כל מה שרציתם לדעת על בניית בתים

מזל טוב! אתם נמצאים לפני בניית הבית שלכם וכעת לאחר שגייסת כספים, בחרתם קרקע, הגשתם תכניות הנדסיות וקיבלתם את כלל האישורים הדרושים – הגיע הזמן לבחור את המקצוענים שיבצעו את בניית הבית שלכם. אבל במי כדאי להיעזר? בחברת בנייה או בקבלן פרטי? כל היתרונות והחסרונות בהמשך.

בניית בתים – מה כדאי לבחור: חברת בנייה או קבלן פרטי?

בניית בית בישראל זאת משימה מורכבת, גם בשל תשלומי מיסים גבוהים, בשל ההון העצמי שיש לגייס עבור הרכישה, ובשל שאר פעולות מסובכות בזכותן ניתן לנו אישור להקים בית.

הקושי מגיע לידי ביטוי גם בשל העובדה שבישראל רוב המבנים נבנים בבנייה המסורתית משמע באמצעות בטון: מה שהופך את התהליך לארוך יותר, כמו גם יקר.

עם זאת, בחירה המקצוענים העוסקים בתחום בניית בתים, יכולה להקל משמעותית על התהליך, בעוד שכיום חברות בניה וגם קבלנים מנוסים (בניהם קבלני מפתח), מציעים את שירותיהן ללקוחות פרטיים.

מה זה חברת בנייה ומה זה קבלן מפתח?

לפני שנפרט אודות החסרונות והיתרונות של כל בעל מקצוע או חברה מקצועית, חשוב להבין כי חברה מקצועית היא חברה גדולה שיכולה לעבוד בדרך כלל בהיקפים גדולים, בעוד שחברות מקצועיות מכילות את כלל בעלי המקצוע הדרושים עבור הפרויקט. חברת בנייה טובה תציע שירותים גם ללקוחות פרטיים וגם ללקוחות מסחריים.

קבלנים רשומים לעומת זאת, הם כאלה שעובדים תוך כינוס בעלי המקצוע הדרושים עבור בניית הבית. קבלנים פרטיים מסייעים בבחירת בעלי המקצוע הדרושים להנחת תשתיות במבנה, ליצירת מערכות מים חשמל ואינסטלציה, הם דואגים באמצעות אנשי מקצוע להקמת קירות וגגות, לאיטום, ריצוף וביצוע כל הפעולות הדרושות במקום, וזאת תוך שקבלן מפתח ממונה על התהליך.

החסרונות והיתרונות בעת שכירת בקבלן בנייה פרטי עבור בניית בתים

במידה ובחתרם באיש מקצוע שיבצע את העבודה, חשוב שתדעו כי ריכוז בעלי המקצוע על ידי קבלן מפתח עלול להתארך זמן רב מידי, בעוד שעלויות הבנייה יכולות לעלות וזאת בשל הצורך בהשכרת כלי עבודה שאינם נמצאים בהישג ידו של הקבלן. עם זאת, עדיין עלויות שכירת איש מקצוע פרטי יהיו זולות יותר, לכן רבים מעדיפים לקבל שירות כזה.

החסרונות והיתרונות בעת שכירת חברת בנייה מקצועית

היתרונות של חברת בנייה מגיעים לידי ביטוי ביכולת של חברת הבנייה לספק את כלל השירותים הדרושים ליצירת המבנה, החל משירותי תכנון, הנדסה, בניית, עיצוב ואדריכלות. חברת בנייה מקצועית תאפשר הנחת תשתיות, הקמת מבנים, שימוש במכונות כבדות ועוד. תוך שהחיסרון היחיד הינו עלות גבוה יחסית.

בכל מקרה כדי לבצע בניית בתים בצורה נכונה, יש כבר עכשיו למצוא את חברות מנוסות בתחום, או אנשי מקצוע מיומנים ביותר!

בנייה ירוקה של צימר

בניית צימרים, מאפשרת ליזמים פרנסה בכבוד. כדי לנהל צימר, יש צורך בסבלנות רבה, ושיווק תמידי. ישנם 2 דרכים להקים צימרים. דרך אחת- היא לקחת בית

Read More »

קבלן שלד – מהו תפקידו?

שלד המבנה הוא למעשה רכיב המפתח, הבסיס של המבנה כולו. כשאנו מדברים על שלד המבנה, אנו מדברים למעשה על כל מכלולי הבטון, החל מיסודות המבנה,

Read More »
גלילה לראש העמוד