הסדרת היתר בניה

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

אם אתם מתכננים בדיוק לקנות או לשפץ דירה או כל נכס אחר, לפני שתתחילו את תהליך הבנייה תצטרכו לבצע הסדרת היתר בנייה מול ועדת תכנון בנייה של הרשות המקומית בה נמצא הנכס. זהו הליך קריטי, משום שלפני הסדרת היתר בנייה אין הבטחה שהפרויקט יוכל להתקדם.

מה זה היתר בנייה?

כאשר ברצוננו לבנות, להרוס או לשנות מבנה קיים עלינו לבצע הסדרת היתר בנייה. ההיתר שנקבל בתקווה כולל את כל הפעולות המותרות בנכס, והוא תקף לשלוש שנים מרגע קבלתו. ישנם פרויקטים מורכבים שדורשים מעבר להסדרת היתר בנייה גם "תוכנית בניין עיר" מאושרת.

מתי כדאי לעשות הסדרת היתר בנייה?
כאשר עומדים בפני בניית נכס חדש לגמרי או שינויים בנכס קיים שהשפעתם ניכרת גם חיצונית לבניין. כמו כן, אם אתם משנים את אופן השימוש בנכס לדוגמא, מסבים דירת מגורים למשרד, תצטרכו לבצע הסדרת היתר בנייה. אם השינוי שאתם מבצעים בנכס חורג משטח המגרש הקיים או אם אתם משנים את השטח הקיים בנכס, פוגעים בבסיס הבניין, ברכוש המשותף או בתשתיות משותפות, תחויבו בהסדרת ההיתר.
אם השינוי שאתם עושים הוא פנימי לנכס שלכם בלבד, אינו מוסיף או מוריד שטח או משפיע על הבניין מבחינה חיצונית אין צורך בהסדרת היתר בנייה.

איך מתחילים בתהליך הסדרת היתר בנייה?

חברת מרובעים היתרי בניה הסדרת היתר בנייה הוא תהליך בירוקרטי מסודר שיש לבצע מול ועדת התכנון והבנייה ברשות המקומית בה נמצא הנכס. ראשית יש לבקש מהוועדה המקומית את כל הנתונים הרלוונטיים לגבי הנכס המיועד כמו שרטוטים, מפות, בעלי זכויות בנכס ועוד. לאחר קבלת המידע, יש להכין את הבקשה, זהו חלק מורכב וטכני שדורש קבלת אישורים מבעלי מקצוע, הגשת תוכניות ושרטוטים, קבלת אישורים חתומים מבעלי זכות נוספים בנכס ולמעשה איגוד כל מידע שיכול לעניין את הוועדה בתהליך הסדרת ההיתר. את הבקשה מגישים לרשות המקומית באמצעות טופס מסודר בצירוף כל המסמכים שנאספו. לאחר הגשת הטופס, הבקשה תעבור תהליך של בדיקה ואימות הנתונים בועדה בראשות מהנדס. לאחר הדיון בוועדה יתכן שהבקשה תידחה על הסף או ידרשו תיקונים. במידה והבקשה אושרה תתבקשו לשלם אגרות שונות, עלות האגרות משתנה בהתאם לבקשה. נהוג ומומלץ להיעזר בבעלי מקצוע בתהליך להסדרת היתר בנייה, כמו עורכי דין, אדריכלים וכדומה.

 

כמה זמן יקח התהליך?
התשובה לשאלה הזו תלויה במספר גורמים. שלב איסוף הנתונים יכול לקחת זמן רב יותר כשמדובר בפרויקט מורכב יותר, כמו כן עלולים להיות תיקונים וחוסרים רבים מצד הועדה שיש להשלים לפני הסדרת היתר הבנייה. בגדול, תהליך בקשת היתר הבנייה יכולה לארוך שנה ואף יותר, ישנם הליכים מקוצרים יותר שמאפשרים את קבלת ההיתר מהר יותר במידה ומדובר בעבודה לא משמעותית מאד למבנה, כמו הוספת פרגולה, מחסן וכדומה.

 

כמה זה עולה?

עלות התהליך להסדרת היתר בנייה כוללת בתוכה עלויות ישירות, כמו אגרת בנייה והיטלים (למשל היטל השבחה על הנכס). העלויות הישירות משתנות משמעותית בין נכס לנכס. ישנן גם עלויות עקיפות, אם לדוגמה תצטרכו ליווי של אדריכל או מהנדס בניין. לעיתים, כפי שצויין, הוועדה מבקשת תיקונים לטופס, מה שעלול לקחת זמן וכסף מול גורמים להשגת התיקון. התהליך כולו יכול לעלות החל ממאות שקלים לאישור תוספת קטנה ועד עשרות או מאות אלפים של שקלים לפרויקטים מורכבים יותר.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות
הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

בנייה בטוחה -חברת ניסור וקידוח בטון

בנייה בטוחה

כל התחום הזה של בנייה מחייב הקפדה רבה על כל כללי הבטיחות. אם אין הקפדה על כל הכללים ועל כל הפרטים המרכיבים את העבודה, הסיפור

כאן בונים - מאמר על בנייה

כאן בונים !

כולם מדברים על מצוקת הדיור כן בישראל ולא בחינם. אכן ישנה מצוקה קשה בבנייה כאן בישראל כאשר אנחנו מוצאים את עצמינו משלמים הרבה מאוד על

שיקום קירות בטון

כך צובעים בבניינים משותפים

רוצים לרענן את הבניין שלכם לקראת הקיץ? קירות הבניין משוועים לצבע רענן וטרי שיחזיר להם את המאה החיוני והנקי? אתם חייבים לדעת כי צביעה של

 מרפסות שמש

כל מה שצריך לדעת על בניה ירוקה

בנייה ירוקה היא הדבר הנכון והעדכני בענף הבניה. התקדמות התחום נובעת מהערכת החשיבות של בניה בת קיימא, שמשתלבת עם דאגה לסביבה, חיסכון משאבים ויתרונות רבים

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!