שליכט צבעוני

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מה זה שליכט צבעוני ומה זה שליכט בכלל? מהם הפרמטרים שעל פיהם נבדלים הסוגים השונים של שליכט צבעוני? האם שליכט צבעוני מתאים לעבודות טיח חוץ או פנים? כיצד נראה התהליך של יישום שליכט צבעוני? לפני שאתם מקבלים החלטה לגבי עבודות טיח בבית שלכם, כדאי לקרוא את השורות הבאות שיסייעו לכם לקבל כל החלטה קדימה ממקום של ידע ובטחון לגבי השירות הספציפי של שליכט צבעוני ולגבי עבודות טיח בכלל.

מה זה שליכט צבעוני ומהם יתרונותיו?

בכדי להסביר מהו שליכט צבעוני, עלינו להבין תחילה מהו שליכט. ובכן, עבודת הטיוח מבוססת בדרך כלל על יישום של 3 שכבות טיח שונות: שכבת ההרבצה המיושמת ישירות על הבטון או הבלוקים, שכבת היישור שתפקידה ליצור משטח מיושר וישר ולבסוף שכבת הגמר שהיא השכבה שאנו רואים כלפי חוץ. שכבות אלה נבדלות זו מזו בעוביין וברכיבי התערובת. כך למשל, שכבת ההרבצה תהיה יותר גסה ומחוספסת ותכיל שיעור גבוה יותר של אגרגטים (חול, חול מכונה וכן הלאה) בעוד שכבת הגמר תהיה מעודנת יותר ותכיל יותר חומרים צמנטיים (מלט, סיד, גבס וכן הלאה) מאשר אגרגטים.

שליכט היא למעשה טכניקה של טיוח קירות והיא מבוססת על השלכה של חומר טיח על משטח הקיר ויישור החומר באמצעות כף בנאים. בהתאם לכך, שליכט היא השכבה השלישית והאחרונה, הלוא היא שכבת הגמר וכאשר אנו מדברים על שליכט צבעוני, אנו מדברים בדיוק על השכבה הזאת. וכעת, אפשר להרחיב על שליכט צבעוני ועל יתרונותיו.

שליכט צבעוני הוא למעשה שכבה גמישה המכילה בתוכה את רכיב הצבע בנוסף לתערובת אקרילית על בסיס מים בתוספת סיבים וסיליקון. במילים אחרות, שני המאפיינים המרכזיים של שכבת השליכט הם מידת הגמישות הגבוהה שלה והעובדה שהצבע מוטמע בה כבר כתחליף ליישום שכבת צבע נפרדת על גבי הטיח הסופי. שליכט צבעוני היא טכניקה המיושמת בעיקרה בקירות חוץ של בתים שהמעטפת שלהם מבוססת על טיח וצבע ולא על חיפוי אריחים.

יתרונות שליכט צבעוני

יתרונותיו של שליכט צבעוני יכולים להיות קריטיים ממש, בעיקר בסוגים מסוימים של מבנים:

מניעת סדקים

מבנים הממוקמים על קרקע לא יציבה, הסובלת מתזוזות ותנודות קרקע רבות, יכולים לסבול מהופעת סדקים קטנים לרוחבו ולאורכו של הקיר. שליכט צבעוני יודע למנוע את הופעת הסדקים הללו, וזאת בניגוד לטיח רגיל עם שכבת צבע נפרדת. שליכט צבעוני יודע להתמודד בדרך כלל עם סדקים בעובי של עד 1 מ"מ, למעט מספר סוגים איכותיים מאוד שיודעים לעמוד גם בסדקים של 2 מ"מ.

רמת איטום גבוהה

שכבת שליכט צבעוני מספקת רמת איטום גבוהה מאוד מפני מים ולכן שכיחה מאוד בטיוח קירות חוץ. בבתים שהמעטפת שלהם אינה מבוססת על אריחי שיש, חייבת שכבת הטיח לספק את ההגנה הנדרשת מפני חדירת מים ורטיבות, וזה בדיוק מה שעושה שכבת שליכט צבעוני, שניחנה גם בעמידות גבוהה בפני פגעי מזג אוויר בכלל ולאורך זמן.

