מרפסות תלויות 

תוכן עניינים:

מרפסות תלויות מרפסות תלויות 

אם אתם גרים בבניין שאין בו מרפסת ותמיד רציתם להוסיף – אנחנו מעוניינים לספר לכם על פיתרון דיור שהופף להיות פופולרי ורלוונטי יותר ויותר עם השנים – מרפסת תלויה. מרפסת תלויה בבסיס שלה היא מאד פשוטה – כמו שתולים מדף על קיר, כך אפשר לתלות מרפסות על בניין. כמובן שתליית מדף היא עניין פשוט שכל אחד עם שתי ידיים ומקדחה יכול לבצע, ותליית מרפסת היא עניין 'טיפ טיפה' יותר מסובך – אבל הקונספט הוא אותו קונספט בדיוק. מדובר בפיתרון פשוט, חכם, זול ויעיל עבור דיירי בניין ללא מרפסת שחושקים מאד בהוספה של אחת כזו אל חייהם. 

 

מרפסות תלויות כיום


אם פעם היה חשש מסוים סביב הנושא של מרפסות תלויות, היום הוא פג כליל. זאת מכיוון שמרפסות תלויות הגיעו לסטנדרט בטיחותי ברמה הגבוהה ביותר וכיום הן מחזיקות בכל מזג אוויר ותחת כל משקל. הטכנולוגיות הקיימות היום מבטיחות שימוש בטוח במרפסות האלו בדיוק כמו שאר המרפסת הקיימות בישראל. המחיר של המרפסת התלויה ירד משמעותית מאותן סיבות והוא הרבה פחות יקר ממה שהיה קיים בארץ לפני עשור או שניים. יחד עם זאת, בגלל שלא מסובך מדי להתקין מרפסות תלויות והרבה חברות יודעות לספק את הפתרונות לכך, כדאי מאד שהתהליך יבוצע תחת פיקוח, ושקבלן בניין מוכח יהיה זה שיבנה עבורכם את המרפסת. 

הכללים ברורים מאד

על מנת לספק את רמת הבטיחות הנדרשת למשתמשים בה ולעוברים מתחתיה או בקרבתה, המרפסת התלויה חייבת לעמוד בסטנדרטים הנדסיים ברורים מאד שאף מעוגנים בחוק ובתקנות הבנייה הארציות. החוזק והיציבות של המרפסת התלויה מגיע דרך מוטות הפלדה היוצאים מקיר הבית ומהווים את היסודות לבניית המרפסת. בגלל שהם נכנסים אל פנים הבניין (לא אל תוך הדירה כמובן) מוטות אלו יכולים להתמודד עם משקלים עצומים של עשרות טונות, ולכן חשוב שההתקנה שלהם תבוצע בזהירות, ביעילות ובמקצועיות, כי מדובר בשלב קריטי ביותר בתהליך. אם אתם חושבים שלכולם זה ברור, חפשו באינטרנט ותיווכחו לדעת על יותר ממקרה אחד של מרפסות שקרסו בעקבות התקנה לקויה בדיוק של המוטות המדוברים. אין מה לעשות, חשוב להתקין אותם בצורה בטוחה על ידי חברה מנוסה שיודעת מה היא עושה, וגם אולי תשמשו בשירותי פיקוח הנדסי שיפקחו על התהליך מקרוב ויוודאו שבטיחותכם וביטחונכם האישי נשמרים בצורה המיטבית ביותר.

 

איך בוחרים קבלן מקצועי?

