מה היא אדריכלות ירוקה ומדוע גם לכם כדאי לקחת זאת בחשבון?

 

אם אתם נמצאים היום בשלב שבו אתם מנסים להחליט כיצד לבנות את בית החלומות שלכם, כדאי שתדעו: אדריכלות ירוקה היא אפשרות נפלאה שלא במקרה תופסת תאוצה בשנים האחרונות, אז למה שלא תבדקו את האופציה הזאת מקרוב?

 

מה המטרה העיקרית של אדריכלות ירוקה?

כאשר מדברים על תחום כמו אדריכלות ירוקה למעשה מדברים על תחום שנמצא כל הזמן בגדילה, שכן בעבר לא היו הרבה אדריכלים שאלה היו עקרונות העבודה שלהם. היום, לעומת זאת, ניתן לראות שלא מעט משרדי אדריכלות מציעים ללקוחות שלהם, לפני הכול, לבנות להם בית תוך הקפדה על עקרונות הבניה הירוקה. אדריכלות ירוקה מתייחסת לא רק למטרה של בניית הבית ולשאלה איך הלקוח היה רוצה שהתוצאה הסופית תיראה, שכן אדריכלות ירוקה מתייחסת בעיקר לסביבה. אדריכלות זו שואלת את עצמה שאלות כמו: איך נוכל לבנות את הבית הרצוי תוך פגיעה מינימאלית בטבע? במשאבים השונים ובסביבה?

 

איזה עקרונות באים לידי ביטוי באופציה כמו אדריכלות ירוקה?

אדריכלות ירוקה משיגה את המטרות שלה על ידי שימוש בכמה עקרונות חשובים, כמו לדוגמא:

  • השאיפה לנצל כמה שיותר את האור הטבעי שנכנס הביתה, שכן אם האור הטבעי שלה שמש יאיר את הבית, הדיירים יצטרכו לצרוך פחות חשמל ולהאיר פחות עם הנורות שכולנו מכירים.
  • אדריכלות ירוקה שואפת לייצר גגות, קירות וחלונות עם בידוד תרמי כמה שיותר יעיל, שכן אז הדיירים יכולים לחמם ולקרר פחות את הבית על ידי חשמל או גז.
  • יש כאן תכנון יעיל מאוד של שטח הבית ושל ניצולו.

בנוסף לכך, כאשר מדברים על אדריכלות ירוקה ניתן לראות שתמיד יהיה שילוב של אביזרים שונים שמטרתם לסייע לדיירים לחסוך באנרגיה ובמים.

 

באיזה חומרי בניה נעשה שימוש בבניה ירוקה?

עוד נקודה שבאה לידי ביטוי בדרך כלל בכל הנושא של אדריכלות ירוקה זו הנקודה של בחירת חומרי הבניה. אם בבניה הרגילה אנחנו רואים שימוש, בין היתר, בחומרים מיובאים ובחומרים פלסטיים שונים, הרי שבמקרה של בניה ירוקה זה נוגד את העקרונות. לכן כאן יהיה שימוש מאסיבי יותר בחומרים מקומיים, בחומרים שהתחזוקה שלכם נמוכה וכמובן – בחומרים שאינם פולטים גזים רעילים לסביבה. כמו כן, ברוב המקרים אנחנו גם נראה שימוש מאסיבי בחומרים ממוחזרים כך שגם במובן הזה עקרונות הבניה הירוקה באים לידי ביטוי בבניה המודרנית.

 

אדריכלות ירוקה וההתייחסות לסביבת המגורים

אם חשבתם לרגע שכאשר מדברים על תחום כמו אדריכלות ירוקה מדברים רק על תכנון הבית עצמו, כדאי שתדעו שאתם טועים. למעשה היום יש לא מעט משרדים שמציעים שירותי אדריכלות ירוקה ושמים לעצמם למטרה להתייחס גם לסביבה של הבית הירוק. לכן במקומות שבהם יש עקרונות של בניה ירוקה יש גם תחבורה ציבורית מאוד יעילה,מלווה בניה ירוקה – מדוע אתם צריכים את שירותיו? מה שמוביל לכך שהדיירים לא חייבים להשתמש ברכבים הפרטיים שלהם כדי להגיע לכל מקום. כתוצאה מכך הם מזהמים פחות ומשתמשים יותר בתחבורה הציבורית.

 

בחירת משרד האדריכלים שלכם

עכשיו, אחרי שהבנתם מהם העקרונות ושיטות הפעולות של האדריכלות הירוקה אתם חושבים לבנות בצורה כזאת את ביתכם? אם כך, כל שעליכם לעשות הוא לחפש משרד אדריכלות ירוקה שיוכל להעניק לכם שירות. יש היום לא מעט משרדים בארץ שעובדים בהתאם לעקרונות הללו אך לא בכל מקום תקבלו שירות מוביל ומקצועי לכל אורך הדרך. לכן כדאי לבדוק דבר או שניים לגבי המשרד שאליו אתם פונים וגם מומלץ לראות פרויקטים שנבנו על ידי אדריכלי המשרד. כך תדעו שאתם במקום הנכון וכי בחרתם את המשרד הטוב ביותר למשימת בניית בית החלומות שלכם.

אדריכלות ירוקה

בנייה ירוקה של צימר

בניית צימרים, מאפשרת ליזמים פרנסה בכבוד. כדי לנהל צימר, יש צורך בסבלנות רבה, ושיווק תמידי. ישנם 2 דרכים להקים צימרים. דרך אחת- היא לקחת בית

Read More »

קבלן שלד – מהו תפקידו?

שלד המבנה הוא למעשה רכיב המפתח, הבסיס של המבנה כולו. כשאנו מדברים על שלד המבנה, אנו מדברים למעשה על כל מכלולי הבטון, החל מיסודות המבנה,

Read More »
גלילה לראש העמוד