צביעת קירות חיצוניים – המדריך המלא

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

צביעת קירות חיצונייםצביעת קירות חיצוניים

לעיתים כאשר אנו רוצים לחדש את המראה החיצוני של הבית ולהרגיש כאילו אנחנו בנינו בית חדש לגמרי, לא צריך לשבור ולהרוס קירות או לבנות דברים מחדש. לעיתים, צביעת קירות חיצוניים, תעניק את אותו האפקט בדיוק. צביעת קירות חיצוניים, תלביש בצורה מהירה יחסית את הבית ב"בגדים חדשים", שיעניקו לו מראה חדש ולפי בחירתנו.

עם השנים, הצבע הישן של הבית, הולך ודוהה, נעלם או מוכתם מסיבות שונות. מתגלים בו סדקים ונפערים בו חורים, כולל בטיח והצבע עצמו מתקלף. לרוב הדברים קורים בשל השמש הקופחת על הקירות או בשל פגעי מזג האוויר , המים והלחות. במקרה כזה, צביעת קירות חיצונים, תעניק לנו שדרוג של הבית וגם באמצעות תהליך נכון, תסייע גם בשמירה עליו. שכן, לפעמים צבע שהוא גם שליכט (או שפריץ, כפי שיש מכנים אותו) הוא גם חומר איטום מושלם מפני פגעי מזג האוויר.

השיטות השונות של צביעת קירות חיצוניים

צביעת קירות החוץ, כוללת בתוכה שתי שיטות שונות, הראשונה היא צביעה המתרחשת כמו על גבי הקירות השונים – צבע ישירות על הקיר והשנייה היא צביעת קירות חיצוניים באמצעות שליכט חיצוני. נתחיל בצביעת הקירות הרגילה. בשיטה זו, אנו מיישמים צבע רגיל על הקירות (אם כי הוא חייב להיות בתקן של צבע שיהיה עמיד בפני אתגרים שונים של מזג האוויר ומיועד לצביעה חיצונית) או באמצעות התזה הנעשית על ידי מכשיר המתיז את הצבע בלחץ גבוה על הקיר או באמצעות צביעה ידנית עם מברשת או רולר. 

לכל שיטת צביעה, רולר, מברשת או מכשיר התזה בלחץ, יתרונות וחסרונות הנוגעים ברמת העדינות, הדיוק וכושר הכיסוי אבל העיקרון זהה: הצבע החדש מכסה את הצבע הישן ומציג מראה חדש. בנקודה זו חשוב לזכור, כי לפני יישום הצבע, חייבים לאטום את הסדקים והחורים שבקיר, בחומר איטום מיוחד ולאחר מכן יש לבצע החלקה של הקיר, כדי לקבל מראה נקי, ישר וחלק. תהליך זה לוקח זמן, אך הוא הכרחי ביותר. בחלק מן המקרים, יהיה צורך לשלב בין השיטות. צביעה בלחץ תכסה שטחים נרחבים ואילו באזורים הדורשים דיוק, כמו ליד ספי החלונות, תתבצע הצביעה באמצעות מברשת.

על השליכט

השיטה השנייה המשמשת בתחום צביעת קירות חיצוניים היא צביעה באמצעות שליכט חיצוני. באמצעות השליכט החיצוני, ניתן לא רק לחדש את הצבע אלא גם את המרקם והטקסטורה של הקיר. השליכט הוא למעשה טיח צבעוני, העשוי מחומר עמיד מאוד, בעל תכונות דומות לשל גומי, המשמש גם כחומר איטום איכותי מאוד הדוחה מים. התהליך עצמו ארוך מאוד וכולל כמה שלבים. לעיתים יהיה צורך להסיר את שכבת השליכט או השפריץ או הטיח הקודמים, לכסות בשכבת טיח חדשה עליה נמרח צבע מקשר, המסוגל להחזיק את השליכט ורק לאחריו השליכט עצמו. כאמור, את השליכט ניתן לגוון באין סוף צבעים וגם להחליט על גסות או חלקלקות המרקם.

השליכט אומנם נחשב לחומר יקר יותר אך כיום מרבית הבתים המודרניים מתהדרים בצביעה על ידי שליכט. מעבר לעובדה כי הוא מסייע רבות באיטום הבית, לשליכט, בישום נכון על ידי בעל מקצוע, עיצוב מרהיב ויוקרתי במיוחד. בכל מקרה, גם כאן נדרש לתת תשומת לב לכל נושא תיקון הסדקים, החורים והקילופים (כמו גם יבוש איזורים הנגועים כבר ברטיבות) עוד טרם תחילת עבודות הצביעה.

עלות צביעת קירות חיצוניים

עלות צביעת קירות חיצוניים של בית יקרה יותר מאשר צביעת קירות פנימיים. לרוב, רק מעצם העובדה כי העלות מתומחרת לפי מ"ר, תביא לכך שהעלות תהיה גבוהה יותר, שכן שטח הפנים של הקירות החיצוניים, לרוב גדול יותר. גם החומרים עצמם – יקרים יותר. אסור, לצבוע בצבע פנים, קירות חיצוניים. גשם ולו הקל ביותר, יכול להסיר את הצבע והם ודאי אינם אטומים או עמידים. 

ככלל, כדאי תמיד שלא לחסוך בבחירת צבע חוץ תקני ואיכותי. צבע טוב יחזיק לכם שנים רבות וישמור לכם על הבית, כך שמחירו יהיה שווה. בנוסף, אסור להתפתות אחרי חאפרים וצבעים חובבים, המעניקים מחירים מגוחכים לעבודתם. צביעה, ביחוד של קירות חיצוניים, היא עבודה למקצוענים, גם בשל מורכבות הצביעה, גם בשל השימוש בחומרים רבים, האמורים להשתלב האחד עם השני וגם בשל המורכבות של עבודות צביעת חוץ, כמו צביעה בשליכט צבעוני.

בכל מקרה, תמיד מומלץ לבקש לראות עבודות קיימות של קבלן הצבע או המשפץ, כדי להתרשם מרמת הדיוק שלו ומאיכות עבודתו וכן מיכולתו לעמוד בזמנים שקבע מראש. בהקשר זה, ראוי לדעת, שצביעה חיצונית תדרוש לרוב גם ציוד שונה מצביעת פנים וביחוד במקומות גבוהים, תדרוש גם עבודה בגובה באמצעות מנוף או פיגומים ויש לחשב גם עלויות אלו בהצעת המחיר.

לצד הדברים שציינו, העלות של צביעת קירות חיצוניים, תלויה גם בעבודות ההכנה שנצטרך לבצע טרם הצביעה. הזכרנו את עבודות האיטום ומילוי והחלקת החורים ונציין גם את המקרה, בו נדרש להסיר או לגרד צבע או שליכט ישן. 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

שיקום בטון מחיר

שיקום בטון מחיר

תהליך הקמת מבנה כרוך באינספור עבודות בנייה מורכבות וארוכות שנועדו להעניק למבנה יציבות ובטיחות בין השאר, ולכן כאשר מתגלים ליקויים קטנים עד נרחבים ביסודות המבנה

שיקום בטון סיקה

שיקום בטון סיקה

בטון הוא אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר בשימוש בתעשיית הבנייה בארץ ובעולם, כיוון שמדובר על חומר עמיד ואיכותי המעניק יציבות גבוהה למבנים שנבנים באמצעותו, גם

שיקום בטון חשוף

שיקום בטון חשוף

מבנים רבים בארץ בנויים על גבי עמודים, כך ניתן לשלוט על משקל והעומס שכל מבנה יכול לשאת מבלי להסב נזק וסכנה לדיירים בו. בכדי למקסם

קבלן שיקום בטון

קבלן שיקום בטון

מגורים בבניין דירות משותף כוללים כמה יתרונות וחסרונות, כאשר אחד מהיתרונות הבולטים קשור להתאגדות של כלל הדיירים לביצוע עבודות שיפוץ ושדרוג של הבניין בו הם

התקשרו עכשיו