טיח גבס

שיקום מבנה במחיר המשתלם ביותר!ובזמן המהיר ביותר!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

מה זה טיח גבס? מהם השימושים המרכזיים שלו? האם ניתן לבצע טיח מלא משלוש שכבות המבוססות על טיח מסוג זה? מהם היתרונות ומהם החסרונות של טיח גבס? האם ניתן ליישם אותו גם בקירות חוץ? בשורות הבאות ננסה לענות על כל השאלות המרכזיות סביב השימוש בטיח גבס, לרבות המאפיינים המרכזיים של סוג טיח זה ביחס לסוגי טיח אחרים.

מה זה טיח גבס ולמה הוא משמש?

טיח היא למעשה תערובת של חומר מלט ואגרגט. חומר מלט הוא חומר שאותו ניתן לייצר מחומרים צמנטיים כמו מלט, גבס, סיד וכדומה ואגרגט הוא רכיב גס כדוגמת חול, חול מכונה, שבבי אבן ואפילו חלוקי נחל. תערובת זו, במינונים משתנים של חומר המלט והאגרגט ובתוספת מים בכמות מדודה, מספקת את המאפיינים הייחודיים של הטיח כחומר מבודד, אוטם ומקשר בין הקיר ובין שכבת הצבע. עבודות טיח מבוססות על שלוש שכבות של טיח: שכבת ההרבצה היא השכבה הראשונה שאותה מורחים ישירות על קיר הבטון או הלבנים. לאחריה מיישמים את שכבת היישור באמצעותה מבצעים את יישור הקיר ברמת הפלס ולבסוף שכבת הגמר שהיא השכבה הנראית לעין.

טיח גבס הוא מוצר טיח המבוסס על מרכיב מפתח שהוא אבקת גבס לבנה אליה ניתן להוסיף גם אגרגט, בדרך כלל ברמת חספוס נמוכה מאוד. ככלל, טיח גבס הוא טיח שאמור להיות חלק לחלוטין ולכן לא נהוג לשלב בתוכו אגרגטים כלל אלא אם הם מאוד עדינים ודקים. בכדי להבין את השימושים של טיח הגבס, נעמוד תחילה על המאפיינים המרכזיים שלו: עדין ואחיד, קל מאוד להחלקה, לבן ובעל חוזק מבני נמוך יחסית ביחס לתערובות טיח רגילות. בהתאם למאפיינים אלה שני השימושים העיקריים בטיח גבס הם כדלהלן:

ביצוע תיקוני טיח – תיקונים קטנים כמו סתימת חורים, סתימת סדקים וכן הלאה

יישור והחלקת קירות פנים – בקיר שמיושם בו כבר טיח מלא, ניתן להוסיף שכבת טיח גבס חיצונית בכדי להשיג אפקט של קיר חלק ואחיד

יחד עם זאת, מאחר וטיח גבס הוא בעל עמידות נמוכה עד בלתי קיימת למים, לא נהוג לעשות בו שימוש בחדרים רטובים כמו חדר אמבטיה, וגם לא נהוג לבסס את כל שכבות הטיח עליו בלבד. ככלל, משמש טיח הגבס כרכיב אסתטי בעיקרו, ואשר בא כתוסף לטיח רגיל המכיל בתוכו אגרגטים המעניקים לטיח את חוזקו המבני. יחד עם זאת, טיח הגבס יכול לשמש גם כשכבת הטיח הראשונה (הרבצה) וכן כשכבת היישור השנייה. כמו כן, לאור רמת העמידות הנמוכה שלו במים, טיח גבס אינו מתאים כלל לטיוח של קירות חוץ ואפילו לא לסתימת חורים בקירות אלה.

מהם היתרונות והחסרונות של טיח גבס על פני סוגי טיח אחרים?