מאד פשוט ליפול בנושא הזה, מכיוון שמדובר בתחום שלא מוכר לאנשים רבים ואי אפשר לדעת מי בדיוק עושה מה. לכן השיטה לעשות זאת היא כמו פעם.
הדבר הראשון שעושים הוא התייעצות עם כל דייירי הבניין ובעלי הדירות בבניין. כדאי להגיע לאיזושהי הבנה של מחירים הוגנים שמוסכמים על כולם כדי שלא יהיו הפתעות בדרך. השלב הבא הוא לחפש את הקבלן המושלם. פנו לקבלנים רבים ככל האפשר ובקשו הצעות מחיר. חפשו את ההצעה שהיא לא זולה מדי, כי זול מדי אמור לעורר חשד (במיוחד בתחום הדורש זהירות ובטיחות כדי שחייכם וחיי משפחתכם לא יהיו בסכנה) וגם לא יקר מדי – כי יש מחיר מוסכם למרפסות ואתם לא רוצים שירמו אתכם. הדבר השני שכדאי לעשות הוא לבקש לראות תיק עבודות וללכת אל הבניינים שהקבלנים אומרים לכם ששיפצו. הסתכלו על הבניינים האלו וראו אם אתם מרוצים מהעבודה. צרו קשר עם השכנים ושאלו אותם אם הם מרוצים מתהליך ההתקנה ומהמרפסת עצמה. אין דבר טוב יותר מאשר לשמוע אנשים שכבר עברו את התהליך מספרים לכם האם היה מדובר עבורם בחוויה חיובית או לא. אם הם מספרים על קשיים כמובן שיש לבדוק אותם. 

מה צריך להיות בחוזה מול הקבלן? 

כדי למנוע אי הבנות או אי נעימויות במהלך העבודה ולאחריה, מומלץ לחתום על חוזה מפורט ככל האפשר. בדקו את החוזה כדי לוודא שהוא כולל את כל הסעיפים החשובים כגון לוח הזמנים המצופה, ומה כוללת פוליסת הביטוח של הקבלן. מומלץ לכלול בו כמובן את הפעולות שיינקטו על ידי הקבלן במקרה של נזק או תקלות במהלך הפרויקט, כגון מתן ערבויות מצד הקבלן עבור המקדמות שיקבל, ביצוע הפרויקט וביצוע הבדיקה בגמר העבודה.

 

עיצובים אפשריים למרפסות תלויות 

בניגוד גמור למרפסות הבנויות, מרפסות תלויות יוצרות אפקט מיוחד במינו, שלעיתים המבט הראשוני עליהן יכול לעורר השתאות וחוסר הבנה לגבי תהליך הבנייה ואיך בכלל יצרו דבר שכזה. עולם המרפסות התלויות כמובן הוא עולם רחב מאד שחורג בהרבה ממרפסת תלויה קלאסית (למרות שהיא גם נהדרת). אם תבחנו את התחום לעומק או תדברו עם קבלנים שונים, תגלו שאפשר לבחור עיצובים המשלבים אלומיניום, כבלי תליה ( כמו בגשר המיתרים בירושלים ואפילו רצפת זכוכית שקופה לחלוטין שתאפשר לכם לראות את הנוף שלמטה. אין צורך לציין שמדובר באלמטנים עיצוביים בלבד ואף אחד מהם אינו אמור להשפיע במאום על הבטיחות במרפסת. ושוב אנחנו חוזרים לנושא הפיקוח הכה חשוב כדי להישאר בטוחים ורגועים. 

ובכן, אם אין לכם מרפסת תלויה ואתם חושקים בפריט שכזה – למה אתם מחכים? התחילו לפנות לגורמי מקצוע!

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

שיפוץ מבנים

שיפוץ מבנים

שיפוץ מבנים מבנים הם משהו שמקרין עוצמה רבה, בעיקר כשהם חדשים. בין אם מדובר בגורד שחקים עצום, בבניין משותף גדול או בוילה קטנה, מבנה חדש

חלוקת הוצאות שיפוץ בית משותף

חלוקת הוצאות שיפוץ בית משותף

חלוקת הוצאות שיפוץ בית משותף רובנו הגדול מתגורר בבניינים משותפים. כל בניין, חדיש ויפה ככל שיהיה, יזדקק ביום מן הימים לשיפוץ חזיתות. מכאן, שרבים רבים

שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף אם אתם מתגוררים בניין משותף ואתם מרגישים שהבניין שלכם מוזנח וזקוק לחידוש ורענון, או אם קיימים בבניין מפגעי בטיחות, חלילה, נראה שהגיע

הוספת מרפסות תלויות

המדריך לשיפוץ בניין משותף

 מתכננים שיפוץ לבית בפעם הראשונה או אחרי זמן רב שלא שיפצתם? עקבו אחר הצעדים המעשיים שלפניכם לפני התחלת פרויקט השיפוץ, על מנת להבטיח כי הפרויקט

התקשרו עכשיו