שיקום בטון

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

שיקום בטוןמבנים נועדו לאכלס בתוכם אנשים לצרכים ומטרות שונות כמו מגורים, עבודה, מסחר, פנאי, תעשייה וכו' ולכן כל מבנה שמוקם מוכרח להיות גדול ומרווח מספיק כדי לענות על צרכים הדיירים המאכלסים אותו, אך גם חזק, יציב ועמיד בכדי להקנות בטיחות למשך זמן. לשם כך עוסקים בעלי מקצוע שונים בענף הבנייה להקמת מבנים איכותיים ועמידים, כאשר אחד מהתהליכים המהותיים ביותר בהקמת מבנים הוא יישום עמודי ויסודות בטון המהווים את הבסיס הבטיחותי והיציב של כל המבנה.

הבטון הינו רכיב בנייה מרכזי וחשוב בתהליך הבנייה, בעיקר כיוון שהוא זה התומך בעמידות ויציבות המבנה שמוקם. כאשר מתגלים כשלים וליקויים ביסודות הבטון המחזיקים את המבנה, עולה הצורך לבצע שיקום בטון בכדי להבטיח את עמידותו ובטיחותו של אותו מבנה.

מהו שיקום בטון?

מדובר על תהליך בענף הבנייה שנועד לחזק יסודות ותשתיות בטון בהם התגלו כשלים המערערים את יציבותו. תהליך זה מבוצע לרוב בעמודי הבטון המחזיקים את המבנה בו מתגלים הליקויים, כיוון שעמודים אלו הינם עמודי התמך של כל המבנה וכל ליקוי שמתגלה בהם עשוי לגרום להתדרדרות במצבו וחוזקו. 

"האויב" המרכזי של חומר הבטון הוא הקורוזיה, שהינו הליך כימי היוצר חלודה וגורם במשך הזמן לפגיעה ממשית בחוזקם של ברזלי הזיון המיושמים בעמודי הבטון התומכים במבנים. משום כך תהליך שיקום המתמקד בבסיסו בטיפול ומניעה של תהליכי קורוזיה, וכן שיפור תכונות הבטון כדי להחזיר לו את העמידות והחוזק מפני לחצים, תנאי אקלים ומפגעים סביבתיים שונים.

באילו מקרים צריך לבצע שיקם בטון?

הצורך בשיקום בטון עולה כאשר מתגלים ליקויים במבני בטון, בין אם מדובר על מבני  מגורים, מסחר, תעשייה וכל מבנה עשוי בטון אחר. ליקויים אלו יכולים להיות מוחשיים ונראים לעין כמו סדיקה, התקלפות או התפוררות של קירות ועמודי בטון או ליקויים שמתגלים בצורה עקיפה בעקבות נזקי רטיבות נרחבים המתגלים במבנים. 

בין הגורמים המרכזיים לפגיעה ביסודות הבטון נמצאים גורמים סביבתיים כמו רעידות אדמה, שיטפונות, שריפות, פגיעות טילים ורקטות וגם לעיתים עומס יתר המשפיע על חוזק יסודות הבטון. בנוסף לאלו, גם ליקויים עקיפים במבנים עשויים לגרום לכשלים מבניים בעמודי הבטון כמו ליקוי במערכת האיטום במבנה, כך שמים מחלחלים אל עומק יסודות הבטון ועד לברזלי הזיון ויוצרים התפתחות של קורוזיה ופגיעה מהותית בתשתית הבטון. 

כיצד מתבצע תהליך שיקום הבטון?

חשוב לזכור כי פגיעה ביסודות ועמודי הבטון מתרחשת לרוב בצורה הדרגתית, אך בכל מקרה בו מתגלים ליקויי בטון נרחבים כמו עמודי בטון סדוקים ומתפוררים, סימני לחות ורטיבות משמעותיים במיקומים שונים במבנה ואף נזק מוחשי לקירות הבטון עד לחשיפת ברזלי הזיון המיושמים בהם – כל אלו מחייבים לבצע תהליך שיקום בטון בכדי להחזיר את היציבות והבטיחות למבנה.

תהליך השיקום הינו מורכב וארוך, ולכן פעולות מיידיות לשיפור תכונות הבטון הן הכרחיות במקרים כאלו. התהליך כולל בעיקרו פעולות מהותיות לחיזוק היסודות כמו יישום חומרים מיוחדים המעכבים קורוזיה, מילוי ותיקון של שכבות הבטון הפגועות/חסרות ולסיום מריחת טיח וצבע לשמירה על המראה הדקורטיבי של המבנה. ברוב המקרים יעלה הצורך לסתת ולחצוב ביסודות הבטון הקיימים כדי לחשוף בצורה מלאה את ברזלי הזיון הקיימים, עליהם ניתן יהיה ליישם את חומרי האיטום והשימור הייעודיים להקניית חוזק ועמידות ליסודות הבטון.

https://www.youtube.com/watch?v=ashOftUcVT0

מה החשיבות של איכות חומרי שיקום בטון?

בין המרכיבים המהותיים בתהליך שיקום בטון הינם חומרי השיקום המיושמים על גבי עמודי הבטון והיסודות הפגועים. משום כך חשוב לבחור רק את חומרי השיקום האיכותיים ביותר, ולוודא כי הם בעלי תו תקן. רוב חומרי השיקום של בטונים מרכיבים חומרים צמנטים פולימריים, כיוון שמדובר על חומרים חזקים ועמידים המשפרים את תכונות הבטון ומבטיחים תחזוקה מלאה למשך זמן, גם כאשר מדובר על מבנים המצויים בסביבה אגרסיבית בה הם נתונים למגוון מפגעים סביבתיים, לחצים ושינויי אקלים העשויים לפגוע ביסודות הבטון.

 

מי מוסמך לבצע עבודות שיקום בטון?

כאמור, העבודות הינן ארוכות ומורכבות מאוד, ולכן רק אנשי מקצוע המומחים לתהליכי שיקום בטון יכולים לבצע עבודות כאלו. נוסף לידע, מקצועיות ומיומנות גבוהה בתחום, בעלי מקצוע המתמחים בשיקום בטונים ידעו כיצד לבחור את חומרי השיקום האיכותיים והטובים ביותר לצורך יישומם בשטח בהתאם לגודל ומורכבות הליקויים שהתגלו.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3970389

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

שיקום קירות בטון

כך צובעים בבניינים משותפים

רוצים לרענן את הבניין שלכם לקראת הקיץ? קירות הבניין משוועים לצבע רענן וטרי שיחזיר להם את המאה החיוני והנקי? אתם חייבים לדעת כי צביעה של

 מרפסות שמש

כל מה שצריך לדעת על בניה ירוקה

בנייה ירוקה היא הדבר הנכון והעדכני בענף הבניה. התקדמות התחום נובעת מהערכת החשיבות של בניה בת קיימא, שמשתלבת עם דאגה לסביבה, חיסכון משאבים ויתרונות רבים

צביעת בניין משותף

צביעת בניין משותף

את המשימה של צביעת הבית הפרטי שלנו אנחנו בדרך כלל תופסים כמשימה שאנחנו יכולים לבצע לבד. צביעת בניין משותף זה כבר עניין מורכב יותר, גם

התקשרו עכשיו