בסופו של דבר, טיח הוא חומר שמבוסס על תערובת שהיא מעבר לאבקה ומים. הטיח לא אמור להיות חזק כמו בטון, אבל הוא בהחלט חייב להיות חזק יותר משכבת צבע או משכבת סיד שמורחים על הקיר. זאת הסיבה שכל סוגי הטיח כמעט, כוללים בתוכם רכיב של אגרגטים שמעניקים לטיח את חוזקו המבני. טיח גבס הוא טיח שמבוסס על תערובת של אבקת גבס ומים, אולי עם תוספים שונים שמיועדים להגביר את מידת ההחלקה, הברק, האפקט האסתטי ואולי אפילו את רמת ההיצמדות שלו לקיר, אבל עדיין מדובר בתערובת שהיא פחותה בחוזקה המבני לעומת טיח רגיל.

המשמעות של כל זה היא שלטיח גבס ישנם יתרונות וחסרונות ייחודיים לעומת סוגי טיח אחרים. בקטגוריית היתרונות ניתן למנות את הבאים:

תערובת אחידה וחלקה

טיח גבס מבוסס על תערובת אחידה מאוד וחלקה מאוד ולכן מתאימה מאוד למטרות אסתטיות ובראשן יצירת שטח פנים חלק ואחיד של הקיר.

קל מאוד להכנה ויישום

קלות ההכנה של טיח הגבס הופכת אותו לפתרון מהיר וזמין לעבודות טיוח נקודתיות ובראשן סתימת חורים וסדקים בקיר או כיסוי של אזורים ממוקדים בקיר.

לובן טבעי

טיח הגבס הוא טיח לבן בבסיסו ובעל רמת לובן גבוהה מאוד, מה שהופך אותו למאוד אטרקטיבי כשכבת גמר של טיח הנראית כלפי חוץ.

מחיר

טיח הגבס הוא טיח מאוד זול בעיקר מכיוון שהוא מבוסס על חומר גלם זול, הלוא הוא אבקת גבס.

ורסטיליות

טיח גבס ניתן ליישום למגוון מטרות כמו יישור, סידור פינות, סתימת חורים וחריצים כאמור, ביצוע תיקונים נקודתיים בטיח קיים וכן הלאה.

יישום קל

ניתן ליישום הן במודל שליכט (השלכה) והן במודל התזה באמצעים מכניים.

חסרונות טייח גבס

אחרי שאמרנו את זה, לטיח גבס ישנם גם חסרונות שגם אותם ראוי להכיר על מנת להבטיח שימוש נכון בטיח מבלי לפגוע בערך שהוא אמור לספק לנו:

עמידות נמוכה מאוד במים

טיח גבס הוא טיח בעל עמידות נמוכה מאוד בפני רטיבות, מים ולחות ועל כן אינו מספק שכבת איטום יעילה לקירות ואינו ישים בקירות חוץ ובחדרים רטובים.

חוזק מבני נמוך

בהיעדר אגרגטים, טיח גבס אינו נהנה מחוזק מבני קלאסי של טיח רגיל ולכן לא נהוג לעשות בו שימוש ליישום כל שלושת שכבות הטיח הנדרשות, אלא רק לשכבת הטיח החיצונית, שכבת הגמר.

כשמזקקים את כל רשימת היתרונות והחסרונות שפירטנו לעיל מתקבל חומר שמציע פתרון מצוין להחלקה וגימור של קירות פנים בחדרים יבשים (סלון, חדרי שינה, פרוזדור, פינת אוכל וכן הלאה), וזהו אכן השימוש המרכזי בטיח גבס.

כיצד מיישמים טיח גבס?

טיח גבס נמכר כיום על ידי שורה של מותגים, אם כי על פי רוב מדובר באותם מוצרים ממש, המתבססים על תערובת אבקת גבס עם מים. על מנת להכין את התערובת יש לשפוך כמות מים ביחס של כ 1:1.4 גבס למים קרי 20 ליטר מים ל-27 ק"ג גבס ולערבב היטב עד לקבלת עיסה אחידה ומוכנה לשימוש. יישום הטיח מתבצע בדרך כלל באמצעות כף בנאים (מאלג') וסרגל להחלקה. אפשרות נוספת היא התזת העיסה באמצעות מכונת התזה ממרחק של 10-15 ס"מ מהקיר. במקרה זה יש להקפיד על כך שהעיסה אינה סמיכה מדי למכונה הספציפית.

