שיקום מבנים

תוכן עניינים:

שיקום מבניםשיקום מבנים

שיקום מבנים הוא תהליך חשוב מאין כמותו שלא כולם מודעים אליו. כמו כל מוצר, גם מבנים או בניינים עוברים התיישנות. כלומר, אם בניין קיים שלושים שנה ואף אחד לא טיפל בו או תחזק אותו, הגינני שהוא יתיישן ויתבלה, וייראה הרבה פחות טוב מאשר ביום בו הדיירים הראשונים נכנסו אליו. בניין או מבנה שלא נראה טוב מבחוץ הוא צרה צרורה, בעיקר עבור הדיירים שמאכלסים את הבניין או אנשים הפוקדים מבנה ציבורי. מחקרים הוכיחו שההתיישנות החיצונית מקרינה גם פנימה אל תוך החלל של הדירה, גם אם הפנים נראה משופץ וחדיש. לכן חשוב מאד לתת על כך את הדעת. נכון, התחום של שיקום מבנים נשמע מסובך ומסורבל, בעיקר כי מדובר בתחום שאין לרוב האנשים ולו קמצוץ של הבנה בו – אבל בפועל השיקום עצמו אינו מסובך עד כדי כך. בוא ננסה לעשות סדר. 

מהי עבודת שיקום המבנים? 

במהלך תהליך הבנייה נעשה הכל כדי לוודא שהמבנה יהיה יציב וחזק לאורך זמן. כולם עובדים ביחד כדי להגיע לתוצאה הרצויה. אבל בעוד החלקים הפנימיים של הבניין עומדים במבחן הזמן בצורה טובה יותר ( בגלל שהם אינם חשופים למזג האוויר או להשפעות חיצוניות), חזית הבניין וכל החלק החיצוני שלו עומד בשמש ובגשם, בחורף ובקיץ, בכל רגע ורגע הוא נחשף אל תמורות העולם. וגם אם בשנים הראונות החזית נשמרת והבניין עדיין נראה כאילו הרגע הורידו ממנו את הניילונים, במרוצת השנים הבניין שחשוף לפגעי מזג האוויר מאבד מתחושת הרעננות שלו ונראה יותר ויותר ישן. פה בדיוק נכנסת עבודת שיקום המבנים. מדובר במומחים שמטרתם להחזיר את הצבע ללחיים של הבניין שלכם. במקום בניין שנראה ישן ובלוי, תקבלו בניין שנראה כאילו הוא יצא ממגזין.   

כיצד עבודת שיקום המבנים מתבצעת? 

עבודת שיקום המבנים לרוב נעשית בגובה. מטרת העובדים היא לגרום לכל החלקי הבניין להיראות טובים וחדשים, גם החלקים שנמצאים בגובה הקרקע וגם כאלו שנמצאים בקומה השלישית, השישית והתשיעית. המומחים פועלים לאתר סדקים ונימים בתוך המבנה, על קירותיו החיצוניים ובין המחיצות והמרזבים. לאחר מכן בודקים את הממצאים ומחליטים על דרך הפעולה הנכונה. כלומר, איזה תהליך איטום ואיזה תהליך שיקום נדרשים לבצע בבניין כדי להחזיר אותו לשיא תפארתו. פעולות שיקום המבנים נועדו למטרות שונות כמו למשל: מניעת חדירה של מים לפנים המבנה, איטום חיצוני טוב של הגגות, שיקום הבטון והמעטפת החיצונית ומניעת פגיעה ממושכת ביסודות עליהם הבניין נשען.

מדוע חשוב לבצע עבודות שיקום? 

עבודות שיקום מבנים הן חשובות מאד. ללא עבודת שיקום מבנים הבניין יכול להיפגע משמעותית מאד. עם הזמן יופיעו בכל מבנה סדקים בבטון ובקירות, היסודות יהיו חלשים מאד, אפילו הצנרת תיפגע והקירות יתפוררו, ובכל מקרה איכות החיים תלך ותידרדר. אם במהלך זמן רב ולמרות הפגיעות הפיזיות הנראות לעין שיקום המבנה עדיין לא התבצע, זוהי סיטואציה שיכולה לסכן את כל השוהים במבנה כמו גם את הסביבה והאזור, ובמקרים מסוימים הרשויות יכולות להוציא צו פינוי והריסה של הנכס. לעומת זאת, שיפוץ בניין ושיקום מבנים ברמה גבוהה יכול להעלות את ערכו של הנכס פי כמה וכמה, שלא לדבר על שמירה על איכות חיים גבוהה והעלאתה. 