טשטוש פגמי קיר

שכבת שליכט צבעוני מאפשרת למתן מאוד ואף להעלים פגמים בקיר כמו חורים, שקעים, נקיקים וחריצים למיניהם, וזאת בניגוד לשכבת צבע נפרדת.

שליכט צבעוני לחללי פנים

כאמור, שליכט צבעוני מיועד בעיקרו לטיוח קירות חוץ, אלא שאת השליכט הצבעוני ניתן ליישם גם בחללים פנימיים. מאחר ומדובר בטיח עמיד במים, שימוש נרחב נעשה בשליכט צבעוני לטיוח חדרים רטובים כמו חדרי אמבטיה, אך גם לטיוח דקורטיבי של חדר הסלון ו/או חדרי השינה. בשליכט צבעוני לחללי פנים ניתן לשלב מגוון אלמנטים שמיועדים להעשיר את המראה האסתטי של הטיח ובכלל זה שימוש בגוונים ייחודיים, שילוב שבבי שיש גרוס ליצירת נופך של מראה שיש ואפילו שברי זכוכית שיוצרים מראה של נצנצים. השימוש בשליכט צבעוני בחללי פנים הוא אינו מובן מאליו ולכן מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע הן לגבי ההתאמה שלו למבנה והן לגבי יצירת הטקסטורה המתאימה לחלל פנים.

קביעת מרקם וגוון בשליכט צבעוני

שליכט צבעוני היא אמנם טכניקה אחת אך כזאת שניתן ליישם אותה במגוון רחב של שילובי מרקם וגוון. כידוע, כל שכבת טיח מכילה בתוכה רכיב של אגרגטים כדוגמת חול, חול מכונה ואפילו חלוקי נחל. ביישום שליכט צבעוני ניתן להגדיר את מרקם הקיר באמצעות עובי וגודל הגרגרים אותם נהוג לדרג בטווח שבין M150 ועד M200. ככל שהגרגרים יהיו גדולים ועבים יותר, כך הטקסטורה של הטיח תהיה גסה ומחוספסת יותר ולהיפך. מצד אחד, טקסטורה מעודנת בקצה של M150 היא עדינה יותר, חלקה יותר וגסה פחות, אך היא גם דקה יותר ולכן מספקת הגנה פחותה יותר מפני רטיבות ועמידות במים. מאידך, טקסטורה גסה באזור של M200 מבוססת אמנם על גרגרים גדולים וגסים, אבל שכבת ההגנה שהיא מספקת לקיר היא גבוהה יותר ואפקטיבית יותר.

זה המקום לציין כי ייתכן ותפגשו שיטות דירוג שונות של טקסטורת הגרגרים בשליכט צבעוני. כך למשל, חברת טמבור מדרגת את מוצרי השליכט שלה בטווח שבין TM10 העדין ביותר ועד TM70 הגס ביותר. בחברת נירלט תוכלו למצוא גם דירוג M250 גס במיוחד ואפילו גרסת נטורה אקסטרה מחוספסת. בסופו של דבר מדובר בהעדפה אסתטית שלכם ולכן מה שחשוב לדעת הוא שככל שעולים בערך המספרי, כך גדלה רמת החספוס ומכאן תוכלו לבחור את מידת החספוס המתאימה לכם בצורה ויזואלית.

מעבר לעניין המרקם, ישנו כמובן נושא הגוון. בשליכט צבעוני ניתן לשלב כל גוון שתבחרו מתוך קשת הצבעים המוצעים כיום על ידי חברות הצבע כדוגמת טמבור ונירלט. מה שחשוב בהיבט זה הוא לוודא כי הצבעים הנבחרים הם עמידים בפני קרינת UV, וזאת על מנת למנוע דהייה מואצת של הצבע שנמצא חשוף כמעט באופן קבוע לקרינת שמש ישירה.

