סוגי חלונות אלומיניום במונחי פתיחה סגירה

פרמטר זה מגדיר למעשה את התצורה המרכזית של חלון האלומיניום מבחינת האופן בו נפתח ונסגר החלון. ישנן תצורות פתיחה וסגירה שלא היו קיימות או לא היו נוחות עד המצאת חלון האלומיניום כמו למשל חלון הרמה שלא היה ניתן לייצר בצורה אפקטיבית מעץ ולא היה ניתן להרים בקלות כאשר החלון היה עשוי ברזל. המשמעות היא שעולם חלונות האלומיניום מציע לכם למעשה את כל התצורות האפשריות של סוגי הפתיחה והסגירה של חלון – אם יש דרך לפתוח ולסגור את החלון הזה, אפשר לייצר אותו מאלומיניום ולהלן הסוגים השונים:

פתיחת הזזה

סוג הפתיחה השכיח ביותר כיום עבור חלונות אלומיניום. חלונות אלה מונחים למעשה על מסילה מנחה ומחליקים עליה לצדדים. בסגירת החלון מושגת כמובן סגירה מלאה של כל מפתח החלון ובפתיחה, ניתן לפתוח אך ורק חצי ממפתח החלון. החצי השני הוא החצי אליו מוסטים חלקי ההזזה של החלון. המדובר בפתיחה השכיחה ביותר ולכן גם בדרך כלל הזולה ביותר. בבחירת תצורה זו, חשוב לבדוק את מנגנון ההזזה ולהבטיח שהוא כולל אלמנטים שיבטיחו הזזה קלה ונוחה לאורך שנים ארוכות.

פתיחת הזזה לכיס חלון אלומיניום

סוג פתיחה זה זהה לסוג הקודם, אלא שבמקרה זה, בפתיחת החלון מוסטים כלל חלקי החלון אל מעין כיס ייעודי הפעור בצידי הקיר. המשמעות היא שבניגוד לחלון ההזזה הרגיל שבו ניתן לפתוח את החלון לכל היותר כדי מחצית מרוחב מפתח החלון הכולל, כאשר פותחים חלון הזזה לכיס, ניתן לפתוח את מפתח החלון כולו כשכל חלקי החלון מוסטים אל תוך כיס פנימי שמכיל אותם ללא הפרעה. בתצורה זו ניתן למצוא חלונות שנפתחים אל תוך כיס ייעודי בתוך הקיר אך במקרים מעטים מדובר בחלון שנפתח אל מסילה המותקנת על הקיר הפנימי של הבית. במידה ונעשה שימוש במסילה פנימית (תצורה לא סבירה ולא שכיחה), יש לקחת בחשבון את ההשפעה על האסתטיקה ועל המרחב, חשוב לבחור בקבלן אלומיניום מקצועי המתמחה בייצור חלונות אלומיניום כמו חברת יורוסטייל המתמחה בייצור חלונות

חלונות אלומיניום ירוקים

פתיחת ציר

פתיחת ציר היא פתיחה המבוססת על צירים סיבוביים עליהם מותקן החלון. פתיחת החלון מבוצעת אל תוך החלל הפנימי של הבית באמצעות סיבוב החלון על צירו. תצורה זו מתאימה במיוחד לחלונות צרים יחסית ברוחב של עד 80 ס"מ, וזאת לאור העומס הרב המופעל על הצירים בחלונות רחבים יותר בעקבות המשקל הרב שמופעל עליהם כאשר החלון פתוח. חלונות אלה יכולים להיפתח 90 או 180 מעלות ויש לבחון כיצד משפיע הקיר הסמוך על הפתיחה שלהם. החסרון הגדול שלהם הוא הכניסה שלהם אל המרחב הפנימי, לעיתים בצורה שמפריעה לתנועה בחלל זה. במקרים אלה, עדיף לבחון את האפשרות של חלון הזזה.

פתיחת הרמה

פתיחת הרמה היא כמו פתיחת ציר, אלא שהחלון לא נע בצורה אופקית מצד לצד, אלא בצורה אנכית מלמעלה למטה ולהיפך. פתיחת החלון מבוצעת באמצעות הרמתו וסגירתו באמצעות הורדתו חזרה. חלון הרמה נפתח בדרך כלל עד כדי חצי מגובה המפתח, שהוא גם החסרון הקלאסי של חלון הזזה רגיל, חלונות אלומיניום הם חלונות מעולים לבניה ירוקה.

פתיחת קיפ

פתיחת קיפ היא פתיחת ציר כאשר הציר לא מותקן בצידי החלון כמו בחלונות ציר, אלא בתחתית החלון. המשמעות היא שהחלון נפתח בשיפוע בצורה אנכית. הפתיחה היא חלקית בלבד ומיועדת בעיקר לאוורור תוך שמירה על פרטיות, מה שהופך את החלון למתאים ביותר לחדרי אמבטיה ושירותים.

בנייה ירוקה של צימר

בניית צימרים, מאפשרת ליזמים פרנסה בכבוד. כדי לנהל צימר, יש צורך בסבלנות רבה, ושיווק תמידי. ישנם 2 דרכים להקים צימרים. דרך אחת- היא לקחת בית

Read More »

קבלן שלד – מהו תפקידו?

שלד המבנה הוא למעשה רכיב המפתח, הבסיס של המבנה כולו. כשאנו מדברים על שלד המבנה, אנו מדברים למעשה על כל מכלולי הבטון, החל מיסודות המבנה,

Read More »
גלילה לראש העמוד