טיח תרמי

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

סיפרו לכם על האפשרות לבצע טיח תרמי בבית ואתם רוצים להבין מעט יותר במה מדובר? האם טיח יכול בכלל לספק שכבת בידוד אפקטיבית? מהי רמת הבידוד לה אתם יכולים לצפות ביישום של טיח תרמי? מה הופך את הטיח לתרמי? כל התשובות לכל השאלות, בשורות הבאות.

מהו טיח תרמי?

טיח תרמי, כפי שניתן להבין משמו, הוא טיח שמיועד ליצור שכבת בידוד בין חלל הפנים של הבית ובין הסביבה החיצונית. בבנייה קלה למשל, ניתן לעשות שימוש בפאנלים מבודדים כתחליף לקירות בטון או לבנים. במדינות רבות בעולם המערבי, בהן נהוג לבנות בתי עץ, נהוג ליצור שכבה עבה של בידוד באמצעות משטחים שלמים ועבים של צמר סלעים או קצף פוליאריתן. בישראל, ענף הבנייה מבוסס בעיקרו על בנייה בבטון ולבנים וביחס לשתי האפשרויות שציינו לעיל, קירות בטון או לבנים הם קירות נעדרי בידוד (במיוחד בטון). טיח תרמי הוא אמצעי שמאפשר לנצל את עצם העובדה שהקיר כבר עובר תהליך של טיוח על מנת לשלב גם אלמנט מבודד שיסייע בבידוד חלל הפנים של הבית.

את הטיח התרמי ניתן ליישם בקירות הפנים של הבית, אך יישום כפול גם בקירות החוץ, יספק בסופו של דבר רמה גבוהה יותר של בידוד. את אפקט הבידוד עצמו יוצרים באמצעות שילוב של כדוריות פוליאוריתן מוקצף (קלקר) בתוך תערובת הטיח. כדוריות אלה כולאות בתוכן אוויר שיוצר שכבת בידוד כמעט רציפה על כל שטח הפנים של הקיר. כאמור, יישום של טיח תרמי גם בקירות הפנים וגם בקירות החוץ, יספק לכם בידוד כפול ואפקטיבי למדי.

מהם היתרונות ומהם החסרונות של טיח תרמי?

היתרון המובהק של הטיח התרמי הוא תוספת הבידוד שהוא מספק לחלל הבית. בידוד זה, פרט לכך שהוא הופך את האווירה בבית לנעימה יותר הן במהלך הקיץ החם והן במהלך החורף הקר, הוא גם חוסך לא מעט כסף בעלויות אנרגיה לחימום ו/או קירור. לאני המקצוע העובדים בתחום, די ברור שהיקף השימוש באמצעי חימום וקירור הולך ויורד ככל ששכבת הטיח התרמי היא עבה יותר. את החיסכון הזה ניתן לפרוט למטבע ולגלות שבמהלך שנה שלמה, יכול הטיח לסייע בחיסכון של מאות עד אלפי שקלים.

ומה החיסרון של טיח תרמי? ובכן, לטיח התרמי פשוט אין שום חסרון. הטיח התרמי מבוסס על שימוש בטיח רגיל בתוכו שופכים את כדוריות הפוליאוריתן המוקצף ומתחילים ליישם את הטיח באותה צורה כמו טיח רגיל. המשמעות היא שפרט לעלות של כדוריות הפוליאוריתן (עלות זניחה), לעצם העובדה שאתם בוחרים בטיח תרמי אין שום השפעה על העלות, על זמן העבודה או על האסתטיקה של התוצאה הסופית.

סוגים שונים וצורות יישום שונות של טיח תרמי

כאמור, הטיח התרמי מבוסס על שילוב של כדוריות פוליאוריתן מוקצף, שהן האחראיות על יצירת שכבת הבידוד הנדרשת. מאחר ומדובר על טכניקה שמלכתחילה מתבססת על תוסף ייעודי לצורך בידוד, ניתן לקחת את העניין צעד קדימה ולהוסיף תוספים נוספים בכדי להשיג אפקטים נוספים באמצעות הטיח. אחד התוספים השכיחים ביותר מעבר לכדוריות הפוליאוריתן לצורך בידוד, הוא התוסף של סיבי צמר סלעים ליצירת בידוד אקוסטי. את שני התוספים ניתן לערבב יחד עם תערובת הטיח ולהשיג אפקט כפול של בידוד תרמי ובידוד אקוסטי גם יחד.

יחד עם זאת, ואחרי שאמרנו את זה, בסופו של דבר, ככל שנוסיף יותר תוספים, כל תוסף יהיה בעל נפח יחסי קטן יותר בתוך התערובת השלמה ולכן ההשפעה שלו תהיה פחותה ביחס למצב בו היינו משתמשים אך ורק בתוסף אחד. הפתרון במקרה זה הוא לעבות את שכבת הטיח עד כדי מספר סנטימטרים שלמים, באופן שיוצר מרחב מספיק גדול שבו יכולים כל התוספים ששולבו בתערובת, לבוא לידי ביטוי.

