ביקורת מבנים

במבנים ציבוריים זה נעשה על בסיס קבוע בכל תקופה מוגדרת מראש – ביקורת מבנים היא פרוצדורה פשוטה שמיועדת להבטיח את הבטיחות בשימוש במבנה, ולזהות ליקויים שעלולים ליצור סיכונים בטיחותיים או להתפתח לכדי נזקים למבנה. ביקורת כזאת ניתנת להזמנה גם עבור מבנים פרטיים, וככל שהמבנים יותר ישנים או סובלים מיותר ליקויים, כך נכון יותר לבצע את הביקורת ולבצע אותה על בסיס קבוע בתדירות קבועה מראש.

מה זה ביקורת מבנים?

ביקורת מבנים היא בדיקה הנדסית של מבנים, במסגרתה נבחנים שורה של התקנים, מערכות ואלמנטים שונים במבנה על מנת לוודא כי המבנה בטיחותי לשימוש. כמו כן, בבדיקה הכללית נכללות בדיקות פרטניות למציאת ליקויים שונים שעלולים להתפתח לנזק של ממש למבנה, גם ללא קשר להיבט הבטיחותי. כך למשל, במסגרת הביקורת נבחנות תשתיות המים של המבנה בכדי לקבוע את מצבן ולהמליץ על הותרתן במקומן או החלפתן. ביקורת זו דומה מאוד לבדיקה המבוצעת במסגרת בדק בית, אלא שבדק בית היא בדיקה חד פעמית המבוצעת עם הכניסה למבנה, בעוד ביקורת מבנים היא בדיקה המבוצעת על בסיס קבוע.

מדוע נדרשת הבדיקה?

ביקורת מבנים היא בדיקה שמבוצעת בכמה נסיבות שונות. כך למשל, כאשר מדובר במבנה מיושן מאוד שקיים חשש לגבי יציבותו, יש לערוך את הביקורת אחת לתקופה של מספר חודשים או שנים על מנת לוודא כי המבנה עדיין בטוח לשימוש. מבנה לאחר שריפה, הצפה או רעידת אדמה גם עשוי להזדקק לביקורת כזאת בכדי לקבוע את מצבו ואת מידת יציבותו המבנית. כמו כן, מבנים ציבוריים עוברים ביקורת מבנים באופן קבוע על מנת להבטיח את בטיחות המבנה לציבור. בשורה התחתונה מדובר בבדיקה המיועדת לתת תמונת מצב על המבנה, ותמונת מצב כזאת עשויה להידרש בכל מקרה של חשש למצבו של המבנה.

מי מבצע את הבדיקה?

ביקורת מבנים מבוצעת על ידי אנשי מקצוע בעלי הסמכה בתחום של הנדסת בניין. ישנם מהנדסים והנדסאים פרטיים המציעים את השירות של ביקורת מבנים וישנן חברות הנדסיות המספקות את השירות גם הן.

בנייה אקולוגית

אם קיים אצלכם חשש לגבי יציבותו המבנית של המבנה בו אתם גרים, או שאתם רוצים לברר את מצבן של התשתיות, של עמודי וקירות התמך או של כל אלמנט אחר במבנה, ביקורת מבנים היא הבדיקה שאותה אתם רוצים להזמין, ועליכם לוודא שאתם מזמינים אותה מגוף מקצועי ומוסמך בעל ההכשרה הנדרשת בתחום הנדסת הבניין ובעל הניסיון בתחום הספציפי.

בנייה ירוקה של צימר

בניית צימרים, מאפשרת ליזמים פרנסה בכבוד. כדי לנהל צימר, יש צורך בסבלנות רבה, ושיווק תמידי. ישנם 2 דרכים להקים צימרים. דרך אחת- היא לקחת בית

Read More »

קבלן שלד – מהו תפקידו?

שלד המבנה הוא למעשה רכיב המפתח, הבסיס של המבנה כולו. כשאנו מדברים על שלד המבנה, אנו מדברים למעשה על כל מכלולי הבטון, החל מיסודות המבנה,

Read More »
גלילה לראש העמוד