טיח צבעוני – מדריך

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מה זה טיח צבעוני? האם כל טיח ניתן ליישום עם צבע שמעורבב בו בראש? האם טיח צבעוני הוא למעשה שליכט צבעוני? מה הם היתרונות ומה הם החסרונות של הטיח הצבעוני? כיצד מיישמים את הטיח? כמה עולה טיח כזה? במדריך הבא תוכלו לקבל את כל המידע הנדרש לכם על מנת לקבל את ההחלטה האם מתאים לכם טיח צבעוני ואיזה סוג שלו הוא הנכון לכם ביותר.

מה זה טיח צבעוני?

כפי שניתן להבין משמו, טיח צבעוני הוא למעשה טיח שבתוכו מעורבב כבר הגוון הסופי של הקיר. במריחת הטיח אנו מבצעים למעשה שתי פעולות – גם יישום טיח לקיר וגם צביעת הקיר. אחרי שאמרנו את זה, טיח צבעוני הוא המונח העממי למונח המקצועי שליכט צבעוני והחשיבות בהבנה של אמת פשוטה זו היא בכך שמדובר בסוג טיח מאוד מסוים, שמתאים בעיקר לקירות חוץ ומגיע במרקם מגורען. המשמעות היא שאם חשבתם ליישם טיח צבעוני על קירות הפנים של הבית, עליכם לקחת בחשבון שמדובר בשליכט מגורען שלא ניתן להשיג באמצעותו מרקם חלק לחלוטין כפי שנהוג בחללי פנים.

הטיח הצבעוני  עשוי מתערובת אופיינית של טיח, קרי רכיב צמנטי כמו גבס, סיד או מלט ורכיב אגרגרט בצורת גרגרים (חול, חול מכונה, שברי אבנים וכן הלאה). תערובת זאת נמכרת כתערובת הבסיס בתוך פחים של 24 ק"ג בדרך כלל ואליה יש להוסיף את הגוון הנדרש על פי העדפת הלקוח. ככלל, ניתן לשלב כל גוון מקשת הצבעים המוצעת כיום, אם כי מאחר שהטיח הצבעוני נועד לקירות חוץ בעיקר, חשוב להקפיד על כך שהצבע יהיה עמיד בפני קרינת UV שמהווה את הגורם המרכזי לדהיית צבע בשמש.

מהם היתרונות והחסרונות של טיח צבעוני?

שליכט צבעוני הוא למעשה תחליף לחיפוי אריחי שיש לקירות החוץ של המבנה. בהיעדר חיפוי כזה, חשוב מאוד שהטיח יספק את אותה הגנה לקירות הבית ובכלל זה הגנה מפני פגעי מזג אוויר והגנה מפני לחות ורטיבות. שילוב האגרגטים בעיסת הטיח מאפשר מעבר אוויר בתוך הטיח ועל כן אוורור מיטבי שימנע הצטברות של מים במרווח שבין הטיח לקיר. שילוב האגרגטים גם מספק הגנה מצוינת לקיר מפני קרינת השמש ושימוש בחומרים אקריליים בתוך התערובת מספקים לטיח הצבעוני את רמת האיטום הגבוהה שהוא מציע. מכאן נגזר למעשה היתרון הראשון והחשוב של הטיח הצבעוני והוא אלטרנטיבה אפקטיבית לחיפוי שיש יקר ומורכב.

יתרון חשוב נוסף של הטיח הצבעוני הוא השילוב של הצבע בשכבת הטיח. שליכט צבעוני מיועד למעשה ליישום שכבת הטיח השלישית והאחרונה בתוך מערך שלושת השכבות של הטיח. מאחר ושכבת טיח זו היא השכבה הנראית לעין, ניתן לשלב אותה עם הצבע מראש וביישום הטיח להשיג גם את צביעת הקיר ללא צורך ביישום שתי שכבות צבע לאחר מכן.

יתרון נוסף של שליכט צבעוני הוא מידת הגמישות שלו, שמאפשרת להיעזר בו גם כחומר לסתימת סדקים וחריצים בעובי של עד 1 מ"מ. בפועל, אף אחד לא משתמש בטיח צבעוני בכדי לסתום סדקים, אך בשימוש בטיח זה אפשר לסמוך על כך ששכבת הטיח הסופית תהיה אחידה והומוגנית וזאת לאור יכולתה לגשר על סדקים וחריצים בקיר.

