שיקום בטון מחיר

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

שיקום בטון מחירתהליך הקמת מבנה כרוך באינספור עבודות בנייה מורכבות וארוכות שנועדו להעניק למבנה יציבות ובטיחות בין השאר, ולכן כאשר מתגלים ליקויים קטנים עד נרחבים ביסודות המבנה יש לבצע תהליכי שיקום בכדי להחזיר את העמידות לאותו מבנה. ליקויים אלו עשויים להיראות כקילופים שטחיים בעמודי הבטון, סדקים והתפוררות של שכבות מהבטון, ועד כדי התנתקות של חלקים גדולים מהעמודים החושפים את הברזלים המיושמים בתוכם.

יש לקחת בחשבון כי כל ליקוי ביסודות המבנה עתיד להוות סכנה ממשית לדיירים המאכלסים אותו, ולכן בכל מקרה בו מתגלים ליקויים וכשלים נראים לעין יש לפנות לבעלי מקצוע מתחום שיקום מבנים שיבחנו בצורה מקצועית את הצורך בשיקום הבטון.

מה המשמעות של שיקום בטון?

שיקום בטון הינו תהליך מהותי הכלול בתחום הבנייה, כאשר תהליך זה מתייחס לרוב לפעולות המתבצעות במבנים עומדים בהם התגלו כשלים שונים ביסודותיהם. כיוון שלכל מבנה בטון יש תשתית בטון עליה מבוססת כל יציבות המבנה, כשלים הנוצרים בתשתית זו מעידים למעשה על פגיעה נרחבת בחוזקו ועמידותו של המבנה. משום כך שיקום בטון נועד לטפל בכשלים כאלו, ולמנוע היווצרות של כשלים נוספים בעתיד לצורך שימור המבנה למשך שנים ארוכות.

בבנייה המודרנית של היום, רוב המבנים מבוססים על עמודי בטון בהם מיושם ברזל. ברזל כזה נועד להעניק חוזק ועמידות גבוהה לעמודי הבטון התומכים במבנה שמוקם עליהם, בין אם מדובר על עמודי בטון עגולים או מלבניים. באמצעות עמודי הבטון המזוינים ניתן להפחית מהעומס שנוצר על המבנה, כיוון שקורות ורשתות הברזל מאפשרות פיזור נרחב יותר של מאמצי הלחיצה המופעלים על עמודי התמיכה. לכן כאשר מדברים על שיקום בטון, הכוונה היא לתהליך שיקום ותיקון ליקויים המתגלים בעמודי בטון התומכים במבנה. 

החשיבות של עמודי הבטון ושיקומם

כאמור, עמודי בטון מהווים את העוגן והבסיס של כל מבנה בטון שמוקם. כתוצאה מכך קיימת חשיבות גבוהה לחוזק ולעמידות של עמודים אלו, כיוון שללא תמיכה מלאה ויציבה שלהם המבנה עשוי לקרוס ולהוות סכנה ממשית לדיירים בו ולסביבה. בכדי להבטיח את החוזק המבני של עמודים אלו, מיושמים בהם כבר בתהליכי הבנייה קורות ורשתות פלדה וכן תהליכי בנייה נוספים המפוקחים על ידי קבלני תשתית מוסמכים. 

על אף הבטחת העמידות והחוזק של עמודי הבטון, עשויים להתרחש מקרים בהם עמודים אלו נחלשים ואינם מעניקים את התמיכה הדרושה למבנה. נרחיב על הגורמים למקרים אלו בהמשך, אך חשוב לזכור כי בכל ליקוי או כשל בעמודי הבטון קיימת סכנה ממשית לעמידות המבנה, וכדי להחזיר את תכונות החוזק של הבטון יש לשקם אותו.  

מהם הגורמים ליצירת ליקויים ביסודות בטון?

  • עומס יתר – מבנה הנושא משקל רב יותר מהמשקל שנכלל בתהליך התכנון שלו.
  • בלאי – מבנים ישנים מאוד החשופים לנזקים סביבתיים מתמשכים עשויים לצבור נזקי בלאי הגורמים לפגיעה בתשתית הבטון. 
  • קורוזיה – לחות גבוהה החודרת למעטפת המבנה עשויה להגיע עד לברזלי הזיון של עמודי הבטון, וכך ליצור קורוזיה המחלישה את היסודות.
  • רעידות אדמה – ברעידת אדמה הקרקע עשויה לזוז ולהפעיל לחץ הפוך על עמודי הבטון, וכך לגרום לעומסי לחיצה הפוגעים ביסודות המבניים.
  • שריפות – שריפה המתחוללת במבנה עשויה לפגוע בתשתית הבטון, להחליש את עמודי הבטון וכך לערער את יציבותו.

https://www.youtube.com/watch?v=W4amwSwN-ng

שיקום בטון מחיר ועלויות כלליות

תהליכי שיקום בטון כרוכים במגוון רב של פעולות, שימוש בחומרים ייעודיים וכן בדיקות מקיפות לצורך אבחון הליקויים והכנת תכנית שיקום ייעודית לכל מבנה הזקוק לכך. משום שבכל מבנה עשויים להיווצר ליקויים שונים, כך העלות של עבודת השיקום משתנה ותלויה בסוג, היקף ומורכבות העבודה. ניתן לומר כי שיקום בטון מחיר יכול להתחיל מכמה עשרות שקלים ולהגיע עד אלפי שקלים ויותר, זאת בהתאם לכמות ומורכבות הליקויים, סוג עבודת השיקום הנדרשת, היווצרות של ליקויים שטחיים או נרחבים וכו'.

טיפול מניעתי לשיקום בטון יכול לעלות בין 20-200 ₪ לכל מ"ר, כאשר טיפולים אלו כוללים בין השאר שטיפה של עמודי הבטון לצורך הכנתם לעבודת השיקום, ניקוי עמודי הבטון משומנים, אבק ומשקעים כהכנה ליישום חומרי שיקום וכן גם תיקון פשוט של עמודי בטון שספגו ליקויים שטחיים בלבד. לעומת זאת, טיפולי שיקום נרחבים יותר עשויים לעלות יותר בהתאם (2500-6500 ₪ למ"ר) כשאלו כוללים תהליכים מורכבים כמו חיזוק עמודי בטון, שיקום עמודי בטון, עיבוי עמודי בטון וכו' שאלו עבודות הכוללות מגוון רחב של תהליכים ופעולות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

שיקום קירות בטון

כך צובעים בבניינים משותפים

רוצים לרענן את הבניין שלכם לקראת הקיץ? קירות הבניין משוועים לצבע רענן וטרי שיחזיר להם את המאה החיוני והנקי? אתם חייבים לדעת כי צביעה של

 מרפסות שמש

כל מה שצריך לדעת על בניה ירוקה

בנייה ירוקה היא הדבר הנכון והעדכני בענף הבניה. התקדמות התחום נובעת מהערכת החשיבות של בניה בת קיימא, שמשתלבת עם דאגה לסביבה, חיסכון משאבים ויתרונות רבים

צביעת בניין משותף

צביעת בניין משותף

את המשימה של צביעת הבית הפרטי שלנו אנחנו בדרך כלל תופסים כמשימה שאנחנו יכולים לבצע לבד. צביעת בניין משותף זה כבר עניין מורכב יותר, גם

התקשרו עכשיו