מה כולל תהליך של שיקום מבנים? 

עבודות שיקום מתבצעות במשך מספר שבועות או חודשים ( תלוי בגודל הבניין ובגודל הצוות). הן כוללות צוות מקצועי ומיומן שעבר הכשרה לעובדה של שיקום מבנים, והוא גם מומחה לעבודה המסוכנת והלא פשוטה כלל וכלל בגובה רב. הצוות עובד בצורה מקצועית, שקולה ורגועה כדי לשמור על רמת בטיחות מקסימאלית בתנאים הללו. חשוב לציין שהצוות עבר הכשרה ברמה הגבוהה ביותר של עבודה בגובה, והאנשים יודעים את עבודתם נאמנה.
כל עבודות שיקום מבנים מתבצעות עם ציוד סנפלינג מקצועי, ובנוסף הוא גם כולל בתוכו במות, סלי הרמה ורתמות בטיחות מיוחדות. בנוסף הצוות עובד עם כל החומרים, הכלים והציוד הנדרש עבור עבודות שיקום ואיטום מהשורה הראשונה. ככל שאתם בוחרים צוות איכותי יותר ומנוסה יותר, שיקום הבניין יחזיק לאורך כמות זמן גבוהה יותר. נכון, יש אי נעימות זמנית של פועלים שנמצאים ממש קרוב לחלונות שלכם, אבל אחרי שהשיקום נגמר אתם זוכים ליהנות מפירות שיכולים להחזיק לאורך שנים רבות מאד, לפעמים אפילו עשרות. 

איך בוחרים חברה? 

כמו שכבר אמרנו, אנשי שיקום המבנים צריכים להיות עובדים ברמה הגבוהה ביותר, כדי שעבודות השיקום יתבצעו על הצד הטוב ביותר, במקצועיות רבה ותוך שמירה על תקנות ונהלי הבטיחות וגם על רווחת דיירי הבניין. עליכם לבחור חברה שאתם סומכים עליה ושנראית כמה שיותר מקצועית לביצוע העבודה. שירותים של חברה מקצועית ומנוסה תשמור על הבניין שלכם בטוח וחזק, וכמו כן חברה מקצועית טובה יודעת גם להעניק שירותים מקיפים ולבצע גם עבודות נוספות כמו שיקום גגות ואיטומם, ניקוי מרזבים, איטום ובידוד קירות, חיזוק יסודות, ועוד מגוון פעולות חשובות שיכולות להפוך את הבניין שלכם ליפה יותר מבחוץ ונעים יותר ובטוח בהרבה מבפנים. 

 

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

שיפוץ מבנים

שיפוץ מבנים

שיפוץ מבנים מבנים הם משהו שמקרין עוצמה רבה, בעיקר כשהם חדשים. בין אם מדובר בגורד שחקים עצום, בבניין משותף גדול או בוילה קטנה, מבנה חדש

חלוקת הוצאות שיפוץ בית משותף

חלוקת הוצאות שיפוץ בית משותף

חלוקת הוצאות שיפוץ בית משותף רובנו הגדול מתגורר בבניינים משותפים. כל בניין, חדיש ויפה ככל שיהיה, יזדקק ביום מן הימים לשיפוץ חזיתות. מכאן, שרבים רבים

שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף

שיפוץ בניין משותף אם אתם מתגוררים בניין משותף ואתם מרגישים שהבניין שלכם מוזנח וזקוק לחידוש ורענון, או אם קיימים בבניין מפגעי בטיחות, חלילה, נראה שהגיע

הוספת מרפסות תלויות

המדריך לשיפוץ בניין משותף

 מתכננים שיפוץ לבית בפעם הראשונה או אחרי זמן רב שלא שיפצתם? עקבו אחר הצעדים המעשיים שלפניכם לפני התחלת פרויקט השיפוץ, על מנת להבטיח כי הפרויקט

התקשרו עכשיו