חוק הרחבת מרפסות

תוכן עניינים:

בעבר, מי שהיה מעוניין להוסיף לדירתו מרפסת, היה צריך לעבור את נבכי הבירוקרטיה, מה שכלל: קבלת הסכמה של 75 אחוז מהשכנים, פנייה לרשויות לקבל אישורי בנייה, תכנון הנדסי מורכב, ימי בנייה רבים ורק לאחר מכן – הוספת מרפסת שכל כולה שלו.

חוק הרחבת מרפסות – מה זה אומר?

כיום, לאחר העברת 'חוק הרחבת מרפסות' בכנסת ואישורו, ניתן לבצע את התהליך במתכונת קצת פחות מסובכת, וזאת ללא צורך באישורי השכנים תוך הגשת תכנית הוספת מרפסת בבנייה קלה – מה שמקל על רבים גם בתהליך קבלת האישורים, כמו גם בתהליכי הבנייה והשיפוצים.

מי שיש לו מרפסת קיימת או רוצה להוסיף כזאת לדירתו: כדאי שידע כי החוק גורס כי לכל בעל נכס בישראל ישנה האופציה לבנות מרפסת שמש בגודל של 12 מטרים רבועים. הקמת מרפסת כזאת אינה כוללת קבלת זכויות בנייה והסכמת השכנים. בכך רבים יכולים להוסיף מרפסת ולשפר את איכות החיים, כמו גם להעלות את ערך הנכס שברשותם.

בעלי מבנים להם מרפסת קטנה וכעת הן רוצים להרחיבה, חשוב שידעו כי מרפסות בגדלים של 12 מטרים רבועים ניתן להכפיל בגודלן, תוך שבעלי המבנה יכולים לבצע הרחבה של עד 14 מטרים רבועים של המרחב החיצוני.

במקרים כאלה חשוב לבחור את סוג הבנייה בה תרצו לבצע את התוספת, כמו בחירה בהוספת מרפסת על ידי בנייה מסורתית (בנייה שבה המרפסת מאוגדת אל תוך המבנה עם יתדות פלדה),  או שתוכלו לבחור במרפסת בבנייה קלה וידידותית לסביבה המבוססת על בניית מרפסות מאלומיניום.

כיצד מתחילים בתהליכי בנייה ושיפוצים?

מי שירצה להוסיף או להרחיב מרפסת, יזדקק לפני הכל לחברת בנייה המתמחה בתחום. חברה כזאת חייבת להיות קבלן רשום, בזמן שיש לוודא כי היא מכילה אנשי מקצוע כגון: מהנדסים, וקוסנטרקטורים, מפקחי בנייה, צוות עובדים, קבלני שיפוצים ועוד. לאחר קבלת כלל התכניות והאישורים – תוכלו לבנות מרפסת בהתאם לחוק, ובקלות.

חשוב לדעת כי חוק המרפסות משפיע באופן ישיר גם על אנשים שכבר יש להם מרפסות קיימות (אך המרפסות נבנו לפני יציאת החוק). בכך יכולים בעלי המבנים ליהנות מזכויות שונות להרחבת המרפסת על ידי הרשויות.

לסיכום, חוק הרחבת מרפסות מקל על רבים ומקנה יצירת נכס שערכו גבוה יותר, כמו גם שהוא מאפשר יצירת מרחב מחייה נעים יותר. בכך יכולים רבים לשדרג ולשפר את איכות החיים.

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

שיפוץ בניין מגורים כל הטיפים

דמיינו לכם את הסיטואציה הבאה: אחרי כמה חודשים של בלאגן, לכלוך, אבק ורעש אתם חונים הרכב הפרטי שלכם בחניה של הבניין, מכבים את המנוע, שמים

שיקום עמודים וביצוע חיזוק עמודים

כאשר מדברים על ביצוע תהליך המכונה חיזוק עמודים הכוונה היא גם לעמודים הנמצאים בקומת העמודים במרחב הפתוח וגם לעמודים הנמצאים בכל חלקי הבניין – קורות

התקשרו עכשיו