סוגים שונים ויצרנים שונים של שליכט צבעוני

שליכט צבעוני הוא מוצר מוגמר המגיע כיום בפחים גדולים של כ-24 ק"ג לפח. סוגי השליכט השונים נפרדים זה מזה על פי מידת החספוס וגודל הגרגרים שלהם בלבד. לכל פח שליכט צבעוני תוכלו להוסיף את הגוון המועדף עליכם בדומה לתהליך של ערבוב גוון נבחר בפח צבע לחלל הפנים של הבית. בישראל ישנם שני מותגי יצרנים מרכזיים ששולטים ביד רמה בשוק, הלוא הם טמבור ונירלט. יחד עם זאת, ניתן למצוא גם מוצרים של מותגי חו"ל, בעיקר לשליכט צבעוני מעודן לקירות פנים אך לא רק.

שליכט צבעוני של טמבור – מציעה שליכט צבעוני בפחים של 24 ק"ג ובארבע רמות חספוס TM10, TM40, TM50, ו-TM70.

שליכט צבעוני של נירלט – מציעה שליכט צבעוני בפחים של 24 ק"ג ובארבע רמות חספוס M100, M150, M200 ו-M250 וכן שליכט צבעוני נטורה.

המחיר לפח של 24 ק"ג המספיק לכיסוי 8 מ"ר קיר, נע כיום בטווח שבין 145 ₪ ל-160 ₪. המחיר יכול להיות אף גבוה יותר בשילוב גוונים כהים. מחיר פריימר יכול להגיע לכדי 160-170 ₪ לכמות שמספיקה לכיסוי 60 מ"ר. על מחיר החומרים עצמם יש להוסיף עלות עבודה בהיקף של 95 עד 150 ₪ למ"ר.

חברות אלה מציעות אחריות של 5 שנים על השליכט הצבעוני עצמו (ולא על העבודה). כלומר, אם החומר דוהה מהר מדי או שהוא נושר מהקיר ללא שום סיבה נראית לעין, ייתכן שתוכלו לדרוש את האחריות המגיעה לכם. יחד עם זאת, יישום לא מקצועי של השליכט על הקיר אינו כלול באחריות יצרני השליכט.

כיצד מבצעים שליכט צבעוני?

שליכט צבעוני היא כזכור שכבת הטיח השלישית והאחרונה של הטיח ולכן יישום שליכט צבעוני מבוצע על גבי טיח קיים או ליתר דיוק על גבי שכבת הטיח השנייה, הלוא היא שכבת היישור. שתי שכבות הטיח הראשונות יכולות להיות מבוססות על סוגים שונים של טיח כמו טיח שחור רגיל, טיח הרבצה עמיד נגד רטיבות, טיח אקוסטי עם סיבי צמר סלעים, טיח תרמי עם כדורי פוליאוריתן מוקצף וכן הלאה. שליכט צבעוני יכול להיות מיושם על גבי כל אחד מסוגי הטיח הללו ובכל מקרה חשוב לוודא שהטיח מיושם בצורה אופטימלית ומיושרת לחלוטין.

על גבי שכבת הטיח השנייה יש למרוח חומר פריימר שאמור לקשר בין הטיח ובין רכיב הצבע של השליכט הצבעוני. כמות הפריימר הנדרשת מוערכת בטווח של גלון אחד ל 50-60 מ"ר קיר. את הפריימר יש ליישם באמצעות רולר או בהתזה ובתצורתו המקורית ולא למהול אותו במים (כפי שעושים קבלנים רבים בכדי לחסוך בעלויות). לאחר יישום הפריימר יש להמתין לייבוש מלא שלו. פרק זמן הייבוש יכול להשתנות בהתאם למזג האוויר וסוג הפריימר, ולכן נהוג לבדוק את מידת היובש באמצעות נגיעה בשכבת הפריימר ובדיקת רמת הלחות שלה.

לאחר יישום שכבת הפריימר ניתן לעבור ישירות ליישום השליכט הצבעוני או להוסיף שכבת דבק גמישה עם רשת אינטרגלס שתשמש כשכבת הגנה נוספת לקיר. יש לזכור שקיר חיצוני שמבוסס על שליכט צבעוני אינו מוגן על ידי חיפוי שיש ולכן חשוב בהחלט להעניק לו כמה שיותר שכבות של הגנה. יחד עם זאת, לשכבה כזאת ישנה כמובן עלות שיש לקחת בחשבון לרבות כ-200 ₪ פח דבק לשטח של 20 מ"ר ורשת אינטרגלס שעלותה עומדת על כ-90 ₪ לשטח של 50 מ"ר.

לפני יישום השליכט הצבעוני, יש לערבב היטב את תכולת הפח על מנת לוודא פיזור אחיד של הגרגרים שלאורך זמן שקעו מטה. ערבוב החומר היא למעשה הפעולה היחידה שנדרשת להכנתו ואין למהול אותו באף רכיב אחר נוסף. כעת ניתן להתחיל ליישם את השליכט הצבעוני וזאת באמצעות זריקת חומר על הקיר ומריחתו באמצעות כף בנאים (מאלג'). קבלני טיח שונים נוהגים ליישם את השליכט הצבעוני בטכניקות שונות על מנת להשיג את התוצאה המבוקשת, אך ככלל טכניקת המריחה צריכה להתבסס על מריחת החומר לכיסוי שטח קיר, ביצוע שפשוף של החומר על מנת להשיג פיזור אחיד של הגרגרים וחוזר חלילה.

את השליכט הצבעוני יש לבצע ברצף ואין לבצע אותו בחלקים או בהפסקות. משמעות אמירה זו היא שלא עוזבים קיר באמצע השליכט. מן הסתם, לא תמיד ניתן לסיים את כל קירות המבנה באותו יום עבודה ובמקרה כזה בהחלט אפשר לפצל את העבודה על פני כמה ימים. יחד עם זאת, חשוב שלא לעצור את העבודה באמצע הקיר או המשטח. הפסקה כזאת תהיה ניכרת בסופו של דבר בעין וניתן יהיה להבחין בקו המבדיל בין העבודה שנעשתה לפני ההפסקה ובין זו שנעשתה לאחר ההפסקה. את האמת המקצועית הפשוטה הזאת צריך כמובן כל איש מקצוע וכל קבלן טיח לדעת ועליה גם עליו להקפיד.

שליכט צבעוני הוא פתרון נהדר לקירות חוץ בבתים פרטיים שבהם הבחירה היא שלא לבצע חיפוי חוץ. יחד עם זאת, בביצוע שליכט צבעוני חשוב מאוד לשקול גם את ההיבטים הפונקציונליים ולא רק את ההיבטים האסתטיים של השליכט הצבעוני. במילים אחרות, חשוב מאוד לבחור את הגוון ואת הטקסטורה המתאימים לכם, אך לא פחות מכך חשוב להבטיח שהשליכט שאתם מבצעים יספק לקיר את ההגנה הנדרשת לו בהיעדר חיפוי אריחי שיש.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות
הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

בנייה בטוחה -חברת ניסור וקידוח בטון

בנייה בטוחה

כל התחום הזה של בנייה מחייב הקפדה רבה על כל כללי הבטיחות. אם אין הקפדה על כל הכללים ועל כל הפרטים המרכיבים את העבודה, הסיפור

כאן בונים - מאמר על בנייה

כאן בונים !

כולם מדברים על מצוקת הדיור כן בישראל ולא בחינם. אכן ישנה מצוקה קשה בבנייה כאן בישראל כאשר אנחנו מוצאים את עצמינו משלמים הרבה מאוד על

שיקום קירות בטון

כך צובעים בבניינים משותפים

רוצים לרענן את הבניין שלכם לקראת הקיץ? קירות הבניין משוועים לצבע רענן וטרי שיחזיר להם את המאה החיוני והנקי? אתם חייבים לדעת כי צביעה של

 מרפסות שמש

כל מה שצריך לדעת על בניה ירוקה

בנייה ירוקה היא הדבר הנכון והעדכני בענף הבניה. התקדמות התחום נובעת מהערכת החשיבות של בניה בת קיימא, שמשתלבת עם דאגה לסביבה, חיסכון משאבים ויתרונות רבים

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!