מה זו בנייה אקולוגית ולמה זה כדאי?

 

מתבלטים האם כדאי לכם לבנות את בית החלומות שלכם בשיטה כמו בנייה אקולוגית? אם כך, בהחלט אפשר להבין את ההתעניינות שלכם בנושא ואת הדילמות השונות שעולות. עיינו במאמר שלפניכם ותקבלו את כל התשובות הדרושות לכם.

 

מה המטרה העיקרית של בנייה אקולוגית

ראשית, נבהיר ונאמר שבניה ירוקה ובניה אקולוגית אלה הן מילים נרדפות לאותו סוג של בניה. שנית, לפני שנבין איך עושים את זה או למי זה מתאים, חשוב להבין מה המטרה של בנייה אקולוגית. כאשר מדברים על בנייה אקולוגית למעשה מדברים על בניה שמטרתה ליצור סביבת מגורים שתהיה כמה שיותר נוחה עבור הדיירים, וזאת תוך הימנעות, עד כמה שרק אפשר, מפגיעה מיותרת במשאבים טבעיים, באזור שבו בונים את הבית ובאיכות הסביבה. למעשה ניתן לומר שהמטרה של בנייה אקולוגית היא שימור עד כמה שרק אפשר של הסביבה תו הגדלת היעילות האנרגטית של הבית עצמו. כמו כן, גם שיפור האוויר בתוך הבית ומחוצה לו זו מטרה שמתייחסים אליה בבנייה האקולוגית והירוקה.

מהם עקרונות הבניה במקרים של בנייה אקולוגית?

בבואנו לראות איזה עקרונות מנחים את מי שבונה בית בשיטה כמו בנייה אקולוגית אנחנו רואים שמדובר על לא מעט עקרונות, כאשר הראשון שבהם הוא הקפדה על בידוד תרמי יעיל ביותר של הגג, של הקירות ושל החלונות. ההיגיון כאן ברור: ככל שהבידוד התרמי יהיה טוב יותר נצטרך לחמם ולקרר את הבית הרבה פחות, מה שאומר שנצרוך פחות משאבים כמו חשמל וגז לצורך חימום, והרי לנו שמירה על משאבי הסביבה. בנוסף לכך, בנייה אקולוגית תמיד תכלול גם תכנון יעיל ביותר וחסכוני מאוד של השטח בבית ושל הניצול שלו ויהיה גם דגש על ניצול של אור טבעי הנכנס לבית ומאיר אותו.

איזה עוד שיטות עומדות בידי מי שמתכנן בית בשיטת בנייה אקולוגית?

עוד שיטות שבאות לידי ביטוי כאשר מדברים על בנייה אקולוגית שמתחילה בתוכנית  אדריכלות ירוקה אלה הן שיטות כמו: מחזור הפסולת, מחזור המים ומי הביוב, שימוש במקורות אנרגיה נקיים כמו לדוגמא – השמש והרוח. יש התקנה ושימוש באביזרים שונים שמטרתם לחסוך במים ובאנרגיה וכמובן: מושגם דגש חשוב מאוד על החומרים שבהם בונים את הבית. ברוב המקרים, כאשר מדברים על בנייה אקולוגית ניתן לראות שנעשה שימוש בחומרי בניה שאינם גורמים לפליטה של גזים רעילים אשר מזהמים את האוויר ובנוסף, הרעיון הוא להשתמש בחומרי בניה חזקים שיחזיקו מעמד לכמה שיותר שנים.

בנייה אקולוגית וההתייחסות לסביבה

עוד דבר שכדאי לדעת על בנייה אקולוגית זו העובדה שיש כאן תכנון שלם גם כל סביבת הבית ולא רק של הבית עצמו. לדוגמא, בעקרות של בנייה ירוקה ואקולוגית ניתן לראות שיש גם התייחסות ליעילות של התחבורה הציבורית באזור, שכן אם תהיה תחבורה ציבורית יעילה – הדיירים לא יצטרכו תמיד להשתמש ברכב הפרטי שלהם, מה שיזהם פחות את הסביבה.

מהם היתרונות הנוספים של בנייה אקולוגית?

עד כה דיברנו על השמירה על הסביבה ועל הימנעות משימוש בחומרים מזהמים, אך חשוב להבין שבמקרה של  , מלווה בניה ירוקה יש עוד כמה יתרונות בולטים. לדוגמא: העובדה שכל הוצאות התפעול של הבית הרבה יותר נמוכות. לכן לאורך זמן ניתן לראות שמדובר על חיסכון משמעותי ביותר, ובנוסף לכך, עבור הדיירים יש גם יתרון מבחינת איכות החיים שמחכה לכם בתוך הבית ובסביבתו. אם כל זה לא מספיק, כדאי שתדעו שכאשר מדברים על בנייה אקולוגית אפשר ליהנות גם ממכירות מאוד גבוהות שלו, כך שגם בשלב שבו תרצו למכור אותו יום אחד – תוכלו לדרוש עבורו סכומים נאים במיוחד.

 

 

בנייה אקולוגית

בנייה ירוקה של צימר

בניית צימרים, מאפשרת ליזמים פרנסה בכבוד. כדי לנהל צימר, יש צורך בסבלנות רבה, ושיווק תמידי. ישנם 2 דרכים להקים צימרים. דרך אחת- היא לקחת בית

Read More »

קבלן שלד – מהו תפקידו?

שלד המבנה הוא למעשה רכיב המפתח, הבסיס של המבנה כולו. כשאנו מדברים על שלד המבנה, אנו מדברים למעשה על כל מכלולי הבטון, החל מיסודות המבנה,

Read More »
גלילה לראש העמוד