שיפוץ מעטפת בניין 4 טיפים שיעשו לכם סדר

תוכן עניינים:

מעטפת הבניין משפיעה על נראות הבניין מבחינה אסתטית וחיצונית, אך יחד עם זאת, חשובה גם התחזוקה שלה משום שברגע שקירות מתחילים להתקלף מבפנים ומבחוץ, יש דליפות של מי הגשם מהגג ואולי אפילו חלקי טיח מתפוררים, הדבר יכול להשפיע גם ברמה הבטיחותית. למעשה, אחת ל-15 שנה בממוצע, כדאי לבצע שיפוץ מעטפת בניין ובמקרים מסוימים גם לשפץ את הלובי, חדר המדרגות, להחליף את הדלתות החלודות, לחזק את עמודי הבטון שעליהם הבניין עומד ועוד כל מיני עבודות שיפוץ ותחזוקה קוסמטיות כמו למשל החלפה של תיבות הדואר, שיפוץ של חדר האשפה, החלפה של המזרב ותחזוקה מחודשת של הגינה.

 

שיפוץ דירה ישנה

בחירת קבלן רשום לשיפוץ מבנים

לפני שנסביר איך כדאי לבחור קבלן המתמחה בשיפוץ מעטפת בניינים, חשוב להכיר קצת את הרקע ולהבין איך בעצם חלוקת התשלום על השיפוץ כולו נעשית בפועל.

ובכן, על פי סעיף 58 של חוק המקרקעין, אפשר לחייב דייר שלא מעוניין להשתתף בעלויות שיפוץ מעטפת הבניין, שכן המטרה היא לשמור על התחזוקה של הבניין ושל הרכוש המשותף לכולם. במידה ועדיין יש דיירים שמסרבים לשלם, ניתן להגיש תביעה חיצונית נגד אותם דיירים. יחד עם זאת, כן נדרש רוב בכדי להוציא את השיפוץ לפועל, אלא אם כן מדובר בבניין מסוכן ואז זה כבר סיפור אחר לגמרי.

איך מתבצע החישוב לתשלום עבור השיפוץ?

החוק קובע כי החישוב מתבצע על פי השטח הרצפתי המופיע בטאבו, אלא אם כן יש תקנון אחר בבניין עליו מוסכמת החלוקה לתשלום במצב של שיפוץ.

איך בוחרים קבלן שיפוץ מעטפת לבניין?

ובכן, בדרך כלל מה שעושים זה מזמינים כמה קבלנים שמסתכלים על הבניין, מבצעים בדיקה ראשונית, בוחנים רטיבויות ובודקים את המצב הכללי של הבניין. כל קבלן נותן הצעת מחיר מסודרת לנציג הועד או לחברת הניהול. יש חברות ניהול שהן גם מעסיקות קבלני שיפוצים ואז כל התהליך מתקצר וגם כך ניתן להוזיל עלויות בצורה משמעותית. בכל מקרה, לפני שמגיעים להחלטה סופית, כדאי לבחור קבלן שיפוצים המתמחה בביצוע עבודות מעטפת, לבחון עבודות קודמות של אותו קבלן ולא לקבל החלטה רק בהתאם למחיר הזול ביותר שיכול כמובן בסופו של דבר לעלות לנו ביוקר. בתהליך הבחירה יש להתייחס לכמה קריטריונים חשובים:

  1. החומרים בהם הקבלן עושה שימוש – יש קבלנים שנוטים לחסוך על חשבון בעלי הדירות ועושים שימוש בחומרים זולים מה שכמובן פוגע באיכות השיפוץ וברמת הגימור. לכן, חשוב לוודא שהקבלן אותו אתם בוחרים עושה שימוש אך ורק בחומרים איכותיים וברמה גבוהה.
  2. עבודות קודמות – לפני שמקבלים החלטה, מומלץ לבחון עבודות קודמות של אותו קבלן ולהסתכל על רמת הגימור, איכות החומרים ואולי אפילו לנסות לקבל כמה המלצות מדיירים שכבר עברו את התהליך.
  3. עמידה בלוח זמנים- אחד הדברים הכי חשובים, בעיקר בעבודה מול בעלי מקצוע שנוטים להתפזר בכל מה שקשור לזמנים הוא הזמנים. יש לקבוע לוח זמנים מסודר, לקבוע אילו עבודות שיפוץ מתרחשות מתי ומה הצפי הסופי לקבלת הפרויקט כולל התייחסות למצבים חריגים, בהם הרבה פעמים נתקלים באמצע השיפוץ.
  4. חוזה עבודה מסודר – כדאי לבחור אך ורק בקבלן המציג בפניכם חוזה מסודר בו מפורטים כל הפרטים, כל המחירים, כל חומרי הגלם, התאריכים לסיום הפרויקט ורק אז לצאת לדרך.
קבלן שיפוצים בצפון

מה משפיע על עלות פרויקט השיפוץ?

ובכן, יש כמה קריטריונים אשר משפיעים על עלות השיפוץ הכוללת ביניהם כמה יחידות דיור משפצים, כמה הבניין גדול, מה בדיוק השיפוץ כולל – האם מדובר אך ורק בניקיון החזית וביצוע עבודות צבע וטיח לחיפוי חדש, אולי זה גם כולל החלפה של מרזב, סורגים ותריסים, אולי בכלל עושים שיפוץ גם ללובי ולכל הכניסה של הבניין, בקיצור זה משתנה מבניין לבניין. הרבה פעמים יש צורך בביצוע עבודות איטום ובידוד מה שמייקר את עלות הפרויקט.

מעוניינים לשמוע עוד מידע על שיפוץ מעטפת בניין? חברת הכפתור האדום מתמחה בביצוע כל סוגי עבודות השיפוצים ומעסיקה קבלנים מקצועיים הרשומים ברשם הקבלנים של ישראל. הקבלנים איתם אנו עובדים הם המובילים בתחום ודרכנו תוכלו לחסוך זמן יקר ולהוזיל את עלות השיפוץ בעשרות אחוזים. כל מה שנשאר לכם לעשות הוא ליצור איתנו קשר דרך האתר ואנו נשמח לחזור אליכם עם כל התשובות.

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

שיפוץ מבנים

שיפוץ מבנים

שיפוץ מבנים מבנים הם משהו שמקרין עוצמה רבה, בעיקר כשהם חדשים. בין אם מדובר בגורד שחקים עצום, בבניין משותף גדול או בוילה קטנה, מבנה חדש

חלוקת הוצאות שיפוץ בית משותף

חלוקת הוצאות שיפוץ בית משותף

חלוקת הוצאות שיפוץ בית משותף רובנו הגדול מתגורר בבניינים משותפים. כל בניין, חדיש ויפה ככל שיהיה, יזדקק ביום מן הימים לשיפוץ חזיתות. מכאן, שרבים רבים

שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף אם אתם מתגוררים בניין משותף ואתם מרגישים שהבניין שלכם מוזנח וזקוק לחידוש ורענון, או אם קיימים בבניין מפגעי בטיחות, חלילה, נראה שהגיע

הוספת מרפסות תלויות

המדריך לשיפוץ בניין משותף

 מתכננים שיפוץ לבית בפעם הראשונה או אחרי זמן רב שלא שיפצתם? עקבו אחר הצעדים המעשיים שלפניכם לפני התחלת פרויקט השיפוץ, על מנת להבטיח כי הפרויקט

התקשרו עכשיו