לאחר יישום הטיח, יש להחליקו באמצעות סרגל אלומיניום בצורת h באורך 1.8 מטר. השימוש בסרגל מיועד יותר ליישור הטיח ופחות להחלקתו כך שבסיום העבודה עם הסרגל, הטיח עדיין לא הגיע לתצורתו הסופית. לשם כך יש להמתין עד לייבוש מלא של הטיח במשך 24 שעות ולאחר מכן לבצע החלקה באמצעות שפשוף הקיר עם ספוג רטוב בתנועות סיבוביות ולהחליק שוב באמצעות כף בנאים.

על אף שטיח גבס הוא חומר לבן לחלוטין, לאחר יישום הטיח יש להמתין לייבוש מלא במשך שבוע ולאחר מכן ליישם שכבת צבע אקרילי שתעניק לטיח הגנה בסיסית מפני רטיבות. אי יישום שכבת צבע אקרילית, תחשוף את הטיח לפגיעה ושחיקה מואצת בגין רטיבות ואפילו בגין הלחות הטבעית באוויר.

החלקת טיח גבס הוא מקצוע בפני עצמו ועל אף שההוראות הן פשוטות מאוד והעבודה אף היא עשויה להיראות פשוטה, על מנת להשיג את התוצאות האסתטיות ביותר, מומלץ מאוד להיעזר בשירותיו של איש מקצוע המתמחה בביצוע עבודות טיח.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
1700-70-90-30

תוכן עניינים:

השאירו פרטים בטופס המצורף לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר ללא התחייבות!

0
שנות ניסיון
0
בניינים ששופצו
0
מרפסות נמסרו ללקוחות
הבית הירוק
הבית הירוק

קבוצת Green build היא חברה מקצועית לביצוע פרויקטים ומכרזים של שיפוצי בניין, מרפסות, שיקום מבנים ועוד.
קצב העבודה של קבוצת Green build הוא הגבוה והמתקדם ביותר בתחום, וזאת בגלל נבחרת מומחים וקבלנים בעלי ניסיון של עשרות שנים.
כחלק ממהפכת השירות של קבוצת Green build והכוח החברתי של הקבוצה, אנו מתחייבים לספק לקהל לקוחותינו הצעות מחיר אטרקטיביות ומשתלמות תוך שמירה על איכות עבודה בלתי מתפשרת להבטחת הבטחון ושביעות הרצון של כל מי שבוחר לעבוד עמנו.
קבוצת Green build מציבה סטנדרט חדש של שיפוץ בניינים והרחבת מרפסות ויודעים לספק את הפתרון הטוב, המהיר ומקצועי ביותר לקהל לקוחותינו.

בנייה בטוחה -חברת ניסור וקידוח בטון

בנייה בטוחה

כל התחום הזה של בנייה מחייב הקפדה רבה על כל כללי הבטיחות. אם אין הקפדה על כל הכללים ועל כל הפרטים המרכיבים את העבודה, הסיפור

כאן בונים - מאמר על בנייה

כאן בונים !

כולם מדברים על מצוקת הדיור כן בישראל ולא בחינם. אכן ישנה מצוקה קשה בבנייה כאן בישראל כאשר אנחנו מוצאים את עצמינו משלמים הרבה מאוד על

שיקום קירות בטון

כך צובעים בבניינים משותפים

רוצים לרענן את הבניין שלכם לקראת הקיץ? קירות הבניין משוועים לצבע רענן וטרי שיחזיר להם את המאה החיוני והנקי? אתם חייבים לדעת כי צביעה של

 מרפסות שמש

כל מה שצריך לדעת על בניה ירוקה

בנייה ירוקה היא הדבר הנכון והעדכני בענף הבניה. התקדמות התחום נובעת מהערכת החשיבות של בניה בת קיימא, שמשתלבת עם דאגה לסביבה, חיסכון משאבים ויתרונות רבים

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!