שיקום מבנים

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

שיקום מבניםמבנים מודרניים הם מבנים שמיועדים להחזיק מעמד על תילם למשך עשורים ארוכים ואף מעבר לכך. את הדברים האלה לא ניתן להגיד על מבנים מיושנים, שנבנו בסטנדרטים נמוכים יותר, לעיתים משמעותית, מאלה הנהוגים היום. בכל מקרה, גם אם המבנה עומד על תילו, זה לא אומר שהוא נותר שלם ומושלם לאורך כל תקופת חייו. כל מבנה מגיע לנקודה בזמן בה הוא כבר הופך לפחות נוח למגורים ואולי גם פחות בטוח. במקרים אלה, נהוג לבצע מהלך כולל של שיקום מבנים ובשורות הבאות נספר לכם מה זה בעצם המהלך הזה, מהן הפעולות המבוצעות במסגרתו ומיהו הגורם המקצועי שיכול לבצע אותו.

באילו מקרים עולה הצורך לשקם מבנה?

שיקום מבנים הוא מונח גג שכולל בתוכו תהליכי שיקום, שחלקם מבוצעים מבחירה חופשית וחלקם כחובה החלה על בעלי המבנה מצד הרשות המקומית והמחוקק. תהליכי השיקום יכולים לכלול אלמנטים היקפיים כמו שיקום מעטפת החוץ של המבנה, חידוש האיטום והחלפת אלמנטים פונקציונליים מרכזיים והוא יכול להיות יסודי הרבה יותר ולהגיע לקירות התמך, עמודי התמך ואף יסודות המבנה. היקף השיקום נקבע בהתאם למניע שעומד מאחוריו, הגורם שמכריז על הצורך בו וכמובן, הפעולות שנדרשות לביצוע על מנת להחזיר את המבנה לתקינות מלאה. להלן, מספר עבודות שיקום שניתן למצוא כמעט בכל פרויקט שיקום מבנים:

שיקום מעטפת חוץ

מעטפת החוץ, כשמה כן היא, כוללת בתוכה את כל קירות החוץ שעוטפות את המבנה. במסגרת שיקום של מעטפת החוץ ניתן למצוא פעולות כמו שיקום פגמי בטון וברזל חלוד, איטום גג, איטום קירות, איטום קו החיבור של המבנה עם הקרקע, החלפה או חיזוק של אריחי חיפוי, החלפת חלונות, הכנסת צנרת חוץ אל תוך קירות המבנה, החלפת מסתורי כביסה, חידוש טיח חוץ, חידוש צבע חוץ, איטום אריחי חיפוי וכן הלאה. הצורך בשיקום מעטפת החוץ עולה בדרך כלל כאשר החיפוי יוצר סכנה בטיחותית לעוברים והשבים בקרבת הבניין ו/או כאשר מעטפת החוץ אינה מספקת את רמת האיטום והבידוד הנדרשת, מים חודרים אל תוך חלל הפנים של המבנה וכן הלאה, או כאשר מעוניינים לחדש את המראה החיצוני של הבניין ולהפוך אותו ליותר מודרני, בין היתר, בכדי להשביח את ערכו.

https://www.youtube.com/watch?v=xKMCUgjL6YM

שיקום שלד

שיקום שלד הוא הליך שיקום שנדרש בדרך כלל בעקבות צו הריסה או צו פינוי שניתן למבנה בגין סכנה מבנית. כך למשל, כאשר מבנה נפגע במלחמה או כאשר גילו המופלג הוביל להיווצרות סדקי עומק במבנה, פגיעה בעמודי תמך וקירות תמך, שחיקה של היסודות, פגיעה בחיבורי המרפסות למבנה וכן הלאה – בכל המקרים האלה נדרשות עבודות חיזוק עם בטון, על מנת לחדש את שלד המבנה ולהחזיר למבנה את חוזקו המבני ואת יציבותו. למרבה הצער, הגעתם של מבנים למצבים אלה שכיחה בעיקר במבנים בשכונות מצוקה ולכן הדיירים עצמם אינם מסוגלים לבצע את השיקום ביוזמתם. על כן, מרבית הפרויקטים של שיקום מבנים על רקע של פגיעה בשלד, מבוצעים לאחר מתן צו מחייב מטעם הרשות המקומית או במסגרת פרויקטים כדוגמת תמא 38 והתחדשות עירונית.

שיקום פנים

שיקום פנים הוא מעין פרויקט להשבחת ערך הנכס ושיפור איכות החיים של המתגוררים בנכס. במסגרת פרויקט שיקום כזה ניתן לבצע מגוון רחב של עבודות שיקום בתוך חלל הפנים של המבנה ובכלל זה עבודות טיח וצבע, חיזוק קירות תמך פנימיים, הוספת או החלפת מעלית, חידוש ושיפוץ של חדר המדרגות, איטום גג, החלפת תשתיות ביוב ומים צלולים, החלפת תשתית חשמל וגז ופעולות נוספות שמיועדות להצעיר את הבניין ולהעניק לו עוד כמה עשורים של תפקוד ברמה גבוהה.

מי מבצע שיקום מבנים?