בהקשר זה, ראוי לומר כי ניתן להשיג הן בידוד תרמי והן בידוד אקוסטי באמצעות יישום של שכבת טיח עבה יותר. ככל שהשכבה תהיה עבה יותר, כך הבידוד יהיה טוב יותר. יחד עם זאת, מן הסתם, אם נשלב גם את אלמנט העובי של שכבת הטיח וגם את אלמנט התוספים הייעודיים לבידוד אקוסטי ובידוד תרמי, האפקט שיתקבל יהיה האפקט הגדול ביותר.

באילו שכבות של הטיח יש ליישם את הטיח התרמי?

יישום טיח על קיר הוא תהליך שכולל בתוכו 3 שכבות שונות. השכבה הראשונה, שכבת ההרבצה, מיועדת לכסות את קיר הבטון ולספק את הבסיס לשכבות הטיח הבאות. השכבה השנייה, שכבת היישור, מיועדת ליצור משטח ישר ומיושר והשכבה השלישית היא שכבת הגמר שבה יוצרים את האפקט האסתטי הנדרש. טיח תרמי אינו ניתן ליישום כשכבה ראשונה ישירות על קיר הבטון, ויש למרוח קודם לכן שכבת הרבצה טיפוסית. הטיח התרמי מיושם בדרך כלל בשכבה השנייה כך שמצד אחד הוא נהנה משכבת תמיכה המקשרת אותו עם הבטון ומצד שני הוא נהנה משכבת גמר שאותה ניתן ליישם בצורה חלקה ואחידה ברמת גימור גבוהה.

כיצד מיישמים טיח תרמי?

טיח תרמי הוא למעשה תערובת יבשה אותה קונים בשקים, ממש כמו מלט. תערובת זו מכילה את רכיבי הטיח (חומר צמנטי ואגרגט) וכן את כדוריות הפוליאוריתן המוקצף. את התערובת יש לשפוך למיכל מלא מים על פי היחס שנקבע בהוראות היצרן המופיעות על גבי אריזת הטיח. את התערובת יש כעת לערבב היטב על מנת להשיג עיסה אחידה והומוגנית. מריחת הטיח מתבצעת באמצעות כף בנאים (מאלג'). הטייח לוקח כמות של חומר על כף הבנאים, משליך על גבי משטח הקיר ומחליק את השכבה. מייד לאחר מכן יש להשליך כמות נוספת באותו המקום ולחזור על הפעולה שוב ושוב עד להגעה לעובי הנדרש. רק לאחר שהגענו לעובי הנדרש באזור הספציפי, ניתן להמשיך הלאה לאזור סמוך ושוב חוזר חלילה.

את היישום של טיח תרמי, כמו כל טיח למעשה, רצוי להשאיר לאיש מקצוע שמכיר את הניואנסים הקטנים של יישום הטיח ויודע כיצד לבצע את המשימה באופן כזה שיבטיח גם את רמת הבידוד הגבוהה ביותר שניתן להשיג באמצעות הטיח התרמי וגם את האפקט האסתטי הטוב ביותר שבו מעוניין הלקוח. כמו כן, צריך לזכור שלאחר יישום שכבת הטיח התרמי, יש להשלים את עבודת הטיח עם שכבת גמר שלישית ואחרונה שבה תבוצע ההחלקה של הקיר באופן סופי.

עד כמה יקר יותר טיח תרמי ביחס לטיח רגיל?

ובכן, התשובה נחלקת לשניים. מבחינת עלות החומר הנדרש לביצוע הטיח, המדובר בתוסף פשוט של קלקר שעלותו היא שולית מאוד ביחס לפרויקט כולו. יחד עם זאת, ביישום טיח תרמי שכבות הטיח הן בדרך כלל עבות יותר מאלו של טיח רגיל על מנת למקסם את אפקט הבידוד של הטיח התרמי וההשפעה על העלות היא בעיקר במובן זה. שימו לב שכאשר מדובר על טיוח של קירות הפנים וקירות החוץ, כל ס"מ נוסף של שכבת טיח עלול להכפיל את העלות הכוללת של עבודות הטיח. מצד שני, בחישוב אל מול האלטרנטיבות הקיימות להשגת הבידוד הנדרש, טיח תרמי גם יודע להציע רמת בידוד מצוינת וגם רמת מחיר טובה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות
הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

בנייה בטוחה -חברת ניסור וקידוח בטון

בנייה בטוחה

כל התחום הזה של בנייה מחייב הקפדה רבה על כל כללי הבטיחות. אם אין הקפדה על כל הכללים ועל כל הפרטים המרכיבים את העבודה, הסיפור

כאן בונים - מאמר על בנייה

כאן בונים !

כולם מדברים על מצוקת הדיור כן בישראל ולא בחינם. אכן ישנה מצוקה קשה בבנייה כאן בישראל כאשר אנחנו מוצאים את עצמינו משלמים הרבה מאוד על

שיקום קירות בטון

כך צובעים בבניינים משותפים

רוצים לרענן את הבניין שלכם לקראת הקיץ? קירות הבניין משוועים לצבע רענן וטרי שיחזיר להם את המאה החיוני והנקי? אתם חייבים לדעת כי צביעה של

 מרפסות שמש

כל מה שצריך לדעת על בניה ירוקה

בנייה ירוקה היא הדבר הנכון והעדכני בענף הבניה. התקדמות התחום נובעת מהערכת החשיבות של בניה בת קיימא, שמשתלבת עם דאגה לסביבה, חיסכון משאבים ויתרונות רבים

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!