שליכט צבעוני מחיר

כמה עולה שליכט צבעוני? האם קיים פער משמעותי בין המחירים של היצרנים השונים? מה הפרמטרים המשפיעים על מחירו של פח שליכט צבעוני? מה גודל פח טיפוסי ולאיזה שטח קיר הוא מספיק? בבחירת שליכט צבעוני מחיר הוא בהחלט פרמטר שיש לקחת בחשבון אם כי כבר עכשיו ניתן לומר שהפער בין החברות והיצרנים השונים הוא אינו כזה שמצדיק העדפה עיוורת לאחד מהם. בשורות הבאות נפרט את המחירים השונים של מוצרי השליכט הצבעוני ואת השיקולים שעליכם לקחת בחשבון בבחינת מחיר השליכט.

כמה עולה שליכט צבעוני?

בפרויקט יישום שליכט צבעוני צריך לקחת בחשבון את עלות חומרי הגלם ואת עלות העבודה. חומר הגלם הבסיסי וההכרחי הוא כמובן שליכט צבעוני ועליו יש להוסיף פריימר שאותו מורחים על גבי שכבת הטיח אליה רוצים לקשר את השליכט הצבעוני. במקרים רבים נהוג לשלב גם רשת אינטרגלס שתעניק לקיר שכבת הגנה נוספת. במקרה כזה יש לקחת בחשבון את עלות הרשת עצמה ואת עלות הדבק שבו יש לעשות שימוש בכדי ליישם אותה על הטיח. על כל אלה יש להוסיף את עלות העבודה שנמדדת בעבודה לפי מ"ר של קיר/ תקרה.

הפרמטרים המשפיעים על מחירו של שליכט צבעוני

ככלל, שליכט צבעוני מגיע בכמה ורסיות הנבדלות זו מזו בעיקר על פי מידת הגרנולציה של הגרגרים. ישנו שליכט צבעוני מעודן ברמת עובי גרגרים של M100 וישנו שליכט צבעוני גס ומחוספס ברמה של M200 ואף M250. כמו כן, סוג הגוון שבו נעשה שימוש בשליכט צבעוני יכול להשפיע על המחיר כשככל שהגוון כהה יותר, כך המחיר יהיה גבוה יותר.

תמחור לפי יצרן

בישראל ישנם שני סוגים מרכזיים של שליכט צבעוני הנמכר על ידי שני מותגי העל טמבור ונירלט.

לחברת נירלט סדרה של 5 ורסיות של גרנולציה:

גרסת M100 במרקם עדין –

גרסת M150 במרקם בינוני –

גרסת M200 במרקם גס –

גרסת M250 במרקם גס מעודן –

גרסת אקסטרה נטורה –

לחברת טמבור סדרה של 5 ורסיות גם היא:

גרסת TM10 במרקם עדין –

גרסת TM40 במרקם בינוני –

גרסת TM50 במרקם גס –

גרסת TM70 במרקם גס מאוד –

גרסת טרנו –

שתי החברות מציעות את השליכט הצבעוני בפחים של 24 ק"ג כל אחד ובמוצרי שתי החברות ניתן למהול את התערובת עם כל גוון נבחר מתוך קשת הצבעים שמציעה כל אחת מהן.

בנוסף לשתי החברות הללו, תוכלו למצוא בשוק עוד מגוון מותגים קטנים המיובאים לארץ על ידי יבואנים פרטיים. ככלל, המוצרים הישראליים של נירלט וטמבור נחשבים למוצרים איכותיים מאוד ואין שום סיבה לבחור באופציה אחרת, אלא אם מדובר באופציה שמציעה לכם תכונות שלא ניתן לשלב במוצרים הישראליים. יחד עם זאת, כדאי לזכור שמוצרים מיובאים כאלה יעלו בדרך כלל יקר יותר, וכאשר פורשים את העלות על פני שטח הפנים של כל קירות הבית, זה יכול להגיע לסכומים לא קטנים.

מהו כושר הכיסוי של פח שליכט צבעוני?