בכל פרויקט שיקום מבנים חשוב לבחור את הגורם המקצועי המתאים למשימה ולא כל הגורמים מתאימים לכל הסוגים של שיקום מבנים. כך למשל, אם השיקום מתמקד בעיקר במעטפת החוץ של המבנה, נדרש קבלן בעל יכולות עבודה בגובה, עבודה עם פיגומים למיניהם וידע מקצועי בטיפול בפגעי בטון וחיפוי חוץ. בפרויקט כזה לא יסייע לכם קבלן שיפוצים טוב שאתם מכירים. לעומת זאת, בשיקום פנים בהחלט ניתן להיעזר בקבלן שיפוצים מקצועי ובתנאי, שיש לו את היכולות הנדרשות על מנת להעמיד לטובתכם את הסטנדרטים הנדרשים לכם בחלל הפנימי של הבית, שלבטח משפיע על איכות החיים שלכם יותר מכל אלמנט אחר במבנה. לבסוף, שיקום שלד הוא שיקום שחייב להתבצע עם מעורבות של קבלן שלד ומהנדס בניין בעל התמחות בעבודות שלד, על מנת להבטיח שעבודות השיקום אכן משיגות את מטרתן בחיזוק המבנה, הגברת רמת היציבות שלו ומניעת כל סכנה בשימוש במבנה.

חשוב להבין, שתהליך שיקום מבנים הוא תהליך בנייה כמו כל תהליך אחר ולכן כפוף לכל החוקים, התקנות והחובות החלות על כל פרויקט בנייה, לרבות מעורבות של מהנדס בניין, אישור קונסטרוקטור וביצוע על ידי קבלן רשום ומוסמך. על כן, כדאי להבטיח שגם הפרויקט שלכם עומד בכל הדרישות, מומלץ לעבוד עם חברת ניהול פרויקטים בתחום של שיקום מבנים, חברה שתדע להביא לפרויקט את כל אנשי המקצוע הדרושים לכם לצורך השלמת הפרויקט. יחד עם זאת, כדאי גם לשמור משהו לעצמכם ונסביר כעת.

https://www.youtube.com/watch?v=Jumy2PntcLU

לא להניח את כל הביצים בסל אחד

פרויקט שיקום מבנים או כל פרויקט אחר בתחום הבנייה, הוא מן הסתם, פרויקט שלכם אין כל ידע, רקע או היכרות עימו. בהתאם לכך, היכולת שלכם לוודא שאתם עושים את הדברים בצורה נכונה היא מוגבלת למדי. זאת הסיבה שבגינה מומלץ לעבוד עם חברת ניהול פרויקטים בתחום של שיקום מבנים ולהיות בטוחים שהפרויקט מכוסה מכל היבטיו למען האינטרסים שלכם. יחד עם זאת, גם חברת ניהול פרויקטים היא חברה עסקית בעלת אינטרסים ולכן תמיד חשוב לשלב פרויקט כזה מפקח בנייה מטעמכם, מפקח בנייה שאתם שוכרים ואתם משלמים לא את שכרו לאחר שווידאתם כי אין לו כל קשר ואין לו כל ניגוד עניינים עם אף גורם המעורב בפרויקט.

מפקח הבנייה הוא מהנדס בניין, שלמעשה מייצג את האינטרסים שלכם בפרויקט ומוודא שהדברים מבוצעים על פי חוק, על פי התקנות והתקנים וכמובן, על פי האינטרסים שלכם ורק שלכם. בין שאתם מעדיפים לעבוד ישירות עם קבלן ביצוע ובין שאתם שוכרים חברת ניהול פרויקטים לצורך ניהול פרויקט שיקום מבנים לבניין שלכם, תמיד כדאי שלצידכם יעמוד מפקח בנייה מטעמכם בכדי לוודא בכל שלב, שהפרויקט מתנהל בדיוק על פי האינטרסים שלכם.

כמו כן, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מקרקעין לפני שיוצאים לדרך ולפני שחותמים על כל דבר. פרויקט שיקום מבנים הוא פרויקט שיכול לעלות לא זול וההשלכות של רמת הביצוע בו יכולות להיות משמעותיות. בהתאם לכך, חשוב לחתום על הסכם עבודה שמעגן בתוכו את כל ההתחייבויות החשובות לכם ובכלל זה תשלום מדורג לפי אבני דרך, עיגון סמכויות של מפקח בנייה מטעמכם, חובת ביצוע בדיקת בדק בית בתום הפרויקט ונושאים נוספים, שאותם מכיר היטב כל עורך דין מקרקעין ובמיוחד עו"ד שמכיר את התחום הספציפי של שיקום מבנים ויכול לוודא שאתם יוצאים לדרך ממקום של ידע וביטחון.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות
הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

בנייה בטוחה -חברת ניסור וקידוח בטון

בנייה בטוחה

כל התחום הזה של בנייה מחייב הקפדה רבה על כל כללי הבטיחות. אם אין הקפדה על כל הכללים ועל כל הפרטים המרכיבים את העבודה, הסיפור

כאן בונים - מאמר על בנייה

כאן בונים !

כולם מדברים על מצוקת הדיור כן בישראל ולא בחינם. אכן ישנה מצוקה קשה בבנייה כאן בישראל כאשר אנחנו מוצאים את עצמינו משלמים הרבה מאוד על

שיקום קירות בטון

כך צובעים בבניינים משותפים

רוצים לרענן את הבניין שלכם לקראת הקיץ? קירות הבניין משוועים לצבע רענן וטרי שיחזיר להם את המאה החיוני והנקי? אתם חייבים לדעת כי צביעה של

 מרפסות שמש

כל מה שצריך לדעת על בניה ירוקה

בנייה ירוקה היא הדבר הנכון והעדכני בענף הבניה. התקדמות התחום נובעת מהערכת החשיבות של בניה בת קיימא, שמשתלבת עם דאגה לסביבה, חיסכון משאבים ויתרונות רבים

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!