מבחינת חסרונות, ניתן לציין שני חסרונות מרכזיים. החסרון הראשון הוא המרקם המגורען של הטיח הצבעוני, מרקם שהופך אותו לרלוונטי, מהבחינה האסתטית, לקירות חוץ בעיקר והרבה פחות לקירות פנים. החסרון השני הוא שבבחינה לאורך עשורים, השליכט הצבעוני אינו מספק את אותה רמה של עמידות כמו חיפוי שיש.

מהם הסוגים השונים של טיח צבעוני?

טיח צבעוני נמכר כאמור בפחים של 24 ק"ג כל אחד. את הטיח הצבעוני ניתן להזמין בכמה רמות גרעון בטווח שבין M100 שהוא העדין ביותר ובין M200 שהוא הגס ביותר. יצרני טיח צבעוני מציעים סוגים נוספים של טיח צבעוני למשל ברמה של M250 בפורמט גס מעודן. בחירת מידת הגרעון צריכה לקחת בחשבון את השיקול הפונקציונלי לא פחות מאשר את השיקול האסתטי. ככל שהגרגרים עבים וגדולים יותר, כך איטום הקיר הוא אפקטיבי יותר וכך עמידות הקיר בפני קרינת השמש היא טובה יותר. מצד שני, ככל שהגרגרים גדולים יותר, המרקם יהיה גס ומחוספס יותר. בבחירה שאתם עושים עליכם לקחת בחשבון את הטרייד אוף שבין שני האלמנטים הללו.

כמה עולה טיח צבעוני?

כאמור, טיח צבעוני נמכר בפחים של 24 ק"ג כל אחד. מחירו של פח כזה עומד על 130 ₪ עד 180 ₪ והוא מספיק לכיסוי של כ-8 מ"ר שטח פנים של הקיר. בחישוב העלות הכולל, עליכם לבדוק את שטח הפנים של מעטפת הבית ולחלק ב-8 על מנת לקבל את מספר הפחים שאותם תצטרכו להזמין. שימו לב לכך שעלות הטיח הצבעוני אינה מסתיימת בכך. ביישום טיח צבעוני יש למרוח גם שכבת פריימר שתחבר בין שכבת הטיח השנייה ובין שכבת השליכט הצבעוני. מחיר הפריימר עומד על כ-160 ₪ לפח שיספיק לכיסוי 60 מ"ר שטח קיר. לבסוף, עלות טיח צבעוני נמדדת גם בהתאם לעלות העבודה שעומדת כיום על 95 ₪ עד 150 ₪ למ"ר קיר.

אחרי שפירטנו את כלל המחירים הללו, חשוב להבין שהטיח הצבעוני חוסך לכם פעמיים, פעם אחת את העלות של חיפוי אריחי שיש. פעם שניה הוא חוסך לכם את עלות הצביעה של הקיר לאחר יישום הטיח, הן במובן של חומרי הצבע והן במובן של עלות הצביעה. כמו כן, יש לזכור שגם אם תבחרו ביישום טיח רגיל, עדיין מדובר בעלות של הטיח הרגיל ועלות היישום שלו, כך שבסך הכל טיח צבעוני הוא בהחלט מוצר יעיל, אסתטי וגם לא יקר.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות
הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

בנייה בטוחה -חברת ניסור וקידוח בטון

בנייה בטוחה

כל התחום הזה של בנייה מחייב הקפדה רבה על כל כללי הבטיחות. אם אין הקפדה על כל הכללים ועל כל הפרטים המרכיבים את העבודה, הסיפור

כאן בונים - מאמר על בנייה

כאן בונים !

כולם מדברים על מצוקת הדיור כן בישראל ולא בחינם. אכן ישנה מצוקה קשה בבנייה כאן בישראל כאשר אנחנו מוצאים את עצמינו משלמים הרבה מאוד על

שיקום קירות בטון

כך צובעים בבניינים משותפים

רוצים לרענן את הבניין שלכם לקראת הקיץ? קירות הבניין משוועים לצבע רענן וטרי שיחזיר להם את המאה החיוני והנקי? אתם חייבים לדעת כי צביעה של

 מרפסות שמש

כל מה שצריך לדעת על בניה ירוקה

בנייה ירוקה היא הדבר הנכון והעדכני בענף הבניה. התקדמות התחום נובעת מהערכת החשיבות של בניה בת קיימא, שמשתלבת עם דאגה לסביבה, חיסכון משאבים ויתרונות רבים

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!