פח של 24 ק"ג עשוי להישמע לכם כמו פח גדול עם כמות שעשויה להספיק לטיוח כל חלקי הבית, אלא שבפועל כושר הכיסוי של פח כזה עומד על כ-8 מ"ר בלבד. המשמעות היא שיהיה עליכם להצטייד בלא מעט פחים בכדי להשלים את הטיח בבית שלם והסכום הכולל של חומר הגלם המרכזי בלבד יכול להצטבר לכדי אלפי שקלים. בנוסף, תצטרכו ליישם גם שכבת פריימר מעל שכבת הטיח השנייה לקראת יישום השליכט הצבעוני. גלון של פריימר עולה כ-160 ₪ וכושר הכיסוי שלו עומד על כ-60 מ"ר מה שאומר שניים שלושה גלונים לפחות.

אחרי שאמרנו את זה, ברכישת שליכט צבעוני מחיר השליכט כולל בתוכו למעשה גם את מחיר הצבע כך שכאשר אתם עורכים תחשיב של האלטרנטיבות הקיימות, חשוב לקחת בחשבון את העלויות של כל אופציה במלואן. באופציה הרגילה יהיה עליכם לרכוש גלונים של טיח רגיל בהתאם לסוג הטיח המועדף עליכם ולאחר מכן לרכוש פחי צבע בכמות שתספיק שתי שכבות לפחות. בשליכט צבעוני הצבע נכלל כבר בתוך שכבת הטיח החיצונית ויש לכך כמובן השלכות על העלות הכוללת.

מה לגבי עלות עבודה?

היקף העבודה ליישום שליכט צבעוני יכול להשתנות ממקרה למקרה, בהתאם לרמת הגימור וסוג הגימור הנדרש. יישום שליכט צבעוני הוא תהליך של השלכת חומר, פיזורו, החלקתו ושפשוף החומר על מנת להשיג פיזור אחיד של הגרגרים על שטח הפנים של הקיר. המדובר בשעות ארוכות של עבודה וככל שרמת הגימור הנדרשת היא יותר גבוהה, כך היקף העבודה שיידרש יהיה רב יותר. התמחור המקובל כיום נקבע לא על פי שעה, אלא על פי מטר רבוע ועומד על 95 עד 150 ₪ למ"ר קיר/ תקרה. שימו לב ששליכט צבעוני הוא פתרון טיוח שמתאים בעיקר לקירות חוץ ולכן אין צורך לערוך את החישוב על פי השטח הכולל של קירות הפנים של הבית, חישוב שהיה מביא את העלות הכוללת לסכומים אסטרונומיים. בסך הכל, שטח המעטפת החיצונית של הבית אינו עולה בצורה דרמטית על השטח הכולל של הבית ונתון זה יכול לשמש אתכם כנתון הבסיס ממנו תערכו חישוב גס לגבי העלויות הצפויות לפרויקט כולו.

יחד עם זאת, עלויות אלה הן עלויות שאותן תפגשו בכל סוג של עבודות טיח ובכל סוג של עבודות צבע. שטח הקירות הוא אותו שטח בכל מקרה ורמת הגימור הנדרשת על ידכם היא אותה רמת גימור. בסך הכל, כשמחברים את כל הפרמטרים ואת כל רכיבי העלות של שליכט צבעוני, לחלוטין לא מדובר באופציה היקרה ביותר ולאור התוצאות המרשימות שניתן להשיג באמצעותו, מהווה השליכט הצבעוני אופציה בהחלט אטרקטיבית ומשתלמת.

בנייה ירוקה של צימר

בניית צימרים, מאפשרת ליזמים פרנסה בכבוד. כדי לנהל צימר, יש צורך בסבלנות רבה, ושיווק תמידי. ישנם 2 דרכים להקים צימרים. דרך אחת- היא לקחת בית

Read More »

קבלן שלד – מהו תפקידו?

שלד המבנה הוא למעשה רכיב המפתח, הבסיס של המבנה כולו. כשאנו מדברים על שלד המבנה, אנו מדברים למעשה על כל מכלולי הבטון, החל מיסודות המבנה,

Read More »
גלילה לראש העמוד