שיקום בטון חשוף

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

שיקום בטון חשוףמבנים רבים בארץ בנויים על גבי עמודים, כך ניתן לשלוט על משקל והעומס שכל מבנה יכול לשאת מבלי להסב נזק וסכנה לדיירים בו. בכדי למקסם את עמידות ובטיחות העמודים במבנה, מבצעים מהנדסי בנייה מוסמכים בתחום הקונסטרוקציה בדיקות מעמיקות כדי לתכנן את סוג ומתווה תוכנית התשתית שתבסס עליה את כל המבנה שעתיד להיות מוקם. החומר ממנו עמודי המבנה עשויים הינו בטון, שהינו אחד מחומרי הגלם הנפוצים והעמידים ביותר המשמשים לצרכי בניית מבנים לכל מטרה.

למרות שהבטון הוא חומר חזק ועמיד במיוחד, עשויים להתגלות בו ליקויים וכשלים הפוגעים באיכות ועמידותו של המבנה הניצב על גבי עמודי הבטון. כאשר מתגלים כשלים של בטון חשוף בעמודי המבנה, מדובר על סכנה מהותית לתושבי המבנה ולסביבה כיוון שכשל זה מעיד על פגיעה ממשית ביציבות המבנה. הפתרון במקרים כאלו הוא ביצוע של עבודות שיקום בטון חשוף, ובמאמר הנוכחי נרחיב על תהליך חשוב זה.

מהו בטון חשוף?

בטון חשוף מתאר את אחד מההשפעות הנגרמות למבנים עשויים בטון, זאת כאשר עמודי הבטון עליהם המבנה ניצב מתפוררים עד כדי חשיפת ליבת שכבת הבטון הפנימית. בכדי להעצים את חוזק עמודי הבטון בשלבי הקמת תשתית המבנה, מיושמים בעמודים אלו מוטות ורשתות עשויים פלדה כדי להוסיף לחוזק המבני של העמודים. חשיפה של ברזלי זיון אלו מעידים למעשה על היחלשותו של חומר הבטון עד כדי התפוררות, וכן חושף את הברזלים למפגעים סביבתיים העלולים להעצים את היחלשות עמודי התמיכה של המבנה.

כיצד ניתן לזהות מפגע של בטון חשוף?

לא קשה לזהות בטון חשוף כאשר תהליך הפגיעה בבטון מתרחש, במיוחד אם מדובר על מצבים בהם עמודי הבטון בעלי ליקויים וכשלים נרחבים ואינם טופלו בזמן. לרוב מראה של בטון חשוף יציג עמודים עשויים בטון שהם בעלי סדקים עמוקים, חלקים שונים מהעמוד מתפוררים או התנתקו לחלוטין משכבת הבטון וכן אפילו מקרים קיצוניים בהם ברזלי הזיון מבצבצים מתוך עמודי הבטון וחושפים את כל מרכז העמוד. במקרים כאלו יש להתריע לדיירי המבנה ולאנשים בסביבה בפני המפגע, ולזמן באופן מידי בעלי מקצוע המתמחים בתהליכי שיקום בטון חשוף.

מה הסכנות שיש בבטון חשוף?

אין ספק כי בטון חשוף הוא מפגע סביבתי, שכן נוסף על מראה לא אסתטי של בטון סדוק ומתפורר מדובר על סכנה ממשית לסביבה. התנתקות חלקי בטון מהעמודים כתוצאה מהיחלשות החומר עשויים להסב נזק לאנשים העוברים בסביבה, מכוניות, בעלי חיים וגורמים אחרים הנמצאים בסביבת המבנה. בנוסף לסכנות אלו, בטון חשוף שלא מטופל בזמן עשוי להוביל לערעור יסודות הבטון עד כדי קריסתו של המבנה.

מהם הגורמים להיווצרות בטון חשוף?

למרות שעמודי בטון חשוף נסדקים ומתפוררים כתוצאה מפגיעה בתכונות חומר הבטון, ההשפעות היוצרות את מפגעי הבטון החשוף קשורות לכשלים פנימיים המתרחשים בעומק יסודות הבטון. הגורם המרכזי הוא התפתחות של קורוזיה במוטות הפלדה המיושמים בתוך יציקות הבטון, כאשר הקורוזיה מתרחשת לרוב כתוצאה ממפגעים סביבתיים כמו רעידות אדמה, שריפות שיטפונות כבדים ולעיתים גם עומסי יתר בהם עמודי הבטון נתונים.

ישנם מצבים בהם השלכות של בטון חשוף מתרחשות כתוצאה מכשלים שמתגלים במערכת האיטום של המבנה, כאשר כמויות גדולות של מים מחלחלות אל עומק היסודות העשויות בטון עד לכדי גרימת נזקי קורוזיה לברזלי הזיון בבטון.

שיקום בטון חשוף – מה כולל תהליך השיקום?

כאשר מתגלים ליקויים של בטון חשוף הנראה לעין, יש לפעול בהקדם לתיקון המפגע באמצעות עבודות שיקום בטון. במקרה של שיקום בטון חשוף, יש לאבחן את סוג והיקף הנזק שנגרם ליסודות הבטון בכדי להתאים את תהליך השיקום המתאים ביותר. כאשר הנזק שנגרם לעמודי הבטון גורם לחשיפה של ברזלי הזיון וליבת שכבת הבטון, יש לוודא כי מוטות הפלדה אינן אכולות וניזוקות וניתן ליישם את חומרי השיקום עליהם.

המטרה של עבודת שיקום בטון חשוף היא לשפר את תכונות הבטון כדי שיהיה עמיד, חזק ויציב זאת על ידי שחזור חלקי ושכבות הבטון שהתנתקו מעמודי הבטון.

מי מוסמך לבצע שיקום בטון חשוף?

חשוב לזכור כי עבודות שיקום בטון חשוף דורשות ידע ומקצועיות, כיוון שמדובר על תהליך ארוך ומורכב הקשור לבטיחותם של מבנים. משום כך רק בעלי מקצוע מוסמכים לתיקון ושיקום בטון רשאים לבצע את תהליכי השיקום בהתאם לסוג הנזק שנגרם.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

שיקום קירות בטון

כך צובעים בבניינים משותפים

רוצים לרענן את הבניין שלכם לקראת הקיץ? קירות הבניין משוועים לצבע רענן וטרי שיחזיר להם את המאה החיוני והנקי? אתם חייבים לדעת כי צביעה של

 מרפסות שמש

כל מה שצריך לדעת על בניה ירוקה

בנייה ירוקה היא הדבר הנכון והעדכני בענף הבניה. התקדמות התחום נובעת מהערכת החשיבות של בניה בת קיימא, שמשתלבת עם דאגה לסביבה, חיסכון משאבים ויתרונות רבים

צביעת בניין משותף

צביעת בניין משותף

את המשימה של צביעת הבית הפרטי שלנו אנחנו בדרך כלל תופסים כמשימה שאנחנו יכולים לבצע לבד. צביעת בניין משותף זה כבר עניין מורכב יותר, גם

התקשרו עכשיו