אוורירי ביחס לסוגי טיח אחרים ולכן מאפשר יציאה של אדי מים ומניעת הצטברות של רטיבות בתוך הקיר ובתוך שכבות הטיח העמוקות. לשליכט האקרילי כושר הידבקות גבוה לתשתית, מה שמבטיח עמידות גבוהה שלו לאורך שנים גם בתנאי מזג אוויר קשים ולבסוף נהנה השליכט האקרילי מרמת גמישות גבוהה המאפשרת לו לגשר על סדקים וחריצים בקיר על מנת להשיג מראה אחיד.

אחד היתרונות החשובים של השליכט האקרילי הוא היכולת לשלב בו גם גוון צבע וליישם אותו עם הצבע מעורבב בתוכו. ברכישת שליכט אקרילי, תוכלו לבחור את הגוון שבו תרצו לצבוע את קירות הבית החיצוניים, לשלב את הגוון הזה בתוך פח השליכט וליישם את הטיח ואת הצבע באותה הפעולה למעשה. יחד עם זאת, על מנת כושר עמידות גבוה לרכיב הצבע שבשליכט, לפני מריחת השליכט יש ליישם שכבת פריימר על שכבת הטיח השנייה שעליה מיושם השליכט.

השליכט האקרילי מספק פתרון מצוין במקרים בהם הלקוח אינו מעוניין לבצע חיפוי של הקירות החיצוניים באמצעות אריחי שיש. במבנים מיושנים באזור המרכז ניתן למצוא את השליכט האקרילי בתצורת השפריץ המפורסמת, אך כיום מגוון המרקמים שניתן להשיג באמצעות השליכט האקרילי הוא רחב הרבה יותר עם אפשרות לקבלת שכבת טיח אסתטית, מעודנת ומוחלקת כמעט לגמרי.

כיצד מיישמים את השליכט האקרילי וכמה זה עולה?

לפני יישום השליכט האקרילי, עליכם לבחור בדיוק את מידת הגרעון המועדפת עליכם ולרכוש את כמות השליכט הנדרשת לכם לכיסוי מעטפת קירות הבית החיצוניים. ככלל, כושר הכיסוי של שליכט אקרילי עומד על פח של 24 ק"ג לכיסוי 8 מ"ר של קיר. המשמעות היא שיהיה עליכם למדוד את שטח הפנים הכולל של מעטפת הבית החיצונית ולחלק ב-8, על מנת לקבל את מספר הפחים שיהיה עליכם להזמין. לאחר מכן, עליכם לקבל החלטה לגבי הגוון שאותו אתם רוצים לשלב ואכן לשלב אותו בכל אחד מהפחים. שילוב הגוון מבוצע כיום בצורה אוטומטית על ידי מחשב מה שמבטיח אחידות מלאה בין הגוונים של כלל הפחים שבהם תעשו שימוש.

לפני היישום יש למרוח כאמור שכבה של פריימר ובמקרה זה מדובר בפח פריימר שמספיק לכיסוי של 60 מ"ר קיר. לאחר מכן יש לערבב היטב את תכולת פח השליכט על מנת לוודא שהגרגרים ששקעו מטה מתפזרים בצורת אחידה בעיסת השליכט. ערבוב יסודי נמשך בדרך כלל כ-5 דקות באמצעות מערבל חשמלי. אם אתם מערבבים את השליכט בצורה ידנית, יהיה עליכם לעשות זאת בצורה מאוד יסודית על מנת להבטיח תוצאה הומוגנית.

יישום השליכט עצמו מתבצע באמצעות נטילת חומר באמצעות כף בנאים (מאלג'), השלכתו על הקיר, פיזורו בצורה אחידה ושפשוף על מנת להשיג פיזור אחיד של הגרגרים. על פעולה זו יש לחזור שוב ושוב עד לכיסוי מלא של הקיר. אין לעצור את העבודה עד לסיום קיר שלם ולבטח לא להשאיר מחצית מהקיר עם טיח כשאת החצי השני משלימים למחרת או במועד מאוחר יותר. התנהלות כזאת תותיר סימני חיבור שיפגעו מאוד באסתטיקה של הטיח.

עלות של פח 24 ק"ג שליכט צבעוני נעה בין 130 ₪ ל-180 ₪ וכאמור מספיק פח כזה לכיסוי של 8 מ"ר קיר. כעת תוכלו לעשות את החישוב כמה פחים יהיה עליכם להזמין, בנוסף לפח פריימר וכמובן עבודה שעלותה יכולה להגיע לכדי 150 ₪ למ"ר על ידי טייח מקצועי.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות
הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

בנייה בטוחה -חברת ניסור וקידוח בטון

בנייה בטוחה

כל התחום הזה של בנייה מחייב הקפדה רבה על כל כללי הבטיחות. אם אין הקפדה על כל הכללים ועל כל הפרטים המרכיבים את העבודה, הסיפור

כאן בונים - מאמר על בנייה

כאן בונים !

כולם מדברים על מצוקת הדיור כן בישראל ולא בחינם. אכן ישנה מצוקה קשה בבנייה כאן בישראל כאשר אנחנו מוצאים את עצמינו משלמים הרבה מאוד על

שיקום קירות בטון

כך צובעים בבניינים משותפים

רוצים לרענן את הבניין שלכם לקראת הקיץ? קירות הבניין משוועים לצבע רענן וטרי שיחזיר להם את המאה החיוני והנקי? אתם חייבים לדעת כי צביעה של

 מרפסות שמש

כל מה שצריך לדעת על בניה ירוקה

בנייה ירוקה היא הדבר הנכון והעדכני בענף הבניה. התקדמות התחום נובעת מהערכת החשיבות של בניה בת קיימא, שמשתלבת עם דאגה לסביבה, חיסכון משאבים ויתרונות